Nantes – Nice 1:1 (kon.) | Nancy – Lorient 2:3 (kon.) | Bordeaux – Montpellier 5:1 (kon.)
Toulouse – Rennes 0:0 (kon.) | Angers – Guingamp 3:0 (kon.)
AS Nancy-Lorraine
2:3 (2:0)
FC Lorient
Sobota 18.03.2017, 20:00 • Stade Marcel Picot, Tomblaine • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a hned se tlačí před branku Lorientu.

2
    Rohový kop pro Nancy.

3
    Z úvodního rohu nic nebylo, ale domácí jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet na polovině soupeře.

5
    Celek Nancy vybojoval další rohový kop.

6
    Ale i tentokrát se Lorient dokázal ubránit a nyní jsou hostující fotbalisté u míče a nikam nepospíchají.

9
    Úvod zápasu patří domácím, kteří jsou aktivnější a stále se tlačí před branku svého soupeře.

12
    Nyní se ve vápně dostal k míči jeden z domácích hráčů, ale po jeho dělovce skončil několik metrů vedle levé tyče.

15
    Nancy bude zahrávat třetí rohový kop.

16
    Ale ani z něj nic nebylo. Nutno ale dodat, že domácí jsou stále jasně lepší a Lorient se pouze brání.

17
    Čtvrtý roh pro Nancy. Dočkáme se úvodní branky?

18
    A opět se jeden z domácích hráčů dostal ve vápně k míči, ale ani tentokrát nedokázal trefit branku a stav se tedy nemění!

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek a stav je stále 0:0. Aktivnější jsou ale domácí a pokud by vedli 1:0, tak by se nikdo nemohl divit.

22
    Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme.

24

25
    Po rohu se do zakončení dostal Youssouf Hadji, ale jeho rána přesná nebyla a brankář tak zasahovat nemusel.

27
    Domácí jsou i nadále aktivnější. Hosté se zatím pouze brání.

29
    Nancy právě vstřelilo branku!
    Nancy jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Issiar Dia získal míč, poté ho poslal do vápna, kde se k němu prodral FAIT MAOUASSA a šikovně ho usměrnil za brankáře.
    29. Fait MAOUASSA - 1:0

31
    Hosté dlouho kombinovali na polovině Nancy, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

33
    Po vstřelené brance se domácí hráči uklidnili a kombinují s větším klidem.

35
    Domácí jsou i nadále aktivnější a lepší. Lorient se zatím pouze brání a směrem dopředu nic nevymyslel.

37
    Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akci ukončila nepřesná přihrávka a nic z toho tedy nebylo.

38
    Žlutou kartu dostává Alhassan Wakaso (FC Lorient).

39
    Po zisku míče z toho bylo přečíslení, kdy hosté šli tři na dva, ale do zakončení se nakonec žádný z hráčů Lorientu nedostal.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut, tak uvidíme, zda se ještě něčeho dočkáme.

42

43
    Po rohu se do zakončení dostal Youssouf Hadji, ale Benjamin Lecomte si s jeho pokusem poradil.

43
    Hostující hráč zahrával rukou a je z toho penalta pro Nancy!
    43. Ruka hostujícího hráče

44
    K míči se potavil ISSIAR DIA, který poslal brankáře na druhou stranu a Nancy jde tak do vedení 2:0!
    44. Issiar DIA - 2:0

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je minulostí. Domácí byli v prvním poločase jasně lepší, nakonec se dvakrát prosadili a nad Lorientem vedou 2:0. A to zcela zaslouženě.

Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Alhassan Wakaso, přichází François Bellugou.

48
    Hosté hrají ve druhém poločase o poznání aktivněji, než v tom prvním.

50
    Po kombinaci střílel Majeed Waris, ale jeho rána přesná nebyla a Sjarhej Černik tak zasahovat nemusel.

51
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Fait Maouassa, přichází Abdou Coulibaly.

52
    Domácí trpělivě kombinují hlavně na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné. Hrát musí hlavně Lorient.

53
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Mickaël Ciani, přichází Jimmy Cabot.

54
    Domácí hráč to vzal na sebe a zakončil z dálky, ale hradbu těl před sebou nepropálil.

55
    Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (FC Lorient).

56
    Druhý poločas zatím není příliš zajímavý. K vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.

58
    Po delší době se dopředu vydal i Lorient, ale ani tentokrát hostující celek nic nevymyslel a jeho trápení pokračuje.

60
    Je před námi posledních třicet minutek. Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

62
    Obraz hry je stále stejný. K vidění toho příliš není a na první šanci ve druhém dějství i nadále čekáme.

65
    Domácí směrem dopředu neuspěli, ale stejně dopadl i Lorient, který se v této sezoně hodně trápí a myslím si, že sestupu se už nevyhne.

67
    Lorient právě vstřelil branku!
    Tak pozor, protože z ojedinělé akce hosté snižují. Waris poslal míč do vápna, tam se k němu dostal BENJAMIN MOUKANDJO, který z bezprostřední blízkoti prostřelil černika!
    67. Benjamin MOUKANDJO - 2:1

69
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Jérémie Aliadiére.

71
    Hosté mají dvacet minut na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Vzhledem k tomu, že je to o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

73
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Issiar Dia, přichází Alexis Busin.

75
    A málem bylo vyrovnáno! Po centru se jeden z hostujících hráčů dostal k hlavičce, ale z hranice malého vápna poslal míč nad břevno!

77
    Domácí se snaží přidat třetí a zřejmě rozhodující branku, ale zatím se jim to nedaří, navíc si musí dávat pozor hlavně na Warise a Moukandja, kteří hodně zlobí.

79
    Nyní po bleskové akci zakončil zřejmě Diallo Guidileye, ale ani jeho rána neměla gólové parametry a stav se nemění.

81
    Je před námi posledních deset minut a je jasné, že nás čeká hodně zajímavý závěr zápasu.

83
    Hosté už hrají na riziko a tlačí se dopředu, ale zatím domácí obrana odolává a stále má tak ke třem bodům blíže Nancy.

85
    Rohový kop pro Lorient.

86
    Je vyrovnáno! Po rohu se k hlavičce dostal BENJAMIN MOUKANDJO, který s velkou dávkou štěstí procpal míč za brankáře!
    86. Benjamin MOUKANDJO - 2:2

88
    A hosté zahrávali další rohový kop, ale z něho už nic nevytěžili a stav se nyní nemění.

89
    Žlutou kartu dostává Diallo Guidileye (AS Nancy-Lorraine).

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Tak to je neuvěřitelné, protože poslední celek tabulky se v samém závěru vydal dopředu a vstřelil zřejmě rozhodující branku! Majeed Waris poslal míč kolem brankáře a ARNOLD MVUEMBA ho uklidil do prázdné branky.
    90+3. Arnold MVUEMBA - 2:3

90+4

Je dobojováno. Viděli jsme fantastický duel, který se musel divákům líbit. Domácí Nancy vedlo 2:0 a bylo jasně lepší, ale v posledních 25 minutách se poslední celek tabulky třikrát prosadil a nakonec fantasticky vyhrál 3:2.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 16:7.

To je z mé strany vše, hezký večer. (21:55:31)

Jakub Kopřiva

Branky: 29. Maouassa (Dia), 44. Dia (pen.) – 67. Moukandjo (Waris), 86. Moukandjo, 90+3. Mvuemba (Waris)

Karty:   89. Guidileye (NAN) – 38. Wakaso (LOR), 55. Lautoa (LOR)

AS Nancy-Lorraine: Černik – Cuffaut, Diagne, Cabaco, Muratori – Guidileye, Aït Bennasser, Cétout – Dia (73. Busin), Hadji, Maouassa (51. Coulibaly).
    Náhradníci: N'Dy Assembé – Busin, Coulibaly, Dalé, Diarra, Marchetti, Chrétien.

FC Lorient: Lecomte – Lautoa, Le Goff, Ciani (53. Cabot), Moreira – Wakaso (46. Bellugou), S. Marveaux, Mvuemba, Philippoteaux (69. Aliadiére) – Waris, Moukandjo.
    Náhradníci: Delecroix – Bellugou, Cabot, Aliadiére, Jeannot, Koffi, Z. Touré.