Košice – Slovan Bratislava 2:1 (kon.) | Ružomberok – Trenčín 0:1 (kon.) | Senica – Dunajská Streda 4:0 (kon.)
Myjava – Zlaté Moravce 2:2 (kon.)
MFK Ružomberok
0:1 (0:0)
AS Trenčín
sk Sobota 25.04.2015, 19:00 • Štadión pod Čebraťom • Niké liga

Tak, to je už do nás všetko, ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. (21:44:04)

Ján Bíreš (asistent trénera Ružomberka): „V prvom rade chcem ospravedlniť hlavného trénera Galáda, ktorý už počas zápasu odišiel do útrob štadióna, pretože mu prišlo nevoľno. Z tohto dôvodu sa nezúčastnil tlačovej konferencie. Vedeli sme proti komu hráme, boli sme veľmi dobre takticky pripravení, Trenčín si vypracovali minimum šancí. Keď zhodnotím, že sme hrali proti prvému mužstvu v tabuľke, som trošku smutný, že zápas bol ovplyvnený tak, ako bol ovplyvnený a rozhodol gól, ktorý bol prakticky zo štandardnej situácie. Tak, ako povedal kolega, v prvom polčase mali hostia dve stopercentné šance, ktoré nedali. V druhom polčase mali územnú prevahu, ale absolútne sa nedostávali do zakončenia alebo do nejakých gólových šancí. Z našej strany nám úplne nevychádzali rýchle protiútoky a zo štandardných situácií sme neboli takí efektívni, ako sme chceli.“

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Vstup do dnešného zápasu nebol úplne podľa našich predstáv, čo sa s nami nieslo celý prvý polčas. Napriek tomu sme si vypracovali dve stopercentné šance, bohužiaľ sme ich nepremenili. Súper hrozil väčšinou zo štandardných situácií, na ktoré sme však boli veľmi dobre pripravení. Cez polčas sme museli troška ísť do hráčov, aby sa ešte viac koncentrovali na výkon. Myslím si, že v druhom polčase sa naša hra celkovo zlepšila a nakoniec sme dali vytúžený gól. Veľmi sa tešíme z tohto víťazstva a už teraz myslíme na ďalšie zápasy a hlavne na Slovenský pohár.“

Voľné kopy: 15:14

Videli sme zápas s emotívnym záverom. V 85. minúte dostal Ján Maslo červenú kartu, nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Gino Van Kessel a Trenčín vyhral 1:0. Ešte vám prinesieme hodnotenie oboch trénerov.

90+3

90+2
    Domáci majú loptu na kopačkách, následne sa však previnili voči pravidlám.

90+2
    Hostia sa dopustili faulu a domáci ešte majú v závere šancu poslať loptu do šestnástky.

90+1
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

90
    Trenčín získal roh, ani tentokrát z neho neohrozuje bránu.

90
    Trenčín strieda: Odchádza Matúš Bero, prichádza Ryan Koolwijk.

89
    Domácim sa podarilo zaútočiť. Almaský posiela center z ľavej strany. Masaryk loptu nezachytáva a tak ju berie hosťujúci gólman.

88
    Hostia získavajú roh. Z neho síce neohrozujú bránu, no zostávajú pri lopte, čo im teraz zrejme vyhovuje.

87
    Trenčín dal gól!
    GINO VAN KESSEL s prehľadom premieňa pokutový kop a Trenčín sa v závere ujíma vedenia 1:0.

86
    Po následných protestoch vidí žltú kartu Pavol Masaryk.

85
    Hosťujúci hráč išiel sám na bránu, no po súboji s Maslom, ktorý ho dobehol končí na trávniku. Nasleduje červená karta pre Jána Masla a pokutový kop hostí.

84
    Almaského center zo štandardnej situácie letí na hranicu pokutového územia, kde loptu hlavou míňa Maslo.

84
    Ružomberok získal priamy kop.

83
    Bero to skúšal po pravom krídle, kde ho odzbrojil Práznovský a nasleduje odkop ružomberského brankára.