New York Rangers
4:1 (2:0, 2:1, 0:0) Stav série: 1:2
Ottawa Senators
Středa 03.05.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Do zápasu nenastoupil český ani slovenský hokejista. (03:42:43)

1. Mats Zuccarello (NYR) 1+1
    2. Henrik Lundqvist (NYR) 26 zák., 1 gól, 96,3%
    3. Mika Zibanejad (NYR) 0+1

Domácí hokejisté dokázali vyhrát třetí zápas série, první na svém ledě, a tak snížili stav na 1:2. Spolehlivý výkon podal brankář Henrik Lundqvist. Další zápas se bude hrát znovu v New Yorku.

59:36
    Derek Stepan vyhodil kotouč z obranného pásma do středního.

59:16
    Derick Brassard se ještě pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale jeho snaha byla marná.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:48
    Rangers už ví, že tento zápas vyhrají a sníží stav série.

58:22
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

58:09
    Henrik Lundqvist kryje další střelecký pokus, buly před jeho brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Kyle Turris a Ryan Dzingel vybojovali útočné pásmo, domácí obrana je ale do zakončení nepustila.

57:10
    Z pohledu hostujícího celku ubíhá zbývající čas velmi rychle.

56:56
    Kyle Turris se probojoval do dobré střelecké pozice, brankář domácích Henrik Lundqvist podržel své spoluhráče.

56:30
    Tři a půl minuty do konce třetí třetiny a domácí fanoušci začínají slavit výhru.

56:09
    Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou hokejisté Ottawy.

55:45
    Komerční přestávka.

55:37
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté vedou o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.

54:36
    Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus soupeře, nechybělo mnoho a Ottawa dokázala snížit. V dobré pozici se objevil Clarke MacArthur.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Zuccarello (Zibanejad, Girardi), 14. Grabner (Zuccarello), 33. Rick Nash (Stepan, Vesey), 39. Lindberg (J. T. Miller, T. Glass) – 39. Pageau (B. Ryan, Ceci)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – T. Glass, Lindberg, J. T. Miller.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Harpur – Stålberg, Turris, Mark Stone – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Burrows – Dzingel, Z. Smith, Wingels.

Rozhodčí: Rooney, StLaurent – Murray, Barton

Diváci: 18 006