Vítkovice – Třinec 7:0 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Litvínov – Plzeň 1:3 (kon.)
Zlín – Chomutov 2:1 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Sparta 2:5 (kon.) | K. Vary – Pardubice 3:2 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 13.11.2015, 16:30 • Ostrava aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

Třetí třetina již nebyla tak gólově bohatá jako předešlé dvě a není se co divit. Vítkovice si během prvních čtyřiceti minut hry vytvořily šestigólový náskok, který pak už jen do konce utkání hlídaly. Definitivní tečku za utkáním udělala nová domácí posila Peter Ölvecký, jenž v prvním utkání za nový klub korunovala jeho vítězství 7:0 nad Třincem.

Od nás je to vše. Děkujeme, že jste sledovali náš on-line přenos a přejeme vám pokud možno klidný pátek. (18:58:43)

59:43
    Ještě jsme byli svědky zakázaného uvolnění Vítkovic.

59:26
    Puk je znovu u Hrubce, Klok zpátky na ledě a vítkovičtí fanoušci na nohou.

59:00
    Ještě nepřesná Hrubcova rozehrávka přes dvě třetiny a zakázané uvolnění.

58:50
    Vítkovice vyhazují až k Hrubcovi.

58:29
    Adamský se zjevil mezi kruhy a po ledě trefil jen Štichovy brusle.

58:00
    Klepiš zároveň s hlášením o posledních dvou minutách třetí třetiny vyzkoušel Hrubce. Tomu puk vypadl, naštěstí pro něj ale nikdo ze soupeřů nedokázal dorazit.

57:39
    To by ale musel vyhrát buly, po kterém Szturc v pohodě vyvezl puk do útočné třetiny.

57:29
    Třinec bude mít přeci jen ještě jednu šanci v přesilové hře. Lukáš Klok dostává menší trest za hrubost.

57:29
    Roth si sjel na vrchol útočného pásma a poslal puk do připraveného Dolejše. Když už nic, Třinec alespoň v závěru utkání vylepšuje statistiky domácího brankáře.

57:10
    Dolejš má kotouč ve své lapačce.

Dnešní utkání sleduje 9 645 diváků.

56:30
    Další závar před svou brankou dokázal Hrubec vyřešit a následně mohl i s ostatními sledovat potyčku fanoušků u třineckého sektoru.

56:10
    Třinec okamžitě poté měl šanci na čestný úspěch, Dolejš ale zavřel branku.
    Peter ÖLVECKÝ - 7:0

55:30
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Sedmá branka v třinecké síti přišla jen chvíli po návratu PETERA ÖLVECKÉHO na ledovou plochu. Čerstvá posila ostravského klubu si sjela na Strapáčovu přihrávku a přes obránce prostřelila Hrubce. Asistence: Petr Strapáč, Lukáš Klok.

55:08
    Adamský dojel puk vyhozený přes všechny čáry, posunul si jej na střelu a alespoň otestoval pravý Dolejšův beton.

Monika Baloghová

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Kucsera), 16. Szturc (Strapáč, Štencel), 17. Kucsera (Kolouch, Sloboda), 28. Burger (Balán), 34. Balán (TS), 35. Szturc (Ölvecký, Kudělka), 56. Ölvecký (Strapáč, Klok)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, L. Kovář, Klok – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, E. Němec – Húževka, M. Hlinka, Kafka
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (17. Hrubec) – Linhart, Nosek, Klesla, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera – Kopecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Svačina, Plíhal, Rákos – Orsava, Marek Růžička, Hrňa

Rozhodčí: Pešina, Schukies – Lhotský, Svoboda

Diváci: 9 645