NY Islanders – Ottawa 1:2 (kon.) | Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Columbus – Edmonton 5:4 (po s.n.)
Minnesota – Anaheim 1:2 (kon.) | Calgary – Toronto 6:3 (kon.) | Philadelphia – Detroit 7:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 0:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:6 (kon.)
Washington Capitals
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Dallas Stars
Sobota 14.03.2015, 00:05 • Verizon Center, Washington • NHL

Děkuji za pozornost, dobrou noc. (02:50:18)

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 10:28

1. Aleš Hemský (DAL) 0+3
    2. Vernon Fiddler (DAL) 1+1
    3. Curtis Glencross (WSH) 1+0

Dallas vyhrává 4:2, a tak se pravděpodobně přiblíží postupovým místům pět bodů. Naopak domácí tým toho dneska moc nepředvedl, a tak prohrává.

60:00

59:40
    Dallas vyhazuje do útočného pásma, ani už nechce trefit prázdnou branku.

58:35
    Domácí znovu odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.

58:34
    Oddechový čas pro domácí.
    Jevgenij KUZNĚTSOV - 2:4

58:34
    Washington právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ KUZNĚTSOV překonal rychlou střelou poněkud méně koncentrovaného Kariho Lehtonena. Střela byla dobře umístěná pod horní tyčku, kam brankář nestihl dát lapačku. Asistence: Andre Burakovsky, Alexandr Ovečkin.

58:00
    Domácí to zkouší bez brankáře v době, kdy do konce zápasu zbývají dvě minuty.

57:45
    Dallas nechce žádné komplikace, a tak se stále snaží motat hlavu obráncům.

57:00
    To už běží poslední tři minuty třetí třetiny.

56:50
    Nyní se domácí dostali dostali k náznaku šance, ale Lentonen se svými obránci celou situaci zažehnali ještě dříve, než se Caps dostali do gólové pozice.

56:00
    Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty a domácí ne a ne hrát aktivně v útoku, tlačit se před branku. Stars se na dnešní zápas připravili zodpovědně, zatím Ovečkina totálně "vymazali".

55:12
    Hosté v plném počtu. Ke konci přesilovky se dostali domácí ke střele, Dallas se ubránil.

54:56
    Curtis Glencross se dostal do zajímavé pozice, ale Lehtonen si s celou situací poradil.

54:10
    Ovečkin se skutečně ke střele dostal, jenže udělal to nejhůř. Trefil přes sebou stojícího Gologovského, který okamžitě posílá puk pryč z obranného pásma.

53:12
    Patrick Nemeth vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Teď se bude pozornost domácích fandů směřovat na Ovečkina, jakožto na hlavní střelecké přesilovkové eso.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Glencross (Kuzvětsov, Brouwer), 59. Kuznětsov (Burakovsky, Ovečkin) – 4. Horcoff (Hemský, Demers), 17. Sceviour (Fiddler, Nemeth), 28. Seguin (Benn, Goligovski), 35. Fiddler (Hemský)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Schmidt, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Johansson, Bäckström, Ovečkin – Brouwer, Kuznětsov, Glencross – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Laich, Burakovsky
    Dallas Stars: Lehtonen (Enroth) – Jokipakka, Goligovski, Nemeth, Benn Jo, Demers, Oleksiak – Eakin, Seguin, Benn Ja. – Hemský, Spezza, Roussel – Ritchie, Horcoff, McKenzie – Eaves, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Pollock, McCauley – Cherrey, Murchison

Diváci: 18 506