Třinec – Litvínov 5:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Sobota 23.09.2017, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5200) • Tipsport extraliga • 7. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji hezký zbytek večera! (19:26:50)

Nejlepší hráči zápasu:

Vladimír Dravecký (1+1) – Daniel Sörvik (0+0).

Předehrávka sedmého kola Tipsport extraligy končí, z vítězství 5:1 se radují domácí Oceláři. Hráči s drakem na hrudi po celou dobu udávali ráz utkání, hostující konto zatížili pěti brankami a zaslouženě si do tabulky zapisují další body. V poslední třetině se Třinečtí trefili dvakrát, zasloužili se o to Vladimír Dravecký s Erikem Hrňou. Za hosty čestný úspěch přidal Lukáš Válek.

59:50
    Hrubec si připisuje ještě jeden zákrok, ramenem zlikvidoval střelu Jánského.

59:06
    Ještě jeden trest v dnešním zápase, dvě minuty si odsedí Tomáš Linhart.

58:57
    Musilovu pobídku před Kantorem šikovně tečoval Cienciala, hostující brankář však dokázal zareagovat.

58:26
    Slezané se nakonec sami vyhnali do střední třetiny, nemusí je to však mrzet. Z dnešního zápasu si na své konto připíší další tři body.

57:50
    Verva je kompletní. Kotouč je stále v pásmu litvínovského celku, Dravecký kombinuje se Svačinou za hostující brankou.

57:34
    Oceláři kontrolují hru, do dalších šancí se zatím netlačí.

57:03
    Hosté si málem dali vlastní gól, svého brankáře ze vzduchu ohrožoval Sörvik! Hostující obránce odpaloval kotouč za branku, puk však málem zapadl pod horní tyčku!

56:24
    Milan Doudera pálil od modré, Kantor vyrazil puk ramenem. Hosté se poté osvobodili.

55:46
    Další přesilovka pro domácí tým, Michal Trávníček sekl brankáře Hrubce, odsedí si dvě minuty.
    55:08 Erik HRŇA - 5:1
    Zdroj: Hokejka TV

55:08
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hráči s drakem přeci jen využívají svou početní výhodu, pátá branka v dnešním utkání je zároveň jubilejní 4000. brankou Ocelářů v extraligové historii! Tomáš Marcinko zpoza branky namazal připravenému ERIKU HRŇOVI, který z voleje propálil bezmocného Kantora! Asistence: Tomáš Marcinko, Martin Růžička.

54:34
    Martin Růžička se po pravé straně proháčkoval až před Kantorovu branku, kličkou do bekhendu ale nedokázal překonat brankáře Vervy.

54:13
    Oceláři sice drží kotouč na svých holích, děje se tak ale v jejich obranném pásmu.

53:23
    Početní výhoda pro domácí hokejisty, rozjetého Ondřeje Kovařčíka nedovoleně zastavil Lukáš Válek.

53:04
    Kovařčík s Hrňou zle dotírali na hostujícího Kantora, brankář Vervy si nakonec u své levé tyče věděl rady.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 10. Svačina (Dravecký, Marosz), 29. Hrňa (Rákos), 32. Rákos (Marcinko, Martin Růžička), 42. Dravecký (Svačina), 56. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička) – 46. Válek

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl – Svačina, Marosz, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.
    HC VERVA Litvínov: Kantor (Petrásek) – Dietz, Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – J. Černý, Nejezchleb, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – M. Hořava, Havlíček, Nicholls.

Rozhodčí: Jan Hribik, Adam Kika – Jiří Gebauer, Vít Lederer