Vladivostok – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kunlun – Záhřeb 5:0 (kon.) | Minsk – Barys 2:1 (kon.)
Jokerit – Chanty-Mansijsk 6:5 (kon.) | Riga – Jekatěrinburg 4:3 (po pr.)
Red Star Kunlun
5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Medveščak Záhřeb
Sobota 28.01.2017, 10:30 • LeSports Center • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (12:50:13)

Utkání mezi Kunlunem a Medveščakem je minulostí. Hokejisté chorvatského celku nedokázali vyhrát ani třetí utkání v rámci tripu po Dálném východě, když po Chabarovsku a Vladivostoku podlehli i Kunlunu. Pekingský celek o svém triumfu rozhodl už v první třetině, zbytek zápasu už se prakticky jen dohrával. Konečnou podobu výsledku určil gólem na 5:0 pouhé dvě sekundy před koncem Sean Collins, který skóre zároveň hned v první minutě otevřel.

59:58 Sean COLLINS - 5:0

59:58
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    To byla akce na Zlatou helmu! Videll nádhernou zadovkou našel před brankou úplně volného SEANA COLLINSE, který přesně trefil mezírku mezi Garnettovými betony. Asistence: Linus Videll.

58:50
    Nepovedená rozehrávka chorvatského celku skončila na zakázaném uvolnění, hra se ještě jednou přesune do útočného pásma Kunlunu.

57:56
    Zach Jüe dostal nabito na modrou, jeho následná dělovka z první ale minula svatyni Medveščaku.

56:58
    Arkalovovo nahození od modré postrádalo razanci a Tomi Karhunen si připsal další snadný zákrok.

56:09
    Nyní se už zápas pouze dohrává, ani jeden tým se nikam nežene a je jasné, že Kunlun získá všechny tři body.

55:16
    Na druhou stranu se poté vydal produktivní Linus Videll, střela švédského útočníka z mezikruží ale o nějaký ten metr minula Garnettovu branku.

54:30
    Dalekonosná přihrávka na rozjetého Samsona Mahboda postrádala přesnost, kotouč skončil pouze v moci domácích obránců.
    53:34 Tomi SALLINEN - 4:0

53:34
    A už je to o čtyři góly, domácí využívají přesilovku. Z přihrávky Martina Bakoše těžil TOMI SALLINEN, který i s trochou štěstí z prakticky nulového úhlu dostal kotouč za Garnettova záda. Asistence: Martin Bakoš a Janne Jalasvaara.

53:05
    Čínský celek má ale suverénně nakročeno k vítězství, prakticky od začátku druhé třetiny se námi sledované utkání už jen dohrává.

52:20
    Medveščak se dokázal osvobodit a napadající Goran Bezina navíc aktivním napadáním pozdržel rozehrávku Kunlunu.

51:38
    Nathan Perkovich (ZAG) vyfasoval dvě minuty za zbytečné podražení ve středním pásmu, domácí si zahrají další přesilovku.

50:42
    Dnešní utkání sleduje 2400 diváků.

49:47
    Sallinen vybojoval puk pro Marcinka, s jehož následnou střelou si ale Garnett bez potíží poradil, následovat bude buly po jeho pravé ruce.

48:50
    Brankář Kunlunu stále drží čisté konto, poradil si i s nahozením Thomase Larkina od modré, načež přerušil hru.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Videll (Collins), 16. Wärn (Ponikarovskij, Bellemore), 19. Ponikarovskij (Videll), 54. Sallinen (Bakoš, Jalasvaara), 60. Collins (Videll)

Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Jüe, Viklund, Jalasvaara, Jing – Rau, Videll, Collins – Wärn, Ponikarovskij, Marcinko – Fleury, Sallinen, Bakoš – Lahti, J. Alševskij, Jašin.
    Medveščak Záhřeb: Garnett (Gajdučenko) – Bezina, Parlett, Katic, J. Krejčík, D. Smith, T. Larkin, Smolec, Kozák – Smejkal, A. Giroux, Lessio – Glumac, Mahbod, K. Voronin – Perkovich, Zanoški, Arkalov – Miličić.

Rozhodčí: Fraňo, Kislov – Šalagin, Šišlo