Pittsburgh – NY Islanders 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 1:3 (kon.)
Washington – NY Rangers 2:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Minnesota Wild
Sobota 11.04.2015, 21:00 • Scottrade Center, St. Louis (kapacita 19155 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (23:56:19)

Největší čas na ledě: Jackman 21:26 – Dumba 21:10

Branky a nahrávky: 34. Jaškin (Jokinen, Berglund), 38. Tarasenko (Steen, Butler), 40. Lehterä (Steen, Tarasenko), 46. Lehterä – 39. Scandella (Haula, Cooke), 60. Parise (Granlund, Vanek). Diváci: 19155 (vyprodáno). Rozhodčí: Morton, Watson – Sericolo, Pancich.

Blues dnes potvrdili své výsadní postavení v rámci Centrální divize a dostali tak pod tlak Anaheim, který musí v noci porazit Arizonu, aby uhájil své prvenství v Západní konferenci. Na první gól jsme se dnes ale pořádně načekali, skóre otevřel až v 34. minutě český útočník Dmitrij Jaškin.

Poté se ale s góly roztrhl pytel, o chvíli později se prosadil ruský kanonýr Vladimir Tarasenko. Posléze se podařilo Divočině snížit, když se střelou od modré čáry trefil Marco Scandella. Další minutu na to ale vrátil St. Louis dvoubrankové vedení Jori Lehterä.

Bývalý hráč Novosibirsku Jori Lehterä byl i u další gólové trefy, ve 46. minutě opět zvýšil náskok domácích šťastnou trefou v přesilové hře. Poslední slovo si pak vzal v poslední minutě Zach Parise, který stanovil konečné skóre na 4:2 pro St. Louis.

60:00

59:44
    Pariseho gól už ale nic nezmění na tom, že St. Louis dnes zvítězí!
    Zach PARISE - 4:2

59:23
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Přeci jen se hosté ještě prosazují! Mikael Granlund našel přesnou přihrávkou před brankou ZACHA PARISEHO, který se prosazuje přesnou střelou pod horní tyčku Elliottovy branky! Asistence: Mikael Granlund a Thomas Vanek.

58:54
    Bouwmeester je na ledě, Elliott mezitím ustál několik těžkých chvil před jeho brankou.

58:30
    Dumbovu ránu blokuje Jackman, hosté se v přesilovce 6 proti 3 zatím nemohou dostat k potřebné kombinaci.

58:00
    Kuemper navíc opouští svou branku, hosté to tak zkusí v šesti hráčích v poli!

58:00
    Další komplikace pro domácí! Za krosček míří na trestnou lavici Robert Bortuzzo, domácí se tak budou bránit ve třech!

57:45
    Hostující hráči nemohou najít cestu zpátky do útočného pásma, Bluesmani se v oslabení opravdu skvěle brání!

57:18
    Vanek hledal před brankou Pominvilla, to se mu ale nepovedlo a domácí se posléze osvobozují.

56:54
    Přeci jen je tu ještě šance Minnesoty na zdramatizování zápasu, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici domácí obránce Jay Bouwmeester.

56:23
    Robert Bortuzzo se dostal ke střeleckému pokusu, branku ale minul.

55:49
    Kuemper zastavuje dalekonosnou střelu Jadena Schwartze.

55:22
    Darcy Kuemper s menšími problémy dokázal udržet střelu Ty Rattieho na svých chráničích.

Adam Lacek

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Michálek, Gunnarsson, Butler, Jackman, Bortuzzo – Steen, Lehterä, Tarasenko – Schwartz, Stastny, Rattie – Jaškin, Jokinen, Berglund – Porter, Goc, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.
    Minnesota Wild: Dubnyk (od 41. Kuemper) – Brodin, Folin, Scandella, Prosser, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Brodziak, Stewart – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Haula, Cooke. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Morton, Watson – Sericolo, Pancich

Diváci: 19155 (vyprodáno)