Buffalo – Vancouver 6:3 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:3 (kon.) | Columbus – Montreal 2:5 (kon.)
Toronto – Philadelphia 3:2 (kon.) | Florida – Chicago 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 0:1 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.)
New York Rangers
4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Arizona Coyotes
Pátek 27.02.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:03:34)

Největší čas na ledě: McDonagh 23:13 – Ekman-Larsson 26:59

Branky a nahrávky: 9. Kreider (Hayes, Zuccarello), 26. Stempniak (J. Moore), 40. Kreider, 58. Stempniak (Hayes) – 1. Arcobello (Moss, Stone), 18. Gagner (Ekman-Larsson), 20. Gagner (Stone, Erat). Diváci: 18006 (vyprodáno). Rozhodčí: Kimmerly, Kozari – Cherrey, Barton.

Nezaujatý fanoušek musel být z dnešního pohledného utkání nadšen. Ani bych neřekl, jak může být zápas jednoho z nejlepších týmů celé ligy proti jednomu z otloukánků tak vyrovnaný, Arizona do poslední chvíle sahala po zisku nějakých bodů.

Skóre dnešního zápasu otevřel již po 41 vteřinách Mark Arcobello, kterému se po přesunu do Arizony gólově daří, zaznamenal již pátou trefu v sedmém utkání za Coyotes. Krátce před polovinou první části hry ale v početní výhodě srovnal Chris Kreider.

V závěru první třetiny měli ale hosté možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3, kterou beze zbytku využili, dvakrát se střelecky prosadil Sam Gagner. Ve druhé třetině ale Rangers převzali otěže zápasu na svou stranu.

Nejdříve se povedenou tečí prosadil ve 26. minutě Lee Stempniak. Pouhých 11 vteřin před koncem druhé části hry se pak trefil podruhé v zápase Chris Kreider. Nutno ale dodat, že krátce před vyrovnáním měl být vyloučen domácí Brassard.

Ve třetí třetině to bylo doslova čekání na gól, které ukončil až v 58. minutě úspěšnou dorážkou Lee Stempniak, který se tak stal již třetím dvougólovým střelcem dnešního večera. Rangers tak vítězí nad Arizonou 4:3!

60:00

59:43
    Doan se snažil protlačit kotouč do brankoviště, přes McDonagha neuspěl. Další pokus Yandlea končí těsně vedle Talbotovy branky!

59:25
    Sam Gagner si ještě vylepšil pozici, střelou zápěstím ale neuspěl.

59:01
    Domácí hráči se zatím v oslabení brání výborně, už navíc probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:39
    Trenér hostů Dave Tippett si samozřejmě vybírá oddechový čas, Mike Smith už zůstane na střídačce, Coyotes to zkusí v šesti hráčích v poli!

58:39
    Martin St. Louis zbytečně fauloval v útočném pásmu a míří na trestnou lavici za podražení. Coyotes tak mají ještě obrovskou příležitost na srovnání skóre v podobě přesilové hry!

58:15
    Rick Nash mohl přidat další gól, dnes mu ale není přáno, jeho střela zápěstím končí vedle pravé tyče.
    Lee STEMPNIAK - 4:3

57:46
    Rangers právě vstřelili branku!
    Obrovský tlak Rangers nakonec končí brankou! Ihned po vhazování se do šance dostal Stempniak, který ještě Smithe nepřekonal. Akce ale pokračovala, Hayes rychle z otočky poslal puk zpátky před branku, kde nehlídaný LEE STEMPNIAK už napodruhé proti Smithovi uspěl! Asistence: Kevin Hayes.

57:38
    Mike Smith zastavuje i střelu McDonagha od modré čáry.

57:23
    Stonovo vyhození mířilo přesně do míst, které hájí Cam Talbot, a tak se naštěstí pro hosty zakázané uvolnění nepíská.

56:50
    Domácí hráči ale v posledních minutách mačkají své soupeře, Girardimu teď ovšem utekl kotouč do středního pásma.

56:27
    St. Louis našel před brankou připraveného Kreidera, proti jehož střele stál Smithův beton.

Adam Lacek

New York Rangers: Talbot (Skapski) – McDonagh (C), Girardi, Staal, Klein, J. Moore, Boyle – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes, Miller – Glass, D. Moore, Stempniak. Trenér: Alain Vigneault.
    Arizona Coyotes: Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Campbell, Gormley, Murphy – Lessio, Vermette, Doan (C) – Rieder, Chipchura, Gagner – Erat, Arcobello, Moss – Korpikoski, Vitale, Samuelsson. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Kimmerly, Kozari – Cherrey, Barton

Diváci: 18006 (vyprodáno)