Písek – Šaľa 23:27 (kon.) | Olomouc – Slavia 20:27 (kon.) | Partizánske – Veselí n/M 21:20 (kon.)
Poruba – Bratislava 39:14 (kon.) | Most – Zlín 30:21 (kon.)
DHK Zora Olomouc
20:27 (9:13)
DHC Slavia Praha
Středa 28.09.2016, 17:30 • DHK Zora Olomouc • Interliga ženy • 5. kolo

Házenkářky Olomouce hrály s protivníkem vyrovnanou partii v prvním poločase do asi 25. minuty, kdy se s pražským celkem přetahovaly o vedení v zápase. Avšak vinou několika vyloučení a neproměnění vyložených šancí jím soupeř odskočil na čtyři góly. Naděje na dobrý výsledek stále žily díky brankářce Raškové, která předvedla spoustu skvělých zákroků, na druhé straně zachytala výborně i Hillebrandová, která vystřídala v brance Kudláčkovou.

Ve druhé půli se domácím už nepodařilo otočit stav zápasu, Slavistky ještě navýšily skóre. V poslední vteřině se trefila Svobodová. (20:27) (18:54:21)

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Hezký zbytek dne. (20:27)

Konec zápasu. (20:27)
    60
    A v poslední vteřině ještě udeřila Svobodová, která tak udělala tečku za celým utkáním. (20:27)
    60
    Fryčáková ještě snížila, ale prohru tím neodvrátila. (20:26)
    60
    Za Slavii se trefila opět aktivní Svobodová. (19:26)
    59
    Z trestného hodu skórovala Gajdošíková, která je dneska při střelecké chuti, ale bohužel to na výhru stačit nebude. (19:25)
    58
    Hurychová ještě koriguje stav zápasu. (18:25)
    57
    Novotná se protáhla kolem své bránící soupeřky a poslala míč k levé tyči. (17:25)
    55
    Svobodová už se prosadila už poněkolikáté. (17:24)

55
    Olomoučanky mají jednu z posledních šancí zvrátit utkání. K dispozici mají dvou minutovou početní výhodu, když pražský tým oslabila Kordovská, která se navíc ještě zranila. (17:23)
    53
    Olomoučanky bleskově odpověděly. Na obrat zápasu už ale začíná být pozdě. Do konce zbývá necelých sedm minut a házenkářky Zory nemůžou překonat Hillebrandovou. (17:23)
    53
    Kordovská navyšuje skóre. (16:23)
    51
    Rézlerová vystřelila pro Raškovou nechytatelně, míč ji prosvištěl kolem ucha a zapadl za tyčku. (16:22)
    50
    A Kordovská vzápětí využívá nesoustřednosti v obraně Zory a přidává další gól. (16:21)
    50
    Slávistky odpověděla rychlou brankou a je skóre je zase o čtyři góly ve prospěch pražského celku. Rézlerová si konkrétně připisuje hlavní zásluhu na brance. (16:20)
    49
    Salčáková potřetí v rychlém sledu. Už je to jen o tři góly. (16:19)

48
    Na druhé straně v bráně Slavie září střídající brankářka Hillebrandová, která zastavila několik pokusů, které mířily do brány. (15:19)