Ottawa – Boston 4:3 (po pr.) | Washington – Toronto 3:4 (po pr.) | Chicago – Nashville 0:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 3:2 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Stav série: 3:0
Minnesota Wild
Neděle 16.04.2017, 21:22 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemnou dobrou noc. (00:18:07)

1. Jake Allen (STL) 40 zák., 1 gólů, 97,6%
    2. Colton Parayko (STL) 1+0
    3. Jaden Schwartz (STL) 1+0

Československá stopa

Vladimír Sobotka (STL) (0+1), 0 střel, 17:21 čas na ledě.

Martin Hanzal (MIN) (0+0), 3 střely, 15:48 čas na ledě.

Střely na branku: 31:41.

St. Louis se díky dnešní výhře dostává do vedení 3: na zápasy a v dalším duelu bude moci ukončit první část vyřazovacích bojů. Minnesota první polovinu utkání prospala a zabrala až v té druhé části. Ovšem Jake Allen předváděl neuvěřitelné zákroky a pustil za svá záda jediný puk. Naopak St. Louis přežilo tlak ve třetí třetině a nedovolilo soupeři vyrovnat. Konečný stav výsledku dal Jay Bouwmeester, jenž trefil opuštěnou klec.

58:49 Jay BOUWMEESTER - 3:1

58:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je hotovo a Blues si připisují v sérii třetí bod! JAY BOUWMEESTER středního pásma trefil opuštěnou branku. Asistence: Patrik Berglund a Vladimír Sobotka.

58:32
    Minnesota vyhrála vhazování a kombinuje v útočném pásmu! Ovšem po souboji u něj o kotouč přišli a Blues jdou do útoku.

58:01
    Devan Dubnyk míří na střídačku a Divočáci mají ve hře šest bruslařů.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí periody, ale ještě těsně předtím musel zasahovat Jake Allen. Domácí brankář dobře viděl střelu od pravého mantinelu.

57:19
    Po tečované střele se domácí opět nerozpakují a vyhazují opět na další icing. Hra se přesune před branku St. Louis Blues.

56:57
    Blues se nikam neženou a vyhazují na zakázané uvolnění. Tlak Divočáků je místy až drtivý.

56:13
    St. Louis zastavilo útok soupeře ve středním pásmu a vydává se do dalšího útoku. Ovšem domácí vymysleli jen nahození a jdou střídat.

55:18
    Domácí hráči byli opět pod tlakem a raději vyhazují na zakázané uvolnění.

54:55
    Minnesota nahodila kotouč k zadnímu mantinelu a nyní probíhá přetahovaná u mantinelu. Tu vyhrál hostující celek, ale Jake Allen si výjezd zpoza branky pohlídal.

54:06
    Nyní se vyznamenal i Jake Allen, který si počíhal na teč Zacha Parise. Po jeho zákroku následuje další reklamní přestávka.

53:30
    Devan Dubnyk měl zakrytý výhled, ale střelu od modré čáry vyrazil před sebe. Domácí se k dorážce nedostali, jelikož o puk se postarali bránící hráči.

52:57
    Vladimír Sobotka našel ve středním pásmu rozjetého Patrika Berglunda. Ten se mazácky pokusil bekhendem o překonání hostující brankáře, což se mu nepodařilo.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Parayko (Berglund, Perron), 36. Schwartz (Steen, Tarasenko), 59. Bouwmeester (Berglund, Sobotka) – 33. Coyle (Parise, Suter)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), Barbašev, Schwartz – Sanford, Steen (A), Sobotka – Perron, Berglund, Pääjärvi – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Brodin, Prosser – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Haula – Parise (A), E. Staal, Niederreiter – Coyle, Hanzal, Zucker – Pominville, Eriksson Ek, Stewart – White.

Rozhodčí: Chris Lee, Kelly Sutherland – Derek Amell, Trent Knorr

Diváci: 19334