Itálie – Rusko 1:10 (kon.) | Slovinsko – Kanada 2:7 (kon.) | USA – Dánsko 7:2 (kon.)
Finsko – Francie 1:5 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko 3:1 (kon.) | Norsko – Švýcarsko 0:3 (kon.)
Washington Capitals
4:2 (1:1, 0:1, 3:0) Stav série: 2:3
Pittsburgh Penguins
Neděle 07.05.2017, 01:25 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Díky za pozornost, přeji dobrou noc, případně dobré ráno. Nashledanou! (04:01:43)
    Hokejisté Capitals dnešní výhrou odvrátili první mečbol Pens.

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+0
    2. André Burakovsky (WSH) 1+1
    3. Braden Holtby (WSH) 20 zák., 2 góly, 90,9%

Utkání mezi Capitals a Penguins je u konce, domácí vítězí díky třetí třetině 4:2 a připisují si existenční vítězství!

První třetina nabídla snad vše, co od hokeje v play-off očekáváme. Capitals začali mnohem lépe, ale jako první inkasovali. Carl Hagelin se objevil před Holtbym a dokázal jej překonat. Aktivní hra pokračovala na obě strany, vyrovnat se domácím povedlo v poslední minutě, André Burakovsky se prosadil po parádní individuální akci.

Druhá perioda nebyla tak aktivní, jako ta první. Jedinou branku vstřelil Phil Kessel, a to po úžasné kombinaci elitní přesilovkové lajny.

Třetí třetina pak gólově patřila domácím. Nicklas Bäckström nejdříve vyrovnal, během sedmadvaceti sekund pak přišly dvě branky. Trefili se Rusáci Jevgenij Kuzněcov a Alexandr Ovečkin. Série se tak vrací na led Penguins.

Střely na branku: 32:22

59:51
    Ještě se píská jeden icing, na vítězi utkání ovšem nebude nic změněno, Capitals vyhrají 4:2 a sníží stav série na 2:3.

59:20
    Lars Eller ujel podél levého mantinelu a zakončoval do odkryté branky, puk přes bránícího hráče do branky ale nakonec neposlal.

58:53
    John Carlson po mantinelu vyhodil kotouč z pásma a pokračovaní série je více, než reálné. Série se tak vrátí do Pensylvánie.

58:17
    Hodně tvrdě zakončoval z pravého kruhu Jevgenij Malkin. Jeho dělovka skončila na helmě Holtbyho, která mu následně upadla!

58:12
    Oddechový čas pro tým Pittsburgh Penguins.

58:12
    T. J. Oshie to zkoušel střelecky přes celé hřiště, puk ale nakonec skončil jen těsně vedle branky, která je v těchto momentech opuštěná!

57:41
    Marcus Johansson již zakončoval do odkryté branky, ale trefil jen brusle bránícího Malkina. Zatím tak Tučňáci žijí.

57:09
    Následně domácí vybojovali vhazování před Fleurym, vše tak naznačuje tomu, že se utkání pomalu a jistě dohraje na hokejkách domácích hráčů.

56:49
    Verizon Center je na nohou a cítí, že poslání série do šestého utkání je blízko. Uvidíme, zda bude utkání ještě nějakým způsobem zdramatizováno.

55:58
    Justin Williams to následně zajímavě zkoušel, nebyl ovšem dalším hráčem, jenž by rozvlnil síť za zádama brankáře.

55:26
    Penguins se nemůžou v posledních momentech dostat do útočného pásma, kde by mohli vyvinout nějaký tlak a pokusit se o vyrovnání.

54:22
    Justin Schultz vyslal na branku Capitals další tvrdou střelu, ani on ovšem nebyl třetím, kdo Holtbybo dnes překonal.

53:49
    Braden Holtby předvedl další důležitý zákrok večera, ve své lapačce ukryl střelecký pokus od modré čáry.

David Panuška

Branky a nahrávky: 20. Burakovsky (Shattenkirk, Eller), 43. Bäckström (Burakovsky), 48. Kuzněcov (Ma. Johansson, Carlson), 48. Ovečkin (Eller, Schmidt) – 11. Hagelin (Bonino, Hainsey), 25. Kessel (Malkin, Crosby)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Orpik (A), Carlson, Schmidt, Shattenkirk, Alzner – Burakovsky, Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Ovečkin (C), Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle.
    Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Sheary, Bonino, Rust – Hagelin, Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: Charron, McCauley – Barton, Murray