Buffalo – San Jose 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Anaheim 4:1 (kon.) | Washington – Carolina 5:0 (kon.)
Pittsburgh – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | Toronto – Dallas 3:1 (kon.) | Detroit – Columbus 2:3 (po pr.)
Tampa – Los Angeles 5:0 (kon.) | Ottawa – St. Louis 0:6 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.)
Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Colorado – Montreal 4:0 (kon.)
Buffalo Sabres
5:4 (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
San Jose Sharks
Středa 08.02.2017, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Česká stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:33 (05:31:03)

1. Evander Kane (BUF) 2+0
    2. Ryan O'Rielly (BUF) 1+1
    3. Brent Burns (SJS) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 36-40; Zablokované střely: 18-13; Vhazování: 40%-60%; Hity: 12-11; Přesilové hry: 2/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.

Hostující kapitán Joe Pavelski ve KeyBank Center v úvodu třetí třetiny poslal San Jose do tříbrankového vedení a Sharks po trefě svého kapitána mířili za hladkým vítězstvím, jenže Sabres vzápětí odpověděli zásluhou Ryana O'Riellyho a odstartovali fantastický comeback, o který se během pouhých 55 sekund postarali Evander Kane a Kyle Okposo. Utkání došlo do prodloužení, v němž po rychlém přečíslení dva na jednoho a nádherné žabičce skóroval podruhé v zápase Evander Kane a po dovršení neuvěřitelného obratu svého týmu končil skvělou sérii San Jose, které venku vyhrálo čtyři utkání v řadě. Konečný výsledek: Buffalo Sabres 5 San Jose Sharks 4 po prodloužení.

61:05 Evander KANE - 5:4

61:05
    Sabres právě vstřelili branku!
    Jack Eichel na pravém křídle po rychlém přečíslení dva na jednoho zvedl hlavu a nádhernou žabičkou z ostrého úhlu našel na vzdálenější levé tyči EVANDERA KANEA, který z blízkosti zamířil nad pravém betonem Martina Jonese k levé tyči a rozhodl o výhře Sabres, kteří dokonali v nádherném zápase bohatém na góly velký obrat! Asistence: Jack Eichel.

60:51
    Logan Couture se dostal na vrcholu mezikruží ke střele, která byla zablokována a Sabres vyrazili do protiútoku.

60:34
    Jack Eichel si krásně sjel z pravého křídla před bránu, z blízkosti ale Martina Jonese překonat nedokázal! Stejně jako po následném objetí brány, to už ale byla hra přerušena.

60:25
    Brian Gionta na pravém křídle napřáhl ke střele, která byla nepřesná a skončila v ochranné síti.

60:01

Sabres ve třetí třetiny předvedli fantastický comeback, když vstřelili tři góly v řadě a smazali tříbrankový náskok Sharks. O osudu utkání tak bude muset prodloužení nebo samostatné nájezdy. Poslední dva góly domácího týmu padly v rozpětí pouhých 55 sekund. Skóre po třetí třetině: Buffalo Sabres 4 San Jose Sharks 4.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

57:26
    Evander Kane se ocital mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci, jeho střela ale nakonec byla zablokována a Martin Jones v bráně San Jose zasahovat nemusel!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Moulson (B. Gionta, Ennis), 50. R. O'Reilly (Eichel, Ristolainen), 52. E. Kane (Franson, B. Gionta), 53. Okposo (Reinhart, R. O'Reilly), 62. E. Kane (Eichel) – 15. J. Ward (Burns, P. Martin), 18. Couture (Bødker, Vlasic), 32. M. Karlsson (Sörensen, Haley), 47. Pavelski (Burns, Marleau)

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – D. Kulikov, Ristolainen, McCabe, Franson, Gorges (A), Fedun – Moulson, R. O'Reilly (A), Okposo – M. Foligno, Eichel, Reinhart – E. Kane, Girgensons, B. Gionta (C) – Ju. Bailey, Deslauriers, Ennis.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Marleau, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, J. Ward – Sörensen, Haley, M. Karlsson.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Marc Joannette. Čároví: Brad Kovachik, Mark Shewchyk