Čeljabinsk – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Toljatti – Riga 1:2 (2:3 po s.n.) | Jaroslavl – Viťaz 3:1 (kon.)
Nižněkamsk – Petrohrad 3:4 (0:1 po s.n.) | N.Novgorod – Omsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Minsk – Barys 6:2 (kon.)
Soči – Dynamo Moskva 4:3 (kon.)
HK Soči
4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Dynamo Moskva
Pondělí 05.10.2015, 18:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Třetí třetina nám nabídla obrovské drama! Hosté do ní nastoupili s dvoubrankovým mankem. To ale dokázali zásluhou Alexeje Cvetkova a Konstantina Gorovikova během 21 sekund vymazat a ve 49. minutě je dokonce poslal do vede ní 2:3 svým druhým zásahem Gorovikov. V té chvíli si moskevský tým dělal na ledě, co chtěl. Pak se však k obratu nadechli také hráči Soči. V 51. minutě tečoval nahození Maleviče Jegor Morozov a v čase 57:48 rozhodl o vítězství domácích kličkou do forhendu Ben Maxwell. Soči si tak připisuje druhou domácí výhru v řadě, naopak Dinamo už podruhé nezvítězilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:20, celkem – 21:45 (20:52:27)

59:59
    Domácí po buly dostali puk za svou branku a dokázali ho udržet u mantinelu. Je rozhodnuto!

59:46
    Maxwell z vlastní poloviny netrefil branku Dinama. Píská se icing.

59:23
    Střelu Solovjova udržel na výstroji Barulin. Kazjonov tak nemohl dorážet. Hosté samozřejmě hrají bez gólmana.

58:41
    Tak vyloučen je Ivan Višněvskij, ale spolu s ním jde na trestnou i Roman Ljudučin. Hrát se bude 4 na 4.

58:41
    Nikolaj Žerděv, který už mohl střílet do prázdné branky, byl vražen na mantinel Višněvským. To rozpoutalo emoce a hráči na ledě si nyní vyměňují žďuchance a slovní invektivy.

58:24
    Hosté to zkoušejí s prázdnou brankou! Nyní ale přišli o pásmo.

58:16
    Barulin jistým zákrokem přerušil hru. Hosté si berou time-out.
    Ben MAXWELL - 4:3

57:48
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí zase otáčejí skóre ve svůj prospěch! Clay Wilson našel parádním pasem BENA MAXWELLA, který jel sám na Lazušina a svou šanci proměnil naprosto chladnokrevně. Hostujícímu brankáři udělal blafák do forhendu a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Clay Wilson a Vladimir Malevič.

56:38
    Hosté nahodili puk na Barulina od červené čáry. Domácí gólman hned rozehrává na Semjonova.

55:50
    Domácí v postavení mimo hru.

55:17
    Semjonov jen nahodil puk za hostující branku, kde ho získali hráči Dinama.

54:21
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez dalších šancí.

53:16
    Pestuškova pumelice jen zaduněla o betony Barulina.

52:07
    Domácí jsou zase zpět v tempu a najednou soupeře tlačí.

50:59
    A v hale Bolšoj mohlo být ještě veseleji! Andrej Kosticin dostal přihrávku mezi kruhy, z velmi dobré pozice však zamířil jen do Lazušina.
    Jegor MOROZOV - 3:3

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Wilson (Kosticin), 28. Anisin (Warn, Malevič), 51. Morozov (Malevič), 58. Maxwell (Wilson, Malevič) – 44. Cvetkov (Robinson, Korjagin), 44. Gorovikov (Avcin), 49. Gorovikov (Robinson)

HK Soči: Barulin (Gavrilov) – Wilson, Mamašev, Šviděnko, Jalasvaara, Semjonov (A), Malevič – Krikunov, Ignatuškin (A), A. Kosticin – Ljudučin, Maxwell, Žerděv – Ščastlivij (C), Warn, Anisin – Ščerbina, Kazjonov, Morozov – Jakubov.
    Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Hietanen, Robinson, Višněvskij, Korjagin, Solovjov, Osipov, A. Volkov – Pestuško, Cvetkov (A), Karsums – Brjukvin, Gorovikov (A), Fjodorov – Galimov, K. Volkov, Babenko (C) – Tarasov, Těreščenko, Filatov – Avcin.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Metalnikov, Sirotkin