2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 1:0
Pátek 24.03.2017, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Semifinále

Tomáš Filippi (MET) – 0 + 0, 7 střel, 1 blok, 21:29 čas na ledě
    Jan Kovář (MET) – 0 + 1, 4 střely, 6 hitů, 26:45 na ledě
    Jiří Sekáč (KZN) – 0 + 0, 3 střely, 2 bloky, 24:38 na ledě
    Michal Jordán (KZN) – 0 + 0, 0:39 na ledě – odstoupil kvůli zranění (18:53:58)

Přeci jen jsme se dočkali rozuzlení, které přišlo až v 87. minutě. O vítězství Magnitogorsku rozhodl přesnou ranou Sergej Mozjakin a domácí si tak připisují důležitý úvodní bod v sérii. Hosté se však nemají za co stydět a na dnešní výkon klidně mohou navázat hned v neděli, kdy se hraje druhé utkání na půdě Magnitogorsku. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

86:02 Sergej MOZJAKIN - 2:1

86:02
    Metallurg právě vstřelil branku!
    SERGEJ MOZJAKIN dostal perfektní přihrávku do jízdy, kterou proměnil přesnou ranou, na kterou Garipov neměl šanci dosáhnout a rozhoduje tak dnešní velmi dlouhé utkání. Asistence: Chris Lee, Jan Kovář.

84:30
    Kotouč se poměrně často ocitá ve středím pásmu, odkud nehrozí nebezpečí ani pro jednu branku.

83:13
    Hraje se v útočném pásmu Ak Barsu, leč chybí střelba. Musin hledal spoluhráče, ale ani ten nezakončuje.

82:15
    I nadále sledujeme poměrně vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách.

80:59
    Střelecký pokus domácího celku nebyl příliš přesný, takže Garipov zakročit nemusel.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Ani čtvrtá dvacetiminutovka o vítězi nerozhodla, takže si musíme ještě počkat. Na obou týmech je znatelná snaha neudělat chybu, což se podepisuje na průběhu hry. Příliš brankových příležitostí k vidění nebylo a asi největší si připsal Tomáš Filippi, jenže ani český hokejista puk za brankovou čáru nedostal. Musíme si tedy počkat na další prodloužení, které začne přibližně v 18:35.

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:00
    Před sebou máme poslední minutu prvního prodloužení a zatím to opět na žádné rozuzlení nevypadá.

78:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nicméně žádné zásadnější šance k vidění bohužel nejsou.

77:17
    Hosté dokázali ustát oslabení v prodloužení a mohou nadále živit šanci na vítězství.

77:06
    Zakončoval Tomáš Filippi, ale po jeho ráně má kotouč ve svém vlastnictví Emil Garipov.

76:40
    Ke střele se dostal Albert Jarullin, ale jeho pokus v oslabení Košečkin kryje.

76:05
    Hosté se zatím brání celkem dobře a nedovolují soupeři usadit se v jejich obranném pásmu.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 38. Zaripov (Antipin, Mozjakin), 87. Mozjakin (Lee, Jan Kovář) – 30. Malychin (Ohtamaa)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov (A), Budkin, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Timkin, Filippi, Kosov – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov – Železkov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Golubev, Azevedo, Sekáč – Čibisov, Tkačjov (A), Archipov (C) – M. Gluchov, Glinkin, An. Popov – Malychin, Lukojanov, Varnakov (A) – M. Lazarev.

Rozhodčí: Odins, Jeřábek – Šeljanin, Sazonov