Toulouse – Angers 4:0 (kon.) | Nantes – Nancy 0:2 (kon.) | Saint-Étienne – Lyon 2:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:0 (2:0)
Olympique Lyon
Neděle 05.02.2017, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 23. kolo

Ode mě to pro dnešní večer bude vše, díky za pozornost a zase někdy u fotbalu nashledanou. (22:56:32)

Saint-Étienne ve druhém poločase přežilo několik zajímavých šancí a díky prvnímu poločasu zvítězilo 2:0!

V deváté minutě otevřel skóre střelou mezi nohy Kévin Monnet-Paquet, druhou branku pak přidal po svém úniku Romain Hamouma.

Druhý poločas byl v režii hostů, ani jedna z jejich šancí ale v brance neskončila. V nastaveném čase pak ruply nervy Ghezzalovi i Tolissovi. Oba dostali červenou kartu.

90+4
    90+3. Červená karta pro Tolissa za tento tvrdý zákrok. Opět proti Lemoinovi

90+3
    Obrovská potyčka se strhla po dalším tvrdém zákroku, nyní se provinil Corentin Tolisso. Opravdu jde vidět, že sledujeme vypjaté derby. Nicméně, další červená karta. Dostal ji Tolisso i faulovaný Lemoine.
    90+2. Rachid Ghezzal neunesl celou situaci, Lemoina povalil na zem a viděl druhou žlutou kartu

90+2
    Ghezzal byl nejspíše hodně frustrovaný. Ve středu hřiště při kombinaci svého celku povalil Lemoina a viděl druhou žlutou kartu v utkání!

90+1
    Alžírský fotbalista to myslel a také udělal dobře. Jeho rána nicméně skončila jen nad branku, míč se otřel o síť. Toto si už ASSE pohlídá.

90
    Rachid Ghezzal byl ještě těsně před vápnem poslán k zemi. Sám se staví k míči, svou standardkou se bude chtít prosadit a alespoň dát čestnou branku.

89
    Fanoušci domácího celku si závěr utkání opravdu užívají. Probíhají totiž poslední minuty a je dost nepravděpodobné, že by se měnilo rozdělení bodů.

88
    Hodně důrazný byl v napadání Alexandre Lacazette, který přistrčil bránícího hráče. Rozhodčí celou situaci viděl a odpískal tak faul.

87
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Fabien Lemoine.

86
    Po aktivitě hostů přišel protiútok. Ten ukončoval faulem přímo ve středu hřiště Rachid Ghezzal. Ten byl v souboji jako třetí hráč, Hamoumu dokonce zasáhl kolenem do nepříjemných míst.

85
    Celá akce byla zakončena hlavičkovým pokusem k pravé tyčce. Tam se k dorážce dostával jeden z domácích, z úhlu ale trefil jen rukavice Lopese.

84
    Zajímavě pronikající Nolan Roux byl pár metrů před vápnem faulován Ferrim. Píská se faul a následuje parádní standardní situace.

83
    Z jednoho z protiútoků to zkoušel jeden z domácích střelou z pravé strany. Míč ovšem letěl jen doprostřed branky, kde byl brankář Lopes.

82
    Lyonu se nedaří. Nejspíše to dnes na body stačit nebude, ASSE brání pozorně a nepouští svého dnešního soupeře do šancí.

81
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Jordan Ferri.

80
    Alexandre Lacazette následně dostával přihrávku do vápna. Ta nicméně nebyla vůbec přesná, k míči se tak dostali fotbalisté Saint-Étienne.

David Panuška

Branky: 9. Monnet-Paquet (Saivet), 23. Hamouma (Søderlund)

Karty:   69. Søderlund (SET), 75. Pajot (SET) – 43. Fékir (LYO), 61. A. Lacazette (LYO), 86. Ghezzal (LYO)   90+2. Ghezzal (LYO)   90+3. Lemoine (SET) – 90+3. Tolisso (LYO)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:19.
    AS Saint-Étienne: Moulin – Malcuit, Théophile-Catherine, Perrin, F. Pogba – Saivet, Pajot (77. Selnæs), Veretout – Hamouma (87. Lemoine), Søderlund, Monnet-Paquet (75. Roux).
    Náhradníci: Maisonnial – Lacroix, Roux, Selnæs, Lemoine, Pierre-Gabriel, Jorginho.

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Mammana, Yanga-Mbiwa, Morel – Darder (81. Ferri), Gonalons, Tolisso – Fékir (46. Ghezzal), A. Lacazette, Depay (65. Valbuena).
    Náhradníci: Gorgelin – Ghezzal, Ferri, Cornet, Valbuena, Tousart, Rybus.

Rozhodčí: Chapron – Annonier, Viala.