Liberec – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Plzeň 3:2 (kon.)
Sparta – Třinec 6:5 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Zlín – Slavia 3:2 (kon.)
Pardubice – Litvínov 0:2 (kon.)
HC Motor České Budějovice
6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 01.03.2015, 17:00 • Burvar aréna, České Budějovice • Play-out DHL extraligy juniorů

Závěrečná třetina již byla převážně v režii domácího celku. Motor se stačil prosadit hned dvakrát a upevnil si tak jasné a zcela zasloužené vítězství v dnešním duelu. Za zmínku zejména stojí poslední, šestý gól domácích, o který se postaral dnes hattrickový David Bílek. (19:08:02)

60:00

59:21
    České Budějovice vyhazují.

58:04
    Emil Švec (CEB) dostává 2+2 minuty za hrubost a ve stejném čase se shodným prohřeškem provinil i Jan Klvaňa (OLO), který si odsedí minuty pouze dvě. Olomouc má možnost dvou minut početní převahy.

57:27
    Přesilová hra se Olomouci vůbec nepodařila. Nedokázala si vytvořit žádnou slibnou šanci a domácí opět hrají v pěti.

55:27
    Petr Škopek (CEB) vyslán na trestnou lavici, provinil se hákováním.

54:45
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí hráči hrají s opravdovou vervou. DAVID BÍLEK měl odkrytý prostor a tak z oblasti pravého kruhu vyslal tvrdou ránu na Slezáka. Ten, ač dobře viděl, nezasáhl a střelec si připsal dnešní třetí branku! Asistence: Petr Panáček.

53:37
    Při signalizovaném vylouční hostujícího týmu se domácí hráči ujímají dvoubrankového vedení. MARTIN KOUPAL se v předbrankovém prostoru dostal ke střele a Slezák nestačil reagovat. Asistence: Jakub Šuhaj, Emil Švec.

52:32
    Na druhé straně pálil Horák. Jeho střela měla i dobrý směr, ale Mazúch dobře viděl a hokejkou jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.

51:26
    Švec se pokoušelohrozit Slezáka, mezi tři tyče však zamířit nedokázal.

49:23
    Ke střele se dostal i domácí Petr Škopek. Pro Slezáka jeho pokus však nebyl ničím složitým. Puk v letu ukryl do lapačky.

48:50
    Olomouc stále dotírá. Obrana domácích si zatím ale počíná dobře a soupeře k ničemu většímu nepouští.

48:33
    České Budějovice hrají v plném počtu.

46:39
    Jihočeši se osvobozují vyhozením.

46:33
    Emil Švec si odsedí dvě minuty za hákování.

46:15
    Chyba v rozehrávce domácí obrany. Hanáci se dostali ke kotouči, ale zaváhání Budějovic nedokázali potrestat.

45:15
    David Ruda nabral rychlost a dostal se ke střele, tou ale zdaleka branku hostí neohrozil.

44:28
    Hosté se ubránili a už hrají v pěti.

Imrich Hrabovský

Branky a nahrávky: 1. Bílek (Žáček), 5. Bílek (Panáček, Břečka), 14. Ruda (Vostřák, Šuhaj), 29. Hanus (Samohejl, Škopek), 54. Koupal (Šuhaj, Švec), 55. Bílek (Panáček) – 8. Pavlovský (Nesvadba), 13. Pavlovský (Nesvadba, Janás), 21. Konečný (Horák)

HC Motor České Budějovice: Mazúch – Škopek, Hanus, Žáček, Matoušek, Břečka, Křikava, Kutiš – Bárta, Samohejl, Ruda, Šuhaj, Bílek, Guman, Švec, Panáček, Vostřák, Koupal, Pašek
    HC Olomouc: Urbisch (14. Slezák) – Klvaňa, Nesvadba, Tomek, Hes, Jeklič, Škoda – Štefka, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Horák, Kropáč, Konečný, Janás

Rozhodčí: S. Mertl, Pražák – Samuel, J. Mertl