Toronto – Los Angeles 5:0 (kon.) | New Jersey – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:2 (kon.)
Columbus – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.) | Dallas – Montreal 6:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Arizona – NY Islanders 1:0 (kon.) | Colorado – Edmonton 5:1 (kon.) | Florida – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Boston – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) (1 + 0, 1 střela, čas na ledě 23:26)

Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 29

Edmonton Oilers: 40

Máme za sebou střetnutí mezi Coloradem a Edmontonem, Avalanche si připisují na konto další vítězství, které jim zařizuje klid na hokejky a hlavně nové body do tabulky, kde se Laviny postupně stále zlepšují. Od začátku zápasu domácí pokládali domácí základy na dnešní úspěch, prosadili se v oslabení, přesilové hře, ale i při hře v pěti proti pěti. Edmonton se sice dostal do řady šancí, ale buď netrefoval branku, nebo ztroskotal na dnes výborně chytajícím Semjonu Varlamovovi. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděli a hezké blížící se Vánoce.

59:23
    Avalanche ještě založili jednu akci, ale už tolik netlačili na pilu, utkání pravděpodobně skončí za aktuálního skóre.

59:06
    Začala poslední minuta třetí třetiny, dost pravděpodobně také celého zápasu.

58:18
    Nathan MacKinnon měl na levé straně volno, ale neukvapil se a ještě poslal puk zpátky na obránce. Nakonec Nilsson musel zasahovat.

57:53
    Paradoxně jsou to stále Oilers, kdo se drží v blízkosti branky soupeře. Ale hosté dnes dělají hodně individuálních chyb a Avalanche vytěžily dost branek z úniků.

57:18
    Draisaitlova střela z pravého kruhu se jen otřela o rameno Varlamova, ale žádné starosti domácím nenatropila.
    Jack SKILLE - 5:1

56:31
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je pravděpodobně rozhodnuto o tom, kdo si dnes odnese body ze zápasu. Avalanche zvyšují už na rozdíl čtyř branek a posílají pátý zásah do sítě Edmontonu. Poměrně jednoduchá situace, kdy si hostující obránci nedali pozor a nechali za sebou volného jednoho z domácích hráčů. Šlo o muže jménem JACK SKILLE, jenž obdržel ukázkovou nahrávku, pak už mířil docela osamocen na Nilssona, kterého pohlednou střelou překonal. Teď už mohou hrát domácí barvy s klidem. Asistence: Cody McLeod, Tyson Barrie.

55:45
    Už delší dobo Edmonton v pásmu Avalanche, ale zatím beze střely.

55:03
    Edmonton se i nadále snaží hrát aktivně, ale má čím dál větší problém dostávat se přes modrou čáru, kterou si Avalanche velice dobře hlídají.

54:35
    Je tu ještě jedna komerční přestávka, pak už budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.

53:30
    Když už se Oilers dostanou do pásma, Avalanche velice rychle napadají a snaží se dostat touš co nejdále od své vlastní klece. Domácí už hrají na jistotu.

52:50
    Dnes velice aktivní Ryan Nugent-Hopkins opět v akci, ale ani teď nevystřelil, pověsili se na něj hned dva bránící hráči soka.

52:06
    Gabriel Landeskog uháněl v útočném pásmu do samostatné akce, až na poslední chvíli byl připraven o kotouč. Přesto ho ztráta puku tolik mrzet nemusí.

51:39
    Jde vidět, že hráči Edmontonu ještě mají síly na pokusy o šance, ale Semjon Varlamov si dává pozor. Teď lapil pokus Schultze z pravého kruhu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 2. Comeau (Söderberg, Johnson), 17. Barrie (MacKinnon, Landeskog), 35. Holden (Mitchell), 48. Iginla (Tanguay), 57. Skille (McLeod, Barrie) – 43. Sekera (Hall, Draisaitl)

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Guenin, Redmond – Landeskog, MacKinnon, Duchene – Martinsen, Söderberg, Comeau – Tanguay, Mitchell, Iginla – McLeod, Grigorenko, Skille
    Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Nurse, Sekera, Nikitin, Schultz, Davidson, Gryba – Hall, Draisaitl, Purcell – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Gazdic, Lander, Pakarinen

Rozhodčí: Luxmore, O'Halloran – Cvik, Galloway

Diváci: 17 570