Ottawa – Pittsburgh 2:3 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (0:1, 1:2, 1:0) Stav série: 2:2
Pittsburgh Penguins
Sobota 20.05.2017, 02:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Finále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 19 145 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:57:39)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Jake Guentzel (PIT) 0+2
    2. Sidney Crosby (PIT) 1+1
    3. Tom Pyatt (OTT) 1+0

Dnešní utkání je tedy u konce a z vítězství se radují Tučňáci! Hostující celek měl opravdu výbornou první polovinu zápasu, ve které se dostal do tříbrankového vedení, ale domácí mohutně dotahovali. Nakonec se Ottawa díky Pyattovi dostala na rozdíl jediné branky, avšak závěrečný tlak při powerplay už nepřinesl vyrovnání. To znamená, že série se zpátky do Pittsburghu přestěhuje za stavu 2:2!

Střely na bránu

Ottawa Senators – 26 (9; 7; 10)
    Pittsburgh Penguins – 35 (14; 14; 7)

59:57
    Obrovské šance Ottawy! Turris trefil zleva tyč, dvakrát to v parádní pozici zkoušel Erik Karlsson, ale Murray hosty podržel!

59:29
    Hosté vyhráli buly a Cullen puk okamžitě nahazoval na prázdnou bránu. Bohužel pro Pens ji netrefil.

59:23
    Oddechový čas pro domácí.

59:23
    Výhoda domácího celku bude ještě větší. Hosté byli v šesti na ledové ploše a trest za příliš mnoho hráčů tak bude odpykávat opět Scott Wilson.

58:57
    Craig Anderson pádí na střídačku Ottawy, která na led posílá šestého hráče do pole.

58:48
    Kotouč je až u Craiga Andersona, jenž už pokukuje po střídačce.

58:19
    Zack Smith se sice probil do útočného pásma, ale kousek za modrou čárou o puk přišel. Pokračovat se v akci nemohlo, neboť by se jednalo o ofsajd.

57:42
    Jenže místo toho přichází nepřesná přihrávka, která výrazně pomáhá hostům. Obránci Pens mohou šetřit čas.

57:13
    Pittsburgh dobře bránil a znovu kotouč dostává aspoň zpátky do středního pásma. Ottawa se potřebuje dostat do trvalejšího tlaku.

56:39
    Další akci musí domácí rozjet až z vlastního pásma. Neutrální zóny je však hosty velmi dobře zahuštěna.

56:09
    Domácí sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale následoval jen Karlssonův nepřesný nástřel, který nikdo z hráčů Sens netečoval.

55:50
    Senátoři kotouč rychle dostali z vlastního pásma a vynutili si vhazování u Matta Murrayho.

55:39
    Domácí si ale musí dávat pozor na zadní vrátka. Jeden z hostů šlapal z pravé strany před Andersona, avšak ten svůj tým podržel, když zneškodnil bekhendové zakončení.
    54:59 Tom PYATT - 2:3

54:59
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Jenže zápletka je na světě! Senátoři se znovu nastěhovali do útočného pásma a Erik Karlsson natáhl ke střele od modré čáry. Pokus domácího kapitána byl nejprve tečován Hoffmanem, ale poté ještě i bruslí TOMA PYATTA, jenž tedy zařídil snížení na rozdíl jediné branky. Asistence: Mike Hoffman, Erik Karlsson.

54:27
    Hostující celek již míří do útoku pouze, když má možnost nějakého rychlejšího přechodu. Stejně tak se děje i nyní.

53:49
    Pittbsburgh kotouč přenáší až k Andersonovi. Ohrožení domácího brankáře ale nepřichází.

53:17
    Po zajímavé kombinaci se k bekhendové přihrávce před bránu dostal Zack Smith, ale kotouč šel jen do rohu kluziště. Poté neuspěl ani Karlsson, který puk nahazoval od modré čáry.

52:43
    Nyní se však hosté dopustili zakázaného uvolnění, po kterém se bude vhazovat napravo od Murrayho.

52:29
    Malkin si nepřidělával zbytečné komplikace a po vyvezení kotouče k červené čáře puk poslal na Andersona.

51:42
    Stále se domácí nedostávají do déle trvající kombinace v útočném pásmu. Defenzíva Pens teď soupeře vůbec nepouští k brankáři.

51:08
    Senátorům je odpískán ofsajd. Následovat bude komerční přestávka.

50:42
    Jeden z domácích si šikovně sjel před Murrayho bránu, ale prudkou přihrávku ze strany usměrnil pouze do vyrážečky hostujícího brankáře.

50:08
    Po zakázaném uvolnění se znovu hrálo u Andersona, který měl záhy menší potíže. Obrana Sens však kotouč odehrála do bezpečí.

49:51
    Obrovská šance Phila Kessela! Hostující útočník šel zleva sám na Andersona, avšak svižné zakončení namířil pouze do gólmanova betonu!

49:16
    Hosté našetřili několik cenných vteřin kombinací u Craiga Andersona a oba celky jdou střídat.

48:32
    Znovu byl puk dvakrát posunut pryč z obranného pásma hostujícího celku. Když se Tučňákům nerýsuje zajímavější šance, prakticky vůbec neútočí.

47:38
    Ottawa se teď nemůže dostat do nějakého trvalejšího tlaku. Hosté v posledních minutách hrají ve velké pohodě.

47:06
    Carl Hagelin šel prakticky sám do útoku a tak zvolil jedinou možnost. Nahodil puk na Andersona, čímž získal buly v útočném pásmu.

46:24
    Opět je hra přerušena. Tentokrát to zavinilo nepřesná kombinace domácích, kteří se snažili hrát podél mantinelu a puk se dostal do ochranné sítě.

46:06
    Ofsajd domácího celku přináší komerční přestávku.

45:54
    Až teď se Sens vrátili k Murraymu. Poblíž brány ale nebyl dostatek prostoru a Brassard tak po otočce zakončoval pouze mimo tři tyče.

45:09
    Kotouč se odrazil na střídačku domácího celku. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

44:52
    Hosté nadále drží hru v útočném pásmu, avšak dalšího zakončení jsme se zatím nedočkali.

44:14
    Pittsburgh přispěchal s odpovědí na aktivitu soupeře. Tvrdou ranou se chtěl prosadit Olli Määttä, nicméně jeho střela byla sražena.

43:46
    Přeci jenom se domácí dostali do blízkosti Matta Muraryho, avšak kotouč zůstal jen před brankovištěm.

43:22
    Při zakládání akce se Karlsson elegantně vyhnul soupeři, ale poté už obrana Pens zapracovala na sto procent.

42:43
    Naopak se teď hraje u Murrayho a hosté všechny síly musí vrhnout do defenzívy. Nejprve ale minul Stone, posléze se kotouč nedostal k najíždějícímu si Methotovi.

42:01
    Další kombinace v blízkosti Craiga Andersona již nepřinesla přímé ohrožení domácího brankáře.

41:21
    Pro změnu musel být pozorný i Anderson. Nejprve totiž zasahoval proti Boninovi a následně čelil ještě Daleyho razantnímu pokusu. Chvíli byl domácí brankář úplně mimo bránu, ale nakonec vše ustál.

41:11
    Další úspěšný zákrok Matta Murrayho. Tentokrát hostující gólman čelil tvrdé střele MacArthura, jenž dostal prostor kousek nad pravým kruhem.

41:05
    Ottawa se snaží o rychlé snížení. Do útočného pásma teď dostal kotouč Cody Ceci a Murray pu kmusel schovat v lapačce.

40:53
    Po Murrayho zákroku proti Pyattovi hosté vytáhli bleskový výpad, nicméně celá akce skončila střelou do pozorného Andersona.

40:18
    Hned na začátku třetí třetiny se do dobré střelecké pozice dostal Mike Hoffman. Jeho razantní zakončení však bylo zablokováno.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:06.

Také druhá třetina zápasu je minulostí a i tentokrát mají navrch hosté. Pittsburgh dokonce po brance Sidneyho Crosbyho a šťastné trefě Briana Dumoulina vedl již o tři góly, ale domácí v závěru třetiny přeci jenom dokázali snížit. Malou naději pro Ottawu vykřesal Clarke MacArthur, jenž skóroval ve 39. minutě. Přesto ale hosté mají utkání pod kontrolou, což dokazují jednoznačnou střeleckou převahou.

Ottawa Senators – 16 (9; 7)
    Pittsburgh Penguins – 28 (14; 14)

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:47
    Poslední vteřiny druhé třetiny hosté hrají skvěle. Neradi by dopustili ještě nějaký tlak ze strany Ottawy a proto hrají u Andersona.

39:11
    Rychle to mohlo být znovu o tři branky. Rowney se zjevil sám před Andersonem, ale zblízka domácího brankáře nepřekonal.
    38:22 Clarke MACARTHUR - 1:3

38:22
    Domácí v závěru třetiny vykřesávají naději. Bobby Ryan puk nalevo zavezl do útočného pásma, chvíli si počkal a poté naservíroval přihrávku na hokejku CLARKEA MACARTHURA. Domácí útočník puk šikovně usměrnil a přesunující se Murray byl bez šance. Asistence: Bobby Ryan.

37:48
    Olli Määttä chtěl přidat svou druhou branku v utkání, avšak tvrdou střelou od modré čáry trefil pouze blokujícího Ryana.

37:36
    Velmi neurovnaný přechod do útočného pásma Pens končí ofsajdem.

37:03
    Po dlouhé době jsme viděli větší šanci Ottawy. Kyle Turris obdržel dobrou přihrávku mezi kruhy, vypálil zpoza obránce, ale střela se těsně nevlezla do prostoru brány.

36:36
    Hodně nevýrazná kombinace Senátorů vyústila pouze v zakončení z velkého úhlu. To bylo sraženo do ochranné sítě.

36:18
    Nakonec Anderson nemusel ani zasahovat a Erik Karlsson už kotouč drží na své hokejce. Oba celky mezitím střídají.

35:44
    Po krátké mezihře ve středním pásmu se hosté tlačí do útoku. Kotouč má Malkin, nicméně prostor na proniknutí před Andersona se zatím nezjevil.

35:02
    Jenže při této akci se kotouč odrazil až do ochranné sítě, což znamená přerušení hry a komerční přestávku.

34:42
    A teď už se hra navíc přesouvá do blízkosti Craiga Andersona, jenž bude muset čelit další nebezpečné kombinaci soupeře.

34:24
    Nyní se sice Senátoři několik desítek vteřin drželi u Murrayho, ale ten přesto nemusel vůbec zasahovat. Defenzíva Pens stále pracuje na výbornou.

33:21
    Pittbsburgh bez problémů ustál pokus o dobytí svého pásma a přesouvá kotouč do neutrální zóny. Nějaké zběsilé útočení od hostů snad ani nemůžeme očekávat.

32:57
    Hosté dnes hrají opravdu na jistotu a prakticky vůbec nedělají nějaké výrazné chyby. Zdá se, že Ottawa nepůjde do vedení 3:1 na zápasy, avšak nepředbíhejme.
    31:30 Brian DUMOULIN - 0:3

31:30
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A zničehonic je to 0:3. Penguins se usadili v útočném pásmu a po krátké kombinaci se ke střele dostal BRIAN DUMOULIN. Hostující obránce sice vůbec nemířil mezi tři tyče, ale kotouč se odrazil od brusle Diona Phaneufa, jenž puk usměrnil za záda bezmocného brankáře. Asistence: Ian Cole, Scott Wilson.

31:14
    Z hole jednoho z domácích se puk přes mantinel dostal mezi diváky. Následuje komerční přestávka.

31:10

30:42
    Ani rozehrávka Hoffmana nebyla přesná. Kotouč skončil jen na hokejce napadajícího Bonina.

30:20
    Stále se nekoná návrat před bránu Matta Murrayho. Hostující gólman je tak naprosto v klidu.

29:47
    Opět je kotouč zpátky v neutrální zóně mezi modrými čarami. Přesilové hry dnes domácím vůbec nesedí.

29:31
    Senátoři se sice od začátku přesilové hry drželi u Murrayho, ale nyní je do středního pásma vyhání příliš prudká přihrávka Mikea Hoffmana.

29:10
    Teď ale domácí dostanou šanci na snížení. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě totiž bude odpykávat Scott Wilson (PIT).

28:43
    Domácí by rádi velmi záhy odpověděli, nicméně špatně trefené zakončení z levého kruhu mířilo jen do přesunujícího se Murrayho.
    27:41 Sidney CROSBY - 0:2

27:41
    Nyní už jdou hosté do dvoubrankového vedení. Guentzel měl dostatek času na levém kruhu a počkal si na ideální moment pro přihrávku na SIDNEYHO CROSBYHO. Hostující kapitán zůstal sám u Andersonovy tyče a natřikrát puk dostal za brankovou čáru. Asistence: Jake Guentzel, Phil Kessel.

27:08
    Místo toho, aby hosté útočili, museli se bránit. Rychlé přečíslení dvou na jednoho totiž zakončoval Zack Smith, který trefil Murrayho!

26:43
    Jenže následovala menší šarvátka a nakonec je to Jean-Gabriel Pageau (OTT), kdo dostává dvouminutový trest za hrubost.

26:43
    Znovu to byl Sidney Crosby, kdo dostal kotouč do blízkosti Craiga Andersona. Tentokrát se však vůbec nejednalo o zakončení a Anderson zůstal klidný.

26:22
    Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Crosby kotouč zprava nahazoval na Andersona, nicméně ten byl pozorný.

26:04
    Rychlé zakončení z levé strany si naprosto bezpečně pohlídal Matt Murray. Kotouč mizí pod jeho lapačkou.

25:50
    Daley se vydal na výlet, nicméně jeden z vracejících se hráčů nestihl vyklidit útočné pásmo. Akce hostujícího obránce je zastavena, nebo´t se jednalo o ofsajd.

25:17

24:58
    Zdá se, že z této přesilové hry Ottawy nebude vůbec nic. Pittsburgh se naprosto v pohodě brání a Cole bude za chvíli zpátky na ledě.

24:21
    Jenže přesto se hosté dostali do šance! Přihrávka zpoza brány našla nebráněného Cullena, který však tvrdou ranou namířil mezi tři tyče.

24:14
    Hosté mohli ve dvou zaútočit v oslabení, ale Bonino byl na modré čáře příliš nedočkavý. Odpískáno postavení mimo hru.

23:58
    Až nyní se Senátoři usazují v útočném pásmu, nicméně stále je jejich kombinace hodně neurovnaná.

23:33
    Úvod přesilové hry se tentokrát Ottawě nedaří. Puk se zatím vůbec nedostal před Matta Murrayho.

23:17
    Ian Cole (PIT) vůbec nestíhal Smithovi a nakonec dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

23:06
    Po ubráněném oslabení mají hosté více ze hry a častěji se tlačí do útoku. Zatím však bez výsledku.

22:29
    Phil Kessel byl tentokrát v pozici přihrávajícího. Americký forvard servíroval kotouč na hokejku Jevgenije Malkina, ale ten prudký puk netrefil.

22:05
    Rychlé nahození Trevora Daleyho bylo tečováno Kesselem, nicméně kotouč přesto mířil přesně do dobře postaveného Andersona.

21:34

21:14
    V oslabení navíc zahrozil rychlonohý Matt Cullen, jenž svižnou střelou trefil Andersonův levý beton.

20:53
    Dvakrát teď hosté dokázali vyhodit puk z vlastního pásma. Senátoři se zatím ne a ne vrátit před Murrayho.

20:26
    Jean-Gabriel Pageau zůstal úplně sám před Murrayem, dostal přihrávku, avšak z bezprostřední blízkosti se mu gólmana Pittsburghu nepodařilo překonat.

20:18
    Otawa se okamžitě po prvním buly druhé třetiny usazuje v útočném pásmu, kde rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:08.

Je za námi první třetina zápasu, po které je ve vedení hostující Pittsburgh. První větší šance si sice vypracovala Ottawa, ale hosté měli přeci jenom trochu více ze hry, což v poslední minutě třetiny vedlo k úvodní brance. Na levou stranu útočného pásma si totiž sjel Olli Määttä, jenž překvapil Andersona a otevřel skóre zápasu. Do druhé třetiny se tak půjde za stavu 0:1, ale Senátoři po přestávce začnou pokračující přesilovou hrou.

Ottawa Senators – 9
    Pittsburgh Penguins – 14

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    Karlsson puk důrazným nahozením ze středního pásma dostal k Murraymu, ale ten už si pohlídal Hoffmanův pokus z velkého úhlu.

19:34
    Jenže atak na Ryana teď Iana Colea (PIT) stojí dvě trestné minuty za hrubost. Přesilová hra pro Senátory.

19:34
    Bobby Ryan si v rohu kluziště vyšlápl na Ruhwedela a poté následoval trest od Iana Colea, jenž šel mstít svého spoluhráče. Bude se vylučovat!
    19:14 Olli MÄÄTTÄ - 0:1

19:14
    Hosté jdou v samotném závěru třetiny do vedení! Sidney Crosby puk u modré čáry posunul na levou stranu, kde byl rozjetý OLLI MÄÄTTÄ. Finský obránce následně zvolil svižnou střelou z levého kruhu, čímž zaznamenal svou první branku v play-off NHL! Anderson se v bráně nezachoval vůbec ideálně a se zakončením na bližší tyč vůbec nepočítal. Asistence: Sidney Crosby, Jake Guentzel.

18:43
    Dobře napadající Cullen dokázal zastavit rozehrávku domácích, avšak následně je odpískáno jen postavení mimo hru.

18:26
    Díky důrazu se Ottawa dostala ke kotouči. Střelecký pokus od modré čáry byl ale trochu z nouze a Murraymu nepřidělal problémy.

18:09
    Rychlý přechod do útočného pásma Pittsburghu se nekoná. Byl totiž odpískán další ofsajd.

18:01
    Tentokrát se sice Ottawa chvíli držela u soupeřova brankáře, ale Wideman už pak nahazoval kotouč ze středního pásma. Ofsajd!

17:26
    Pouze svižné zakončení ze středního pásma teď vyprodukovala Ottawa, přesněji řečeno Mike Hoffman. Postup blíže k Murraymu hosté nedovolili.

17:15
    Ofenzíva Ottawy neměla dlouhého trvání a tak musel po chvíli zasahovat Anderson. S tvrdou střelou Ruhwedela si ale poradil.

16:38
    Pittsburgh se již několik vteřin drží v útočném pásmu. Zatím jsme však viděli pouze Hainseyho nahození, jež bylo zablokováno.

16:11
    Puk nyní vyskočil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Čas na poslední komerční přestávku této třetiny.

15:59
    Velmi pěkně se Brassard zprava proháčkoval až před Murrayho, nicméně ten proti lehce nepřesnému zakončení nemusel zasahovat.

15:15

15:11
    Závěr oslabení už Ottawa zvládá poměrně daleko od svého gólmana. Z této přesilové hry nic nebude.

14:49
    Vyhození jednoho z domácích obránců se odrazilo na střídačky. Vhazovat se proto znovu bude u Andersona.

14:24
    Malkin šikovně přihrával předbrankovým prostorem, avšak Kesselovi kotouč přeskočil hokejku. Po nahození od modré pak ještě dorážel Guentzel, kterého opět vychytal Anderson.

13:46
    Znovu musel rychle reagovat Craig Anderson, ale po jeho dalším zákroku už se kotouč odrazil až do středního pásma.

13:38
    Další zakončení hostujícího celku obstaral Trevor Daley, nicméně puk z jeho hokejky šel přesně do nastavené lapačky.

13:28
    Další šance Jakea Guentzela. Hostující mladík byl osamocen mezi kruhy, dostal přihrávku od Crosbyho, ale Anderson byl včas na ledě a zasáhl!

13:15
    Nyní už jde Mike Hoffman (OTT) na trestnou lavici. Před chvílí se totiž provinil sekáním.

13:12
    V ponechané výhodě se do obrovské šance dostal Guentzel, který si najel mezi obránce, ale bekhendem z mezikruží bránu minul.

12:49
    Ceci příliš dlouho váhal za svou bránou, což vyústilo ve ztrátu kotouče. Navíc se poté jeden z domácích dopustil faulu.

12:13
    Hra se poněkud uklidnila a oba celky se teď hodně soustředí na pozornou defenzívu.

11:34
    Na obou stranách jsme zaregistrovali nepříliš povedené akce. Další pokus o založení něčeho zajímavějšího rozjíždí Pittsburgh.

11:01
    Hodně nepovedenou rozehrávku soupeře však vystihl Erik Karlsson, který si to namířil dopředu a střelou z pravého kruhu prověřil Matta Murrayho.

10:52
    Senátoři puk dostali z vlastního pásma, ale poté ho pouze nahodili za Murrayho bránu. Tam jsou připraveni obránci Pens.

10:16
    Pískán ofsajd Penguins. Následovat bude další komerční přestávka.

09:59
    Protiútok domácích vyústil ve slabé bekhendové nahození, které Murray pravým betonem vytěsnil do rohu kluziště.

09:34
    Velmi šikovně teď Wilson tečoval jemné nahození Iana Colea. Puk však klouzal příliš pomalu a Anderson celkem bez problémů zareagoval.

08:37
    Vysoký oblouček na pravou stranu se pokusil zachytit Hoffman, nicméně kotouč dopadl až u hole Briana Dumoulina. Pittsburgh může rozjet další akci.

08:17
    Nepřesnou rozehrávku domácí defenzívy zachytil Sidney Crosby, který neváhal a okamžitě vypálil zápěstím. Anderson puk v pohodě lapil.

07:57
    Zack Smith kotouč rychle převezl přes střední pásmo, avšak následně nedokázal oslovit lépe postaveného spoluhráče.

07:32
    Je tady první komerční přestávka zápasu.

07:08
    Na druhé straně to vypadalo zajímavě. Murray nebyl v dobré pozici, ale přesto se dokázal roztáhnout a zastavil Brassardovo zakončení z bezprostřední blízkosti!

06:53
    Po Kesselově přistrčení se kotouč zjevil na holi Jevgenije Malkina. Ten se zprava natlačil k Andersonovi, nicméně zakončení mu vůbec nesedlo.

06:41
    Jenže solidní pasáž Senátorů je přerušena dalším icingem.

06:07
    Pyatt se šikovně uvolnil na pravém kruhu a jeho nabídku před bránou jemně usměrnil Wingels. Hostující gólman kotouč vyráží do bezpečí.

05:28
    Teď ale dobře zapracoval Bobby Ryan, který puk dostal až k zadnímu mantinelu za Mattem Murrayem. Domácí tak mohou vystřídat.

05:03
    Senátoři se dopustili dalšího zakázaného uvolnění. Pořád se tak bude hrát před jejich brankářem.

04:31
    Kessel teď dvakrát dobře rozdal kotouč a v druhém případě to vypadalo opravdu zajímavě. Jeho přihrávka totiž přistála u Daleyho, jenž okamžitě hledal Malkina. Ten puk netrefil.

04:10
    Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazuje se po pravici brankáře Andersona.

03:57
    Pttsburgh nechce připustit tragický začátek zápasu jako v minulém utkání a nadále se tlačí ke gólmanovi soupeře. Anderson však zatím nemusel předvést nějaký těžší zákrok.

03:24
    Nakonec se hosté ještě na chvíli vrátili před Andersona, nicméně teď už mají kotouč domácí obránci.

02:57
    Jenže k nějaké pořádné střele se Pens vůbec nedostali. Kotouč se navíc odráží zpátky za modrou čáru.

02:21
    Utkání začalo v opravdu velkém tempu. Nyní iniciativu převzali hosté, kteří již několik vteřin kombinují v útočném pásmu.

01:38
    První velká šance domácích. Nejprve to sice střelou z pravého kruhu zkusil Hoffman, ale poté se ke dvěma dorážkám z hranice brankoviště dostal osamocený Stålberg. Murray byl připraven!

00:47
    Po ubránění Corsbyho individuální akce se hra přesunula znovu k Murraymu. Ten už sice musel poprvé zasahovat, avšak jedna přesnější střela mu nepřidělala vrásky.

00:13
    Domácí se okamžitě dostali do útočného pásma, avšak zpoza brány se nedokázali vymanit. Pittsburgh již kotouč vyváží do neutrální zóny.

00:01

Po americké státní hymně právě dozněla i ta kanadská. Všechno je tedy připraveno k úvodnímu buly čtvrtého finále Východní konference.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Turris (A), Wingels – Z. Smith, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Dzingel, Pyatt.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary (C) – Kunitz, Malkin (A), Kessel (A) – Hagelin, Bonino, S. Wilson – Cullen, Rowney, Archibald.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Dan O'Halloran – Brad Kovachik, Shane Heyer.

PITTSBURGH PENGUINS

Na rozdíl od domácích jsou hosté považováni za největší favority na zisk Stanley Cupu. Parta kolem kapitána Sidneyho Crosbyho si v prvním kole naprosto v pohodě poradil s Columbusem, avšak Washington už představoval těžší oříšek. Přesto se Tučňáci po sedmizápasové sérii probojovali do finále, kde jsou jednoznačnými favority. Jenže zatím Pens ne a ne vyzrát na pozornou defenzívu soupeře, kterou ve třech utkáních překonali jen třikrát. V letošní sezóně navíc hosté na ledě Ottawy ani jednou nevyhráli.

OTTAWA SENATORS

Jeden z nejvíce podceňovaných týmů NHL si v play-off vede na výbornou. Ottawa do vyřazovací části postoupila až ze šestého místa, ale cestou do konferenčního finále si dokázala poradit s Bostonem i newyorskými Rangers a zatím možnou obhajobu znepříjemňuje i Pittsburghu. Opravdu velkou sílu mají Senátoři na domácím ledě, na kterém vyhráli pět ze sedmi zápasů play-off, a navíc za poslední tři utkání odehraná v Canadian Tire Centre nastřílela 17 branek!

Mike Condon 1 záp., 90.0%, 3.03 g/záp

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 39. MacArthur (B. Ryan), 55. Pyatt (Hoffman, E. Karlsson) – 20. Määttä (Crosby, Guentzel), 28. Crosby (Guentzel, Kessel), 32. Dumoulin (Cole, S. Wilson)

Rozhodčí: Kevin Pollock, Dan O'Halloran – Brad Kovachik, Shane Heyer