Česko
33:15 (14:5)
Itálie
Středa 07.10.2015, 16:05 • Arena Sparta, Praha • Kvalifikace ME žen

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Česka vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.cz. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (17:33:23)

První zápas kvalifikace o mistrovství Evropy 2016 mají české házenkářky za sebou. Po dobrém vstupu Italek do druhého poločasu, kdy snížily až na rozdíl pěti branek, přišla ovšem ve čtyřicáté minutě zlomová situace. Češky se začaly opět prosazovat přes už ne tolik dobře fungující obranu Itálie. Po několika minutách měl domácí výběr opět zpět devítibrankový náskok. Tento náskok se povedlo českým lvicím navýšit až na rozdíl osmnácti branek. Zápas tedy skončil vysokou výhrou Češek v poměru 33:15 a udělaly první velký potřebný úspěšný krok do kvalifikace.

Konec zápasu. (33:15)

60
    Několik sekund před koncem utkání ještě Češky dvakrát po sobě takticky faulují. (33:15)

60
    Jeřábková se s míčem vůbec nepárala. Na hranici devíti metrů napřáhla a vystřelila, míč následně končí až v bráně Itálie. (33:15)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání. (32:15)

59
    Veronika Malý je v posledních chvílích střelecky při chuti. Její další rychlý protiútok zakončený na bližší tyč končí v síti. (32:15)

58
    Na brankovišti předvedla famózní přehled Jeřábková, která zarazila míč za jednu z tyčí. (31:15)

58
    Střelecký pokus Zuinové končí pouze v postranní síti. Češky tak mohou zaútočit. (30:15)

57
    Třicátou branku a další protiútok zakončuje s bravurou Veronika Malá. (30:15)

56
    Češky ovšem utíkají svým soupeřkám po úspěšných rychlých protiútocích. (29:15)

56
    Prudká střela Del Balzové končí pouze na tyči domácí svatyně. (27:15)

56
    Luchinová si se štěstím poradila se střelou Ryšánkové, která mířila na vzdálenější tyč. (27:15)

55
    Malé při zpracování unikl míč do brankoviště, přesto se ho snažila ve vzduchu trefit. Byl odpískán přešlap. (27:15)

54
    Po dlouhé končí míč také v síti Česka, a to hned dvakrát. (27:15)

54
    Marčíková pálí ostrými, přesvědčit se o tom mohla Luchinová, která na její střelu nedosáhla. (27:13)

53
    Už to vypadalo, že míč získají Italky ve chvíli, kdy doputoval za postranní čáru. Ovšem rozhodčí viděli v jednom ze soubojů faul. (26:13)

53
    Nejprve neuspěla se svojí střelou Del Balzová, následná dorážka Gheorgheové už ale do sítě Česka zapadla. (26:13)

Josef Cestr

Česko: Raníková (Satrapová) – Kordovská, Knedlíková, Keclíková, Salčáková, Ryšánková, Hrbková, Luzumová, Štěrbová, Malá, Hradilová, Kolomazníková, Jeřábková, Adámková, Marčíková
    Trenér: Jan Bašný

Itálie: Pruensterová (Luchinová) – Trombettaová, Gheorgheová, Rotondová, Del Balzová, Zuinová, Cappellarová, Costaová, Niederwieserová, Napoletanová, Gangaová, Babbová, Fantonová, Ravasová, Landriová
    Trenér: Tamas Neukum

Rozhodčí: Viktorija Kijauskaiteová, Ausra Zalieneová (obě Litva)
    Delegát EHF: Stella Vartanjanová (Rusko)