Heerenveen – Eindhoven 2:0 (kon.) | Utrecht – Kerkrade 2:0 (kon.) | Sparta Rotterdam – Twente 1:0 (kon.)
Alkmaar – Breda 2:1 (kon.) | Groningen – Venlo 1:1 (kon.)
FC Utrecht
2:0 (1:0)
Roda JC Kerkrade
Neděle 10.09.2017, 14:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Nizozemská Eredivisie • 4. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím a u dalšího fotbalového přenosu se na vás budu těšit, zase někdy na počtenou. (16:31:20)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 24:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:8.

Je dobojováno! Domácí tým pokračuje v působivých výkonech a z dnešního utkání si bere všechny tři body za výhru 2:0. Naopak Roda je i po čtyřech odehraných kolech bez bodu.

Základ dnešního vítězství položil už ve druhé minutě Sander van de Streek. K další domácí brance byl blízko hned v další minutě Zakaria Labyad, ale hostující brankář Jurjus jeho šanci zlikvidoval. Poté se nic zvláštního neudálo, až v závěru poločasu. Ve 44. minutě byl v šanci opět Laybad, ale ani tato šance se neuchytila a před závěrečných hvizdem to ještě zkusil Gyrano Kerk, který trefil spojnici. Ve druhém poločase to byl znovu Utrecht, který diktoval tempo hry. V 58. minutě se konečně prosadil Zakaria Labyad, který zvýšil na konečné skóre 2:0. V poslední výraznější šanci byl Francouz Bahebeck, ale ten svou hlavičku nasměřoval pouze vedle tyče.

90+4

90+3
    Tohle byla zřejmě poslední šance tohoto zápasu. Gyliano van Velzen se dostal do domácího vápna, ale tam byl skvěle zblokován.

90+2
    Utrecht má míč na svých kopačkách a nikde se výrazně netlačí, čekáme na závěrečný hvizd, který toto utkání ukončí.

90+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Ten jim ovšem podle představ nevyšel, hostující obrana si dokázala poradit s tímto domácím nebezpečím. Zároveň se nám rozběhnula poslední minuta základní hrací doby.

89
    Zápas se blíží ke svému konci. Utrecht je rozhodnutý dokončit tento zápas s míčem na kopačkách. Následně slaví zisk dalšího rohového kopu.

88
    Sean Klaiber se ve středu hřiště dopustil zbytečného faulu, jenže ten podle rozhodčí nebyl, hra pokračuje dále.

87
    Rychlý brejk Rody končí v rukavicích domácího brankáře Davida Jensena. Ten s následnou rozehrávkou nikde nespěchá.

86
    Hra opět pokračuje! Rohový kop opět směřoval na hostující zadní tyč, jenže tentokrát si to hostující obrana pohlídala.

85
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Kerk, přichází Lukas Görtler.

84
    Gyrano Kerk při své šanci zranil protihráče, ten se z trávníku jenom těžce zvedá. Hra je opět přerušena.

83
    Roh byl opět skvěle zahrán, míč na zadní tyči dopadnul na hlavu domácího kapitána, jehož pokus minul hostující branku velmi těsně.

82
    Domácí tým nemá dost, stále se tlačí do zakončení. Jejich tlak přináší další rohový kop na jejich účet.

81
    Dlouhý nákop domácího obránce z levé strany směřoval na Bahebecka, ale tento pas byl dlouhý. Hidde Jurjus si tento nákop pohlídal.

80
    Utrecht zahrál vynikající rohový kop, který doplachtil až na zadní tyč. Mark van der Maarel ale naskakoval na tento centr marně.

78
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mitchel Paulissen, přichází Gyliano van Velzen.
    77. Jean-Christophe Bahebeck (UTR)

77
    Skvělý centr z pravé strany přeletěl hostujícího obránce a dopadnul na hlavu Jeana-Christopha Bahebecka, který jenom těsně minul hostující branku.

76
    Simon Gustafson adresoval dost čitelnou přihrávku, kterou přečetl nově příchozí Rico Strieder. Akce Rody je opět u konce.

75
    Máme před sebou poslední část dnešního zápasu. Utrecht i nadále drží dvoubrankové vedení a zároveň čisté konto. Udrží ho?

74
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Urby Emanuelson, přichází Rico Strieder.

73
    Mikhail Rosheuvel byl doslova převálcován domácími obránci, rozhodčí opět ukazuje proti brance Davida Jensena. Ten musí být v pozoru.

72
    Akce Rody je u konce. Mohamed El Makrini se snažil dlouhým míčem oslovit na druhé straně svého spoluhráče, leč nepřesně

71
    Simon Gustafson se postavil k exekuci přímého kopu, ale jeho centr byl příliš nízky. Edson Braafheid na první tyči odhlavičkoval míč do bezpečí.

70
    Mark van der Maarel se diví, ale jeho zákrok byl podle opakovaných záběrů proti fotbalovým pravidlům. Roda se pomalu přibližuje na dostřel domácí branky.

69
    Jean-Christophe Bahebeck se uvedl do zápasu velmi bojovným způsobem. Tento hbitý útočník udržel míč proti přesile tří hráčů.

68
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Jean-Christophe Bahebeck.

67
    Urby Emanuelson se ocitnul po nevybíravém zákroku na trávníku, hra je na malý moment přerušena.

66
    Yassin Ayoub přešel přes tři hráče, ale následně nedokázal poslat míč mezi tři tyče hostující branky. Brankář Kerkrade bude odkopávat od své branky.

65
    Roda vytáhnula své napadání až ke domácímu vápnu. Obrana Utrechtu je snad poprvé pod větším tlakem.

64
    Naopak domácí trenér připravuje své premiérové střídání v tomto zápase. Uvidíme, pro koho to bude dnes konečná.

63
    Hostující trenér to opět psychicky nevydržel. Na domluvu nestačí jenom čtvrtý rozhodčí, tentokrát k němu přibíhá hlavní sudí.

62
    Edson Braafheid zastavuje svým faulem rychle rodící se šanci Rody. Rozhodčí však nechává své kartičky v kapse.

61
    Yassin Ayoub se postavil k rozehrávce volného přímého kopu, který byl ovšem vzápětí zblokován skvěle postavenou zdi.

60
    Sander van de Streek vyzkoušel své štěstí ze střední vzdálenosti, ale neuspěl. Hidde Jurjus si připsal velmi důležitý zákrok na brankové čáře.
    58. Zakaria LABYAD - 2:0

58
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Hosté otevřeli svou obranu a domácí toho využili. Cyriel Dessers si zpracoval krásnou přihrávku svého spoluhráče, poté poslal míč přesně na penaltu. Tam si naběhnul úplně volný ZAKARIA LABYAD, který se nemýlil – 2:0.

57
    Další domácí rohový kop a další domácí neúspěch. Hosté se snažili využít otevřených vrátek v domácí obraně, ale jejich velkou šanci kazí jejich nepřesnost.

56
    Gyrano Kerk dnes hraje v naprosté pohodě, dostává se do nebezpečných šancí, které ovšem nedává. Tohle musí do konce zápasu zlepšit.

55
    Utrecht zahrával rohový kop, který hostující obrana výborně pokryla. Jenže jejich odkop našel pouze kopačky poslední hráče domácí obrany.

54
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Ard van Peppen, přichází Jannes Vansteenkiste.

54
    Gyrano Kerk přidal druhou branku svého celku, ale branka neplatí. Rozhodčí odpísknul ofsajdové postavení.

54
    Dnešní utkání sleduje 19042 diváků.

53
    Zakaria Labyad málem dal šťastný gól, když jeho centr si do vlastní branky dopravil hostující kapitán. Hidde Jurjus měl co dělat, aby se rychle přesunul k místu zákroku.

52
    Utrecht se snaží navázat na svou hru z prvního poločasu a v některých chvílích se jim to také daří.

51
    Ard van Peppen musel pod tlakem odehrát míč do zámezí. Z následné domácí akce si Hidde Jurjus připsal úspěšný zákrok.

50
    Tento centr z této standardky byl až příliš přetažený, proto skončil v zámezí. Tentokrát bude odkopávat domácí brankář David Jensen.

49
    Ashton Götz se probíjel přes pravou stranu, dostal se až k vápnu, kde byl následně faulován. Roda má k dispozici velmi zajímavou standardku.

48
    Urby Emanuelson se dostal k odraženému míče, ale jeho střela nenašla prostor hostující branky. Hidde Jurjus bude odkopávat od své branky.

47
    Hosté musí svůj výkon v následujících minutách dost zlepšit, aby vůbec mohli pomýšlet na bodový zisk z tohoto zápasu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:34.

Máme za sebou úvodní poločas tohoto zápasu! Utrecht je zatím více aktivnějším týmem, proto také drží vedení 1:0. O jedinou branku se ve 2. minutě postaral Sander van de Streek. Domácí tým mohl vést třeba o tři, čtyři branky, ale Ayoub ani Labyad s Gyranem své šance nedali. Roda je zatím v ofenzivní části hřiště úplně bezzubá.

Fauly: 6 – 3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2
    Rychlý brejk domácích zakončil střelou na zadní tyč Gyrano Kerk. Jeho střela těsně líznula levou tyč hostující branky.

45+1
    Zakaria Labyad se opět dostal k zakončení, ale tentokrát branku vůbec netrefil. Hidde Jurjus bude odkopávat od své svatyně.

45+1
    Rozhodčí dnešního utkání nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45
    Právě se nám rozběhnula poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu. U míče jsou opět hráči Utrechtu.
    44. Zakaria Labyad (UTR)

44
    Zakaria Labyad se prodral do pokutového území, kde také svou celou akci zakončil. Jeho projektil orazítkoval levou spojnici hostující branky.

43
    Gyrano Kerk byl na pravé straně úplně osamocený, ale jeho přihrávka na hranici vápna nebyla přesná. Hostující obránce odkopnul míč do zámezí.

42
    Kerkrade má po dlouhé době míč na svých kopačkách. Rychlý přesun na útočnou polovinu se vyvedl, ale následná přihrávka ne. Míč skončil v zámezí.

41
    Gyrano Kerk se po výborné kolmici ocitnul ve vápnu, ale jeho střela končí zablokována prvním obráncem, který se do dráhy střely postavil.

40
    Dlouhý nákop Hiddeho Jurjuse končí v zámezí. Mikhail Rosheuvel si na tento míč marně naskakoval.

39
    Yassin Ayoub nasadil soupeři ve středu hřiště jesličky, další obránce ho o míč po pozorném zákroku připravil.

38
    Domácí tým se ke konci poločasu nikde nežene. Zdá se, že jednogólové vedení po prvním poločase jim bude stačit.

37
    Sean Klaiber to zkusil ze střední vzdálenosti a jeho střela nadělala brankáři dost problémů. Následující roh ovšem nebyl úspěšný.

36
    Konec prvního dějství tady bude za pár minut. První půle nám moc fotbalové krásy nenabídnula. Snad se to v následujících minutách zlepší.

35
    Mohamed El Makrini se nedohodnul se svým spoluhráčem, míč z jejich narážečky končí v zámezí. David Jensen se protáhne odkopem od své branky.

34
    Hra je opět přerušena vlivem ošetřování hostujícího hráče. Pro tentokrát se na trávníku ocitnul Ashton Götz, který odchází za postranní čáru.

33
    Zakaria Labyad se nadvakrát pokoušel propálit obranný val Kerkrade, ale nepropálil. Stav utkání je stále stejný, Utrecht vede.

32
    Willem Janssen se dral do pokutového území, ale přes dva obránce se nedokázal prosadit. Jenže tento hráč nemusí zoufat, jeho tým je stále u míče.

31
    Hostující obrana se ubránila pouze za cenu odkopu na polovinu domácích. Netrvá to dlouho a další akce míří opět na jejich branku.

30
    Cyriel Dessers se dostal až do pokutového území, ale jeho finální přihrávka směřovala pouze na kopačku obránce.

29
    Akce Utrechtu končí opět útočným faulem, rychlá rozehrávka z místa prohřešku přichází vniveč, protože je velmi nepřesná.

28
    Smyčka okolo pokutového území Rody se utahuje. Je otázka času, kdy padne druhá branka v utkání.

27
    Hostující trenér je se hrou jeho týmu velmi nespokojen, sám čtvrtý rozhodčí musí krotit jeho negativní výlevy.

26
    Zakaria Labyad se snažil pohrát se svým strážcem, ale neúspěšně. Domácí zůstávají u míče, protože budou vhazovat.

25
    První poločas se nám před malou chvílí přesunul do své druhé části. Utrecht má i nadále větší převahu, ale jejich náskok je stále jednobrankový.

24
    Další nepříjemný faul z řad domácích hráčů, tentokrát to odnesl Ard van Peppen. Ovšem ten rychle vstává a chce hrát.

23
    Ojedinělá šance Rody je opět bez šance. Tentokrát se míč ocitnul v zámezí, Utrecht bude vhazovat.

22
    Dlouhý nákop za hostující obranu si našel kopačku Yassina Ayouba, ale ten vzápětí zbytečně fauloval. Nechápu, čemu se tento hráč diví.

21
    Utrecht drží míč, Roda se snaží jejich rozehrávku napadat. Zatím ovšem neúspěšně. Cyriel Dessers se vzápětí domáhal rohového kopu, ale ten podle sudího nebyl.

20
    Zakaria Labyad nám teď ukázal své fotbalové přednosti, skvělou kličkou se zbavil ve středu hřiště dvou hráčů.

19
    Domácí tým je na svého soupeře skvěle připraven, zatím ho do výraznější šance nepustil. Naopak obrana na druhé straně má plno práce.

18
    Hráči Rody se nedokáží dostat k míči na delší dobu. Utrecht stále skvěle napadá a získává míč zpět na své kopačky.

17
    Domácí tým se usídlil okolo pokutového území hostí. Uvidíme, jestli něco z tohoto tlaku vznikne.

16
    Edson Braafheid zatím dělá na levé straně svému soupeři mnoho problémů. Za jeho výkon zatím sklízí potlesk.

15
    Hostující rozehrávka je dost nepřesná, proto míč končí až u domácího brankáře, který rozehrává opět nakrátko.

14
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Ognjen Gnjatić, přichází Mario Engels.

13
    V tuto chvíli vidíme na hřišti mnoho nepřesností, pro oko fanouška zatím tento fotbal není vůbec pohledný.

12
    Willem Janssen viděl rozběhnutého kolegu za hostující obranu, ale na poslední chvíli do přihrávky strčil nohu Ard van Peppen.

11
    Opět se hraje, u míče jsou tentokrát domácí, kteří se budou snažit vymyslet nějakou kloudnou akci.

10
    Oba trenéři toto přerušení využívají k udělení nových pokynů pro své hráče.

9
    Na trávníku se ocitnul hostující Ognjen Gnjatić . Rozhodčí volá na hřiště lékařský tým hraje je přerušena.

8
    Utrecht se po úvodním tlaku stáhnul ke svému vápnu. Na řadě s útočnou akcí je teď hostující Roda Kerkrade.

7
    Hosté se snaží držet míč na svých kopačkách, to se jim daří, jenže domácí napadání tuto hostující rozehrávku skvěle napadá.

6
    První vážnější akce Rody zastavil pozornou hlavičkou Edson Braafheid, který opět založil velmi rychlou domácí akci, kterou ovšem končí hvizd rozhodčího. Jeden z domácích hráčů zahrál v pokutovém území rukou.

5
    Utrecht na začátku utkání diktuje tempo hry. Roda stále zůstává na své polovině, kde odráží jeden útok za druhým.

4
    Rohový kop Utrechtu nevyšel podle představ. Obrana Kerkrade si tentokrát s tímto nebezpečím poradila.
    3. Yassin Ayoub (UTR)

3
    Další velká šance Utrechtu! Tentokrát se v ní ocitnul Yassin Ayoub, ale hostující brankář vytáhnul krásný zákrok svou levou nohou.
    2. Sander van de Streek - 1:0

2
    To je tedy začátek! Rychlou akci na levé straně začal Edson Braafheid, míč se poté přes střed hřiště dostal na pravou stranu, kde byl úplně volný SANDER VAN DE STREEK. Tento domácí záložník se střelou na zadní tyč nemýlil – 1:0.

1
    Domácí tým se zhostil úvodního výkopu tohoto utkání. První útočná akce domácích se ovšem dlouho připravuje.

1

FC Utrecht: D. Jensen – Klaiber, van der Maarel, W. Janssen, Braafheid – Emanuelson – van de Streek, Labyad, Ayoub – Kerk, Dessers.
    Náhradníci: Marsman – van der Meer, Troupee, Görtler, Leeuwin, Dumić, Bahebeck, Strieder, Willock.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Götz, Werker, Ananou, van Peppen – El Makrini – Gnjatić, Simon Gustafson, Ndenge – Paulissen, M. Rosheuvel.
    Náhradníci: Roex, Kurto – Vancamp, Rutjes, Auassar, Djim, Schahin, Dijkhuizen, van Velzen, Engels, Kum, Vansteenkiste.

Rozhodčí: S. Mulder – C. Schaap, N. Siebert.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy

Utrecht – Roda 1:0
    Roda – Utrecht 0:0
    Roda – Utrecht 1:0
    Utrecht – Roda 1:1

Naopak hosté mají úplně jiné starosti. Připrava na letošní sezónu proběhla na výbornou, ze tří zápasů si tento celek připsal tři výhry. Jenže v lize zatím tápe. Po třech kolech je zatím bez bodu s negativním skóre 3:9, horší je už jenom Willem. V každém dosavadním zápase prohrála Roda o dvě branky. Prohraje i dnes?

FC Utrecht

Domácí Utrecht zahájil sezónu velmi dobře, když v prvním kole porazil Den Haag 3:0. Ve druhém kole si také připsal výhru, tentokrát proti Willemu, který porazil opět s čistým štítem 2:0. První zavahání přišlo před reprezentační přestávkou. Ve velmi napínavém utkání Utrecht padnul na hřišti Groningenu. Domácí si zahráli dokonce i předkola EL, kde skončili až v tom posledním, čtvrtém předkole proti Zenitu.

Groningen – Utrecht 2:1
    Zenit – Utrecht 2:1 po prodloužení
    Utrecht – Willem 2:0
    Utrecht – Zenit 1:0
    Den Haag – Utrecht 0:3

Hezký den, po reprezentační přestávce se opět rozbíhají jednotlivé evropské soutěže. V tomto textovém přenose se podíváme na zápas čtvrtého kola holandské ligy mezi domácí FC Utrecht, který na svém hřišti přivítá výběr Rody Kerkrade.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.