NY Islanders – Ottawa 1:2 (kon.) | Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Columbus – Edmonton 5:4 (po s.n.)
Minnesota – Anaheim 1:2 (kon.) | Calgary – Toronto 6:3 (kon.) | Philadelphia – Detroit 7:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 0:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:6 (kon.)
Minnesota Wild
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Anaheim Ducks
Sobota 14.03.2015, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Minnesota dnes odehrála jubilejní 500. domácí zápas před vyprodaným hledištěm.

Československá stopa
    Tomáš Fleischmann (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:18
    Jiří Sekáč (ANA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:48 (03:52:08)

1. Francois Beauchemin (ANA) 1+0
    2. Zach Parise (MIN) 1+0
    3. Hampus Lindholm (ANA) 0+0

Hosté se mohou radovat! Ducks po třech porážkách v řadě zakončili venkovní trip vítězstvím 1:2 na ledě rozjeté Minnesoty. Wild dnes chybělo především více štěstí v zakončení. Domácí si vytvořili hodně šancí, ale dokázali skórovat pouze jednou, ve 32. minutě vyrovnával na 1:1 Zach Parise. Alespoň k bodu Wild nepomohl ani drtivý závěrečný tlak. Největší šanci měl 26 sekund před sirénou Niederreiter, brankář Gibson však jeho dorážku lapil na brankové čáře! Hrdinou utkání je také švédský útočník Jakob Silfverberg, jenž nahrával na úvodní branku utkání Beaucheminovi a ve 34. minutě sám vstřelil vítězný gól.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:7, celkem – 33:24.

60:00

59:54
    Hosté vyhazují a je zřejmě hotovo!

59:34
    Oddechový čas Minnesoty.

59:34
    John Gibson předvedl zákrok utkání, když na brankové čáře vleže zastavil dorážku Nina Niederreitera! Tady byli domácí blízko vyrovnání.

59:25
    Obrovský tlak domácích, obrana Ducks v čele s Gibsonem ale odolává!

58:56
    Rány Sutera a Spurgeona pochytal Gibson!

58:31
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:54
    Pominville se málem dostal k nebezpečné dorážce, na kotouč o kousek nedosáhl.

57:30
    Perry obkroužil útočné pásmo a pak jen nahodil puk za branku. Hosté už hrají na čas.

56:33
    Silfverberg střílel z pravého kruhu, Dubnyk vyrazil kotouč.

55:51
    Nahození Desprese od červené čáry Dubnyk zachytil a hned rozehrál.

55:47
    Poslední reklamní přestávka. Wild mají na vyrovnání čtyři minuty.

55:12
    Gibson vyrazil také střelu, kterou vyslal od modré Dumba.

55:01
    Stewart nahrával Suterovi. Ten vystřelil z první, ovšem Gibson byl na místě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Parise (Vanek, Koivu) – 20. Beauchemin (Silfverberg, Kesler), 34. Silfverberg (Despres, Kesler)

Minnesota Wild: Dubnyk (Backström) – Brodin, Suter (A), Dumba, Prosser, Spurgeon, Leopold – Pominville, Granlund, Parise (A) – Stewart, Koivu (C), Niederreiter – Fontaine, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Bergenheim. Trenér: Mike Yeo
    Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Beauchemin (A), Lindholm, Despres, Fowler, Wisniewski, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Beleskey – Silfverberg, Kesler, Fleischmann – Palmieri, Rakell, Etem – Sekáč, Thompson, Cogliano. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Cvik, Henderson

Diváci: 19045