Minnesota – Anaheim 3:0 (kon.) | Montreal – Toronto 5:3 (kon.) | Ottawa – Arizona 1:4 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.) | Buffalo – New Jersey 3:4 (kon.) | St. Louis – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Nashville – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Dallas – Florida 2:6 (kon.) | Colorado – Columbus 3:4 (kon.)
Chicago – Tampa 1:0 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Carolina 5:2 (kon.)
Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)
Vancouver Canucks
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Detroit Red Wings
Neděle 25.10.2015, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Já se s vámi pro dnešek loučím, užijte si neděli co nejlépe a věřím, že se zase brzo sejdeme u některého z online přenosů. Za pozornost děkuje Jaroslav Svoboda. (06:15:48)
    A ještě jednou si vychutnejte, tentokrát v obsáhlejším videu, gól Nyquista z přihrávky Petra Mrázka...

Viděli jsme tedy další strhující představení hrané pod značkou NHL. Vancouver dlouho hlídal a kontroloval duel, ale třetí třetina rozervala všechno, co se 40 minut na ledě dělo, na kousky. Detroit předvedl tentokrát obrovskou vůli po vítězství a heroický výkon stupňovaný ve vítězný gól Gustava Nyquista.

Poosmé z deseti zápasů se tedy Ryan Miller nedočkal vítězství proti svému bratru, Drew Miller nakonec může se svými spoluhráči slavit zlomení té nezdárné série. A Henrik Sedin si 1100. zápas v NHL asi také představoval trochu veselejší. Nejen že tým nevyhrál, ale ani on se dnes neprosadil.

3. Petr Mrázek (DET) 30 zák., 2 góly, 93,8%
    Pořádně si vychutnejte fantastickou přihrávku Petra Mrázka a výborné zakončení Gustava Nyquista!

Nejvíce hitů
    VAN: D. Dorsett, D. Hamhuis a J. Virtanen (2 hity)
    DET: L. Ferraro a J. Abdelkader (3 hity)

Nejvíce zblokovaných střel
    VAN: A. Edler, C. Tanev a Y. Weber (2 zbl. střely)
    DET: Luke Glendening (3 střely)

Nejvíce času na ledě
    VAN: Alexander Edler (29 minut a 16 vteřin)
    DET: Niklas Kronwall (27 minut a 4 vteřiny)

Detroit ve Vancouveru ukončil sérii porážek a po návratu do utkání ze stavu 0:2 nakonec vítězí, načež největší podíl na tom má asi český gólman. Ostravský rodák čelil 32 střelám a za svá záda pustil jen dvě přesilovkové bomby.

Neskutečný zápas zase nabídlo vancouverské představení v Rogers Areně, a jestli by někdo vsadil ještě po dvou třetinách na hodně špatný Detroit, tak ten se teď asi nestačí divit, jako asi všichni ti, kteří po 40 minutách zápas přestali sledovat! Domácí si ale vše zavařili sami, po trefě Pulkkinena se pak v přesilovce trefil Tatar a pak už to byla šou Petra Mrázka!

Gustav NYQUIST - 2:3

63:50
    Detroit právě vstřelil branku!
    Petr Mrázek završuje fantastický výkon přihrávkou na vítěznou branku Red Wings! Neskutečný pas přímo na GUSTAVA NYQUISTA, kterého domácí nechali trestuhodně za obranou a švédský snajpr propálil Millera bombou na lapačku! Neskutečný vítězný moment utkání! Asistence: Petr Mrázek.

63:46
    Vrbata nedobruslil přihrávku a Mrázek před ním odpaluje na Nyquista do brejku!

63:30
    A Mrázek kryje ránu Webera!

63:23
    A teď zase Canucks do útoku.

63:20
    Miller kryje ránu Larkina, který výborně zapracoval, sebral kotouč Henriku Sedinovi a zavezl si hru až do útočného pásma, kde ale Millera nepřekonal.

63:15
    Larkin v útočném pásmu.

62:47
    Málem ale brejková situace na druhé straně, ale někteří hráči už mají snad stokilové nohy, každý sprint těžce bolí.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 14. Tanev (Burrows, Hutton), 29. Sutter (Burrows, Horvat) – 45. Pulkkinen (Smith), 47. Tatar (Kronwall, Zetterberg), 64. Nyquist (Mrázek)

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Sbisa, Hutton – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Hansen, Sutter, Burrows – Virtanen, Horvat, Baertschi – Dorsett, McCann, Prust. Trenér: W. Desjardins.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Smith, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Larkin, Pulkkinen – Helm, Sheahan, Glendening – Miller, Andersson, Ferraro. Trenér: J. Blashill.

Rozhodčí: O'Rourke, Watson – Gibbons, Galloway

Diváci: 18312