Brno – ILHK Hr. Králové 14:3 (kon.) | IHC Olomouc – IHC Kladno 4:3 (kon.) | Slavia Praha – IHC Přerov 14:5 (kon.)
IHC Olomouc – IHC Kladno 10:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (1:0, 2:2, 1:1) Stav série: 1:1
Chicago Blackhawks
Neděle 07.06.2015, 01:15 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále

Dnešní utkání sledovalo 19204 diváků. Pro dnešek se loučím a přeji hezký zbytek noci! (04:19:53)

3. Teuvo Teräväinen (CHI) 1+0

Dnešní dramatické utkání skončilo vítězstvím Tampy 4:3, která tak srovnává stav finálové série na 1:1. Zápas se musel divákům v aréně i u televizních obrazovek opravdu líbit.

V první třetině padl jediný gól, který zazmanenal ve 13. minutě domácí Cedric Paquette. Naopak prostřední perioda přinesla velkou přestřelku. Chicago nejprve zásahy Andrewa Shawa a Teuva Teräväinena otočilo skóre, ovšem Nikita Kučerov rychle vyrovnal a ve 34. minutě strhl Tyler Johnson vedení zpět na stranu Bolts.

Drama pokračovalo i v závěrečné části. Ve 44. minutě srovnal na 3:3 Brent Seabrook, ale ani to nebylo Černým jestřábům nic platné. V čase 48:49 totiž v přesilové hře od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Jason Garrison. Byla to jedna ze dvou střel Blesků ve třetí třetině... Tampu nezastavilo ani zranění brankáře Bena Bishopa, ke kterému došlo na začátku třetí dvacetiminutovky. Bishop to pak sice ještě zkoušel, ale na posledních osm minut ho v domácí svatyni definitivně nahradil Andrej Vasilevskij.

Střely na branku ve 3. třetině – 2:10, celkem – 24:29.
    Náhradní brankář Tampy Andrej Vasilevskij byl na ledě u vítězného gólu svého týmu a tak si připisuje své premiérové vítězství v play-off NHL.

60:00

59:55
    Vypadá to, že hosté už vyrovnat nestihnou!

59:48
    Domácí vyhození jen těsně minulo branku Chicaga!

59:40
    Hra přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

59:25
    Blackhawks se nemohou vymanit ze svého obranného pásma, domácí dobře napadají.

58:51
    Killorn mohl rozhodnout, ale hosté ještě žijí!

58:35
    Branka hostí je prázdná!

58:28
    Oddechový čas pro Chicago.

58:28
    Velký tlak Blackhawks. Vasilevskému hodně pomohl J. T. Brown, který padl do bomby Seabrooka a srazil puk do ochranné sítě.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, můžeme očekávat power play hostů.

57:14
    Duncan Keith prověřil Vasilevského střelou ze středního pásma. Gólman Tampy byl pozorný.

57:03
    Chicago má poslední tří minuty na vyrovnání.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Paquette (Callahan, Hedman), 27. Kučerov (Garrison, Coburn), 34. Johnson (Kučerov), 49. Garrison (Hedman, Callahan) – 24. Shaw (Krüger, Desjardins), 26. Teräväinen (Hossa, Sharp), 44. Seabrook (Toews, Oduya)

Tampa Bay Lightning: Bishop (od 48. do 49. a od 53. min. Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Stamkos (C), Filppula, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Callahan (A), Paquette, Brown– Drouin, Boyle (A), Morrow. Trenér: Jon Cooper
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook, Rundblad, Oduya, Cumiskey – Kane, Toews (C), Saad – Hossa, Richards, Versteeg – Terevainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Krüger, Desjardins. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland – Heyer, Racicot

Diváci: 19204