Pardubice – Olomouc 0:3 (kon.) | Třinec – Litvínov 3:0 (kon.) | Zlín – K. Vary 3:5 (kon.)
Plzeň – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.)
HC Sparta Praha
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Neděle 21.02.2016, 17:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 47. kolo

59:45
    Domácí fanoušci si užívají závěr, ani na druhý pokus Kometa z Prahy body neodveze...

59:14
    Sparta už drží kotouč na svých hokejkách a fanoušci už vestoje tleskají. Do konce utkání zbývají poslední vteřiny.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Oba týmy ještě nahazují puky, ale nedá se říct, že by se někdo někam hnal.

57:12
    Utkání už se zvolna dohrává. Kometa ví, že dnes z O2 areny body neodveze a Sparta v pohodě kontroluje skóre.

56:39
    Vhazuje se po pravici Pöpperleho.

55:07
    Teď trochu hlušší část hry. Hraje se ve středním pásmu.

54:31
    Sparta je v plném počtu.

53:12
    Domácí ujeli v oslabení a Čajkovský mohl dotečovat na brankovišti skvěle naservírovanou přihrávku, ale Čiliak se stihl přesunout.

52:31
    Sparta jde znovu do oslabení. Dvě minuty pro Mikuše za sekání

52:10
    Nakonec ale odjel na střídačku po svých a zdá se být v pořádku.

52:05
    Nepříjemná situace pro Lukáše Pecha, který se v rohu kluziště srazil s rozhodčím a očividně situaci odnesl hůř než hlavní arbitr.

51:26
    Ve hře se objevuje třináctý sparťanský útočník Ostap Safin. Tento dorostenec zažívá premiéru na extraligovém ledě.
    50:08 Miroslav FORMAN - 5:1

50:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Neskutečnou věc teď předvedl MIROSLAV FORMAN, který si dojel ve středním pásmu puk, naznačil před Čiliakem kličku do bekhendu, ale přehodil si puk na forehand a pohodlně uklidil puk do odkryté klece. Bez asistence.

49:25
    Po Vondráčkově střele znovu v permanenci Pöpperleho lapačka.

49:09
    Plachtící puk našel Pöpperle v lapačce...

48:28
    A je po přesilovce. V útočném pásmu fauloval Němec. Dvě minuty za podražení.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 2. Kudrna, 35. Cingel (Černoch, Dragoun), 40. Hamilton (Klimek), 47. Přibyl (Buchtele, Forman), 51. Forman – 8. Čermák (Dočekal)

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Kudrna – Netík (C), Pech, Kumstát (A) – Černoch, Cingel, Dragoun – Safin. Trenér: Josef Jandač.
    HC Kometa Brno: Čiliak – Dujsík, Kaberle (A), Štindl, Trška, Šnajnar, Malec, Kozák – Dočekal, Čermák (C), R. Zohorna – Špirko, Němec, Káňa – H. Zohorna, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Raška, Burian – Dvořák. Trenér: Libor Zábranský.

Rozhodčí: Hradil, Hribik – Lhotský, Svoboda

Diváci: 10928