Buffalo – New Jersey 1:2 (po pr.) | Toronto – Philadelphia 6:3 (kon.) | Ottawa – Los Angeles 2:1 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (po pr.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:3 (kon.)
Buffalo Sabres
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
New Jersey Devils
Sobota 12.11.2016, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL
    New Jersey po prodloužení poráží Šavle z Buffala.

1. Anders Nilsson (BUF) – 95,3% úsp. zákroků
    2. Keith Kinkaid (NJD) – 96,2% úsp. zákroků
    3. Andy Greene – 1+0
    (03:56:40)

Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:49
    Brankář Nilsson předvedl více než 40 zákroků, na víc než bod to ale nestačilo.

Dnešní utkání je za námi. Po dvě třetiny jsme sledovali hodně podprůměrný hokej, který musel fanoušky nudit. Ve třetí třetině však vyrovnal Auvitu. Tento francouzský bek si připsal první gól v NHL a odstartoval hru zvanou hokej.

Hra získala náboj, napětí a nebyla nouze o akce. O něco lépe vypadali hosté, ale nepodařila se jim využít ani čtyři minuty dlouhá přesilovka. Utkání tak šlo do prodloužení. V něm se do úniku dostal Andy Greene, kterého fauloval Kane, a rozhodčí nařídil trestné střílení. A Greene jej jako správný kapitán proměnil. New Jersey Devils tak veze z Buffala dva body.

60:29 Andy GREENE - 1:2

60:29
    Devils právě vstřelili branku!
    Kdo jiný než kapitán by mě ukončit zápas v prodloužení? ANDY GREENE poslal puk přímo mezi betony Nilsson a rozhodl o tom, že Devils si z Buffala odvezou dva body!

60:29
    Bylo nařízené trestné střílení! Andy Greene se dostal do úniku, ve kterém mu zabránil Kane, jenž jej nedovoleně odstavil od kotouče.

60:13
    Do prvního útoku se hnal Kane, ale jeho střela minula bránu.

60:01

26:42 – to jsou střely na bránu po třetí třetině. Ty sice dokumentují převahu Devils, ale ti ji zatím moc nevyužili. Výsledkem je to, že nás čeká prodloužení a možná i nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Hosté dohrávají třetinu s pukem za svou bránou.

59:34
    Devils vyhodili puk, utkání pravděpodobně půjde do prodloužení.

59:15
    Foligno však obral o puk Halla a dostal se do zajímavé šance. Kinkaida ale z blízky nepřekonal.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby se začíná s pukem na hokejkách hostujícího celku, který je za svou bránou.

58:37
    Ofsajd New Jersey.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 11. Moulson (Okposo, R. O'Reilly) – 44. Auvitu (Hall, Zajac), 61. A. Greene

Buffalo Sabres: Nielsson – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, C. Nelson – Okposo, R. O'Reilly, E. Kane – B. Gionta, Jo. Larsson, M. Foligno – Reinhart, Girgensons, Moulson – Baptiste, D. Grant, Carrier.
    New Jersey Devils: Kinkaid – A. Greene, Severson, J. Moore, Lovejoy, Auvitu, Quincey – Hall, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – B. Bennett, Josefson, Kalinin – Fiddler, Lappin, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Joannette, Sutherland – Murray, MacPherson