Kladno – Kert Park Praha 3:1 (kon.) | Sudoměřice – Most 5:1 (kon.) | Třinec – Plzeň 1:3 (kon.)
Karviná – Kovo Praha 2:1 (kon.) | Letohrad – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Pardubice – Ústí n/L 7:0 (kon.)
HBC Enviform Třinec
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HBC Plzeň
Sobota 12.03.2016, 14:30 • Hřiště u 1. ZŠ, U Splavu, Třinec • CROSSDOCK Extraliga • 16. kolo

Utkání je za námi a hosté z Plzně se mohou radovat ze zisku tří bodu a tím pádem i navýšení vedení v čele tabulky CCM extraligy. Úvod zápasu byl spíše opatrný, plný nepřesností a přerušení hry. Gólový účet utkání načal v 13. minutě ranou od modré v přesilovce Jiří Benedikt. Plzeň po vstřelené brance zvýšila obrátky a do sirény ji bylo plné hřiště, další gól však nepadl. V druhé třetině hosté odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou trefy agilního Krcha. Třinecké jako by po druhé inkasované brance polili živou vodou a najednou to byli oni, kdo byli jasně hladovějším týmem. Odměnou jim byl kontaktní gól Barnošáka 106 vteřin před druhou sirénou. V úvodu třetího dějství však domácí ve své pozornosti polevili a přišel trest v podobě šťastné branky Švarce. Slezanům v dalším průběhu třetí třetiny nelze upřít bojovnost a snahu něco s výsledkem udělat, avšak lídr tabulky hrál chytře a v čele s jistým Kráčinou odolal všem hrozbám. S konstatováním, že Plzeň si z Třince poveze na západ Čech všechny body za výhru 3:1 a domácí čeká na jaře tuhý boj o postup do play-off se s vámi loučím a budu se těšit u online přenosů z naší nejvyšší hokejbalové soutěže na početnou. (16:59:56)

Střely: 31:29.

44:47
    Kejř skvěle posunul míček na Krásného, který tváří v tvář proti Heczkovi neuspěl.

44:45
    Plzeň výborně brání a vyhazuje.

44:10
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a vytvořit si tlak, aby Heczko mohl opustit branku.

43:05
    Třinečtí zkusí zřejmě power-play.

43:04
    Třinecký trenér si vzal oddechový čas.

43:04
    Filipek se výborně otočil za bránou a chtěl míček zasunout za Kráčinu, poté se ještě k dorážce dostal Dominik Říman, ale Kráčina dokázal zasáhnout i proti němu a nepřipustil snížení.

41:25
    Třinec z přesilovky nic nevytěžil, a jen těžko již něco bude dělat s výsledkem, vzhledem k tomu, jak dnes hraje Plzeň.

39:19
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Kejř – 2 min., podražení).

38:25
    Hraje se nahoru dolů, hosté velmi dobře kouskují hru a přerušují akce Třineckých.

36:15
    Třinci se nedá upřít snaha něco udělat s výsledkem, avšak Plzeň skvěle brání a v útoku hraje velmi chytře.

33:20
    Lajčiak zpoza brány skvěle našel na mezikruží nekrytého Věcheta, který však mířil těsně mimo.

32:21
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Pauer – 2 min., vražení na hrazení).

31:50
    Švarcova rána od modré po pohledné plzeňské kombinaci zacinkala o tyč.

31:12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po dobré akci Pauera se k míčku dostal MAREK ŠVARC, který šťastnou střelou o tyčku zvyšuje na 3:1 pro hosty. Asistence: Jaroslav Pauer.

30:01

30:00

Jiří Mravec

Igor Mainka

Hledáme zpravodaje pro tým HBC Enviform Třinec. Pište na info@onlajny.com. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 29. Barnošák (Cieslar) – 13. J. Benedikt (Krch), 21. Krch, 32. Švarc (Pauer)

HBC Enviform Třinec: Heczko – Liboska, Samek, Konvička, Podešva, Turoň – D. Říman, M. Říman, Věchet, Cieslar, Filípek, Rucki, Barnošák, Drábik, Lajčiak.
    HBC Plzeň: Kráčina (Navara) – O. Benedikt, Edl, Slanec, Vodrážka, Pokorný, Zeman – J. Benedikt, Krásný, Krch, Švarc, Malý, Pauer, Kolařík, Polívka, Kejř, Gřonka.

Rozhodčí: Škrobák P., Škrobák M.