NY Islanders – NY Rangers 1:2 (kon.) | Philadelphia – Dallas 1:2 (kon.) | Carolina – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 0:1 (po pr.) | Ottawa – Boston 1:3 (kon.) | Minnesota – New Jersey 6:2 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 5:4 (kon.) | Colorado – Los Angeles 2:5 (kon.)
Minnesota Wild
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
New Jersey Devils
Středa 11.03.2015, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Ode mě to bude z dnešního zápasu vše. U dalších přenosů se na vás těší Michal Belšán, přeji dobrou noc. (03:39:58)

Československá stopa v utkání:
    Patrik Eliáš (NJD) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:14

1. Jared Spurgeon (MIN) 1+1
    2. Chris Stewart (MIN) 1+1
    3. Sean Bergenheim (MIN) 1+0

Minnesota nakonec porazila na domácím ledě New Jersey Devils 6:2!

Do vedení se dostala na konci 19. minuty, kdy se poprvé v dresu Divočáků prosadil Sean Bergenheim. Druhou branku přidala 13 sekund po začátku třetiny druhé, konkrétně se o ní postaral Chris Stewart. V čase 24:23 se prosadil Jared Spurgeon a bylo to už 3:0. Krátce po polovině zápasu ale snížil Dainius Zubrus, jenž skóroval poprvé po 49 utkáních. Následně se ale prosadil Thomas Vanek a opět to bylo o tři góly. Rozdíl se zvýšil na počátku třetí třetiny, kdy skóroval po pěkně kombinaci Jason Pominville. Své místo v brance Cory Schneider přenechal Keithu Kinkaidovi. Na počátku 49. minuty svůj druhý gól přidal Thomas Vanek, o chvíli později ale snížil na konečných 6:2 hostuíjcí útočník Scott Gomez.

Střely: 38:32 (14:15, 15:9, 9:8)

60:00

59:54
    Larssonovu střelu ještě musel Dubnyk vyrazit do bezpečí.

59:40
    Domácí fanoušci už slaví výhru potleskem ve stoje.

59:09
    Severson od modré mířil velmi nepřesně.

59:00
    A nyní nám začalo posledních 60 sekund.

58:32
    Dainius Zubrus vystřelil z voleje po zemi, Dubnyk si přisal další úspěšný zásah.

58:00
    Začala poslední dvouminutovka. Troufám si říci, že zápasu. A dle mého názoru to ani moc troufalé není...

57:22
    Zajac se v mezikruží snažil dostat ke střele, puk mu ale unikl.

57:04
    K dobré střele se dostal švédský mladík Jacob Josefson, proti němu byl ovšem dobře chytající Devan Dubnyk.

56:55
    Peter Harrold to zkusil z velkého úhlu, ale uspět nedokázal.

56:34
    Dumbova střela byla sražena do ochranné sítě nad brankou Keitha Kinkaida.

56:23
    A nyní tu máme ofsajd hráčů Minnesoty Wild.

56:04
    Zakázané uvolnění Ďáblů z New Jersey.

55:51
    Utkání už je nyní takové nemastné a neslané, spíše už se dohrává.

55:07
    Eliáš se před brankou snažil prosadit, na Dubnyka si ale nepřišel.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 19. Bergenheim (Brodziak, Haula), 21. Stewart (Koivu, Niederreiter), 25. Spurgeon (Granlund, Stewart), 34. Vanek (Coyle, Fontaine), 42. Pominville (Spurgeon, Parise), 49. Vanek (Parise, Suter) – 31. Zubrus (Bernier, Eliáš), 49. Gomez (Bernier, Severson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Prosser, Dumba, Spurgeon, Leopold – Parise, Granlund, Pominville – Stewart, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Bergenheim, Haula, Brodziak
    New Jersey Devils: Schneider (42. Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Eliáš, Gionta – Ruutu, Josefson, Harrold

Rozhodčí: St. Laurent, O'Halloran – McElman, Driscoll

Diváci: 19034