PSG HB – THW 29:27 (kon.) | PGE Vive – Veszprém 39:38 (po s.h.)
Paris Saint-Germain HB
29:27 (15:11)
THW Kiel
Neděle 29.05.2016, 15:15 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four • O 3.–4. místo

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a 3. místa Paris Saint-Germain vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního odpoledne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (18:12:20)

Statistika zápasu:

Nejlepší střelci: Hansen 10/3, Onufryjenko 6, Narcisse 5 – Dissinger 8, Duvnjak 5, Wiencek 3, Vujin 3/1
    Rozhodčí: Eliasson, Palsson
    7m hody: 3/6 – 3/4
    ŽK: 3-3
    ČK: 0-1
    Diváci: 19 250

Druhý poločas už nebyl v tak jasné režii hráčů PSG, jako tomu bylo v prvních třiceti minutách. Naopak, německý mistr zapnul ve svých řadách motory všech hráčů a výsledkem z toho bylo vedení dokonce o dvě branky. Vedení Kielu vydrželo pouze deset minut. Následně už to vždy bylo pouze o jednu branku, respektive šlo o nerozhodný stav. Kiel nedokázal znovu odskočit svému soupeři, což se mu stalo osudným. Omeyer začal chytat většinu střel a Paříž se tak rázem dostala zpět do vedení. O toto vedení už nepřišla a dokonce si vytvořila dvoubrankový náskok v závěru i ona. Když nedokázal Duvnjak několikrát v poslední minutě zápasu trefit prostor tří tyčí, bylo o bronzových medailích rozhodnuto.

Zatímco u hráčů Paříže je znát velká radost z umístění na třetím místě, především na reakcích Omeyera, na hráčích Kielu je vidět evidentní zklamání.

Konec zápasu. (29:27)

60
    Je tomu tak, zatímco se hráči Paříže shromáždili kolem středové čáry, jejich soupeři rezignují na jakékoli napadání. (29:27)

60
    A když nevyšel ani další útok Kielu v posledních sekundách, tak mají hráči Paříže jistou třetí pozici! (29:27)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání. (29:27)

59
    Na druhé straně se navíc netrefuje Duvnjak mezi tři tyče a Pařížané se určitě nebudou hnát příliš rychle do útočení. (29:27)
    59
    Tohle už vypadá pro Paříž nadějně. Hansen se více než minutu před koncem zápasu trefuje do protipohybu brankáře a jeho celek má nyní náskok dvou branek! (29:27)

59
    Hráči německého mistra ale v útoku selhali, když se Wienczek nedostal k míči přes vyskakujícího Narcisse. (28:27)

58
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kielu. (28:27)

58
    Oddechový čas pro THW Kiel. (28:27)

58
    Po delší době jsou domácí opět ve vedení. Hansen zakončoval z hranice devíti metrů a Landin Jacobsen měl zakrytý výhled. Brankář německého celku tak zareagoval na střelu o něco později, než bylo potřeba. (28:27)
    57
    Jenže Hansen o pár chvil později dohrál akci na levé křídlo, kde si s volným prostorem poradil M'Tima krásnou brankou. Míč propasíroval do brány mezi nohou a rukou gólmana. (27:27)
    56
    Ačkoli hrají hráči Kielu v oslabení, dokázal se dostat Klein do rychlého protiútoku, ve kterém se nemýlil a stále tak má jeho celek náskok jedné branky. (26:27)
    55
    Následný sedmimetrový hod proměnil kdo jiný, než dnes neomylný Mikkel Hansen z celku Paříže. (26:26)

55
    Ilija Brozović je potřetí v zápase vyloučen, za což mu je udělena automaticky červená branka a v dnešním zápase již do hry nezasáhne. (25:26)
    55
    Sprenger s hodně velkou dávkou štěstí přehodil technickým zakončením Omeyera a následně se mi odrazil od tyče do brány. Německý celek tak vede zhruba pět minut před koncem o jednu branku. (25:26)

Josef Cestr

Paris Saint-Germain HB: Annonay, Omeyer – Melic, Møllgaard Jensen, Accambray, Kounkoud, Gunnarsson, Abalo, L. Karabatić, Hansen, Narcisse, Onufryjenko, Honrubia, N. Karabatić, M'Tima
    THW Kiel: Landin Jacobsen, Katsigiannis – Duvnjak, Mamelund, Sprenger, Dissinger, Wiencek, Ekberg, Anic, Cañellas Reixach, Dahmke, Jaanimaa, Williams, Klein, Brozovic, Vujin

Rozhodčí: Jonas Eliasson, Anton Palsson (oba ISL)