Columbus – New Jersey 2:0 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 3:6 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.)
Toronto – Detroit 3:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.) | Colorado – Carolina 3:1 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:2 (po pr.) | Anaheim – Nashville 4:3 (1:0 po s.n.)
Minnesota Wild
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
St. Louis Blues
Středa 08.03.2017, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám poklidné středeční ráno. (04:45:02)

Československá stopa v utkání:
    Martin Hanzal (MNS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:20
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:16.

Vyhraná vhazování: 56% – 44%.

Je dobojováno! St. Louis ve třetí třetině zdvojnásobilo svůj náskok, když se ve dvaapadesáté minutě prosadil Vladimir Tarasenko. Zbývající minuty už jasně patřili Minnesotě, která na branku Blues bušila marně až do času 59:49, kdy se Allen připravil o čisté konto po nenápadném nahození z půlky hřiště. To na dvoubodovém zisku St. Louis už ale nic nezměnilo a hosté tak udělali důležitý krok v boji o blížící se play-off.

59:55
    Hosté vyhráli zřejmě poslední vhazování a své vítězství si už vzít nenechají.
    59:49 Mikko KOIVU - 1:2

59:49
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak tohle je malá sportovní tragédie pro Jakea Allena, který po obrovské chybě přichází o čisté konto! MIKKO KOIVU ze zoufalství nahodil z červené čáry a neskutečně nachytal Allena, před kterým kotouč skočil a odrazil se nad jeho lapačku. Asistence: Ryan Suter.

59:23
    Koivu z pravé strany branku netrefil, jeho spoluhráči ale ještě udrželi útočné pásmo.

59:06
    Berglund nezpracoval puk ve středovém kruhu a ke střele do prázdné branky se tím pádem nedostal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Odpískaný ofsajd Wild umožnil trenéru Boudreauovi si vyžádat oddechový čas.

58:43
    Tak se děje až nyní, Minnesota má ještě třiasedmdesát vteřin na vstřelení dvou branek.

58:13
    Bluesmani výtečně brání střed hřiště, Devan Dubnyk tak nemá možnost odjet z branky a poslat na led šestého hráče do pole.

57:37
    Granlund zavezl kotouč do útočné třetiny Wild, u levého mantinelu ale byl rychle odzbrojen a zraky fanoušků se opět stěhují do středního pásma.

56:56
    Icing Minnesoty navíc dává hostům vhazování v útočné třetině, což vedoucímu celku nadmíru vyhovuje.

56:23
    Blues teď drží kotouč hodně daleko od své branky a sbírají jednu cennou vteřinku za druhou. Šance Wild se naopak začínají zmenšovat.

55:47
    Po domácím ofsajdu vzniklo na ledě hned několik konfliktů a slovník přestřelek. Na počtu hráčů na ledě se však nic měnit nebude.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 60. M. Koivu (Suter) – 11. Perron (Parayko, Steen), 52. Tarasenko (Schwartz, Pietrangelo)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Olofsson, Brodin, Prosser, Scandella – Stewart, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Hanzal, Niederreiter – Pominville, Haula, White.
    St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), Stastny (A), Schwartz – Perron, Berglund, Steen – Pääjärvi, Lehterä, Jaškin – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Joannette, Kozari – Barton, Grandt