Švédsko – Rusko 1:2 (0:1 po s.n.) | Finsko – Bělorusko 3:2 (kon.) | USA – Německo 1:2 (kon.)
Česko – Kanada 1:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Švédsko
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Rusko
Pátek 05.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

Nic to nemění na tom, že Rusko si z dnešního utkání odnáší první dva body na turnaji. Zápas byl maximálně vyrovnaný a pokud by to hokejová pravidla dovolovala, zasloužili by si oba soupeři skutečně stejný bodový příděl. Zápas ozdobily výkony gólmanů a také strhující prodloužení s mnoha šancemi na obou stranách. Děkujeme za pozornost a později se z Kolína přihlásíme s přenosem utkání USA – Německo. (18:42:28)

Následovalo malé faux-pas pořadatelů, kteří hymnu po konci pustili zřejmě znovu od začátku a dočkali se pískotu publika.

Vyprodanou LANXESS arénou zní hymna Ruské federace, řada fanoušků zpívá.

Vyhlášené hvězdy zápasu: Viktor Fasth – Sergej Andronov.

Artěmij PANARIN - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
    Jediný a tedy i vítězný samostatný nájezd proměnil ARTĚMIJ PANARIN.

3. série
    0:1
    Nylander Vasilevského nevymíchal, a je tak rozhodnuto.

2. série
    0:1
    Rusové jdou do vedení! K nájezdu se rozjel Artěmij Panarin, který se dostal do blízkosti branky a zamířil přesně za záda brankáře Fastha!

2. série
    0:0
    Jako další se rozjel Oliver Ekman-Larsson, ale ani on neuspěl. Brankář soupeře jeho pokus k pravé tyči zastavil svou vyrážečkou.

1. série
    0:0
    Jako první z ruské strany se rozjel Nikita Gusev, který zkusil zakončit taktéž mezi betony, ale Fasth všas utěsnil mezeru mezi betony.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel švédský střelec Elias Lindholm, který se jako jediný prosadil i v základní hrací době, zkusil vystřelit po ledě k tyči, ale Vasiljevskij jeho pokus vykopl!

Samostatné nájezdy začínají.

Strhující prodloužení plné šancí vítěze nepřineslo, můžeme se těšit na nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:23
    Nakonec mohůla rozhodnout sborná, ale Nylander se podruhé v nastaveném čase skvěle vrátil a odehrál kotouč do rohu hřiště.

64:00
    Prodloužení je zatím plné přečíslení 2 na 1, nicméně ani jednomu z celků nevychází finální přihrávka.

63:20
    Fasth si poté připsal dva jednoduché zákroky proti skrytým střelám, na druhé straně zasahoval také Vasiljevskij, ale ani on neměl větší práci.

62:15
    Neskutečné prodloužení v podání obou celků. Nejprve ujeli Rusové, ale Nylander se skvěle vrátil a hned z protiobrátky vyrazili dopředu Švédové, kde Nordstrom po bekhendové přihrávce od Hedmana u pravé tyče těsně minul volný kotouč.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 15. E. Lindholm (V. Rask) – 44. Andronov (Barabanov, Provorov), rozh. náj. Panarin

0:1   William Nylander (SWE)

Švédsko: Fasth (Läck) – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Krüger, Eriksson Ek, Omark – W. Nylander, Söderberg, W. Karlsson – J. Lundqvist (C), Nordström, C. Klingberg.
    Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), Barabanov, Tkačjov.

Rozhodčí: Anssi Salonen (FIN), Daniel Stricker (SUI) – Roman Kaderli (SUI), Nathan Vanoosten (CAN)