K. Vary – Chomutov 4:3 (2:0 po s.n.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Jihlava – Třinec 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 30.09.2017, 12:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Jihlava se nachází na páté příčce tabulky DHL extraligy juniorů, ale poslední dva zápasy se mladíkům z Vysočiny nevydařili. Minulý týden prohráli na ledě Mladé Boleslavi 1:3 a v posledním uplynulém kole podlehli v domácím prostředí celku Vítkovic 1:4. Jihlava se určitě bude snažit navázat na svoji předchozí vítěznou šňůru.

Slezané okupují po sedmi kolech třináctou příčku DHL extraligy juniorů. Minulý týden podlehli Zlínu na svém ledě 1:4 a ve včerejším zápase prohráli s Kometou 2:3. Oceláři se tedy budou snažit napravit svoji reputaci na ledě jihlavské Dukly.

Ještě jednou vítejte u textového přenosu DHL extraligy juniorů mezi celky HC Dukla Jihlava a Oceláři Třinec. Zápas začne zhruba za 12 minut.

Pokřiky obou týmů zazněly a čekáme na úvodní vhazování.

00:01

00:03
    Jihlava vyhrála úvodní vhazování, ale k puku se dostává hostující Třinec.

00:58
    Matěj Vála nahazuje do útočného pásma, ale zbytek formace odjíždí střídat.

01:13
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

01:38
    Jihlava se dostává do první slibné šance, ale Štěpánek je při první střele pozorný.

02:06
    První zásah si připisuje i brankář domácích Šťastný. Vhazuje se po jeho pravici.

02:38
    David Čermák obral o puk obránce Ocelářů, ale ti se chipili kotouče zpět.

03:10
    Peterek vyprášil pravý beton Šťastného. Jihlava raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

04:15
    Hrachovský se osamostatnil od obránců a střelou švihem trefil levý beton brankáře Šťastného.

05:15
    Krzak lehkým nahozením vyslal střelu na Šťastného . Ten raději puk kryje pod svými betony.

05:45
    Adam Raška poslal nepříjemnou střelu, která propadla naštěstí mimo tyče domácího brankáře Šťastného.

06:19
    Vhazuje se po levici Štěpánka.

06:35
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se opět před Štěpánkem.

06:51
    Třinec právě vstřelil branku!

DANIEL PLITKO projel obranou domácích jako nůž máslem a dostal se do samostatného nájezdu, kdy už neměl problém zasunout kotouč pod pravý beton brankáře Šťastného. Asistence: Lukáš Irgl

08:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Mareš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:30
    Oceláři kombinují a Jihlavu doslova uzamkli ve svém oslabení.

09:44
    Hrachovský prověřil pozornost Šťastného.

10:17
    Dukla právě vstřelila branku!

Lukáš Mareš odčinil teď své vyloučení , kdy našel svoji přihrávkou ALEŠE HEINRICHA, který vyrovnává na 1:1. Asistence: Lukáš Mareš.

11:21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Heinrich – 2 min., hákování).

11:40
    Oceláři mají další výhodu přesilové hry a svoji přesilovkou také pěkně motají hlavy jihlavským hráčům.

12:59
    Slavomír Kadleček osvobozuje jihlavskou čtveřici.

13:25

13:55
    Sean Norris protečoval kotouč až k volnému Davidu Dondovi. Toho však na poslední chvíli obral o puk třinecký obránce.

14:35
    Postavení mimo hru Ocelářů.

15:03
    Třinec zakládá nový útok, ale jihlavští beci je o puk připravili ve vlastním obraném pásmu.

15:54
    Dan Przybyla se prokličkoval mezi obránci Dukly, ale puk mu sjel z hole a ke kotouči se dostávají domácí.

16:27
    Najman našel osamoceného Jindru, který mohl dostat Duklu do vedení, ale z odkryté brány trefil pouze beton ležícího Štěpánka.

17:22
    Zakázané uvolnění Dukly, vhazuje se po levici Šťastného.

18:01
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marguš – 2 min., nedovolené bránění).

18:07
    Jihlava má nyní také výhodu přesilové hry do konce první třetiny, ale Oceláři vyhazují puk přes všechny čáry.

18:53
    Vhazuje se ve středním pásmu.

19:27
    Aleš Henrich zkusil střelu do šibenice, ale puk vytoužený cíl netrefil a puku se zmocňují třinečtí obránci.

19:58
    Poslední nahození Hrabaně kryje Štěpánek.

20:00

V první třetině jsme viděli dvě branky, kdy nejprve otevřel skóre Daniel Plitko krásným únikem mezi jihlavskými obránci. Jihlava šla poté do oslabení, kdy se provinil Lukáš Mareš a při svém návratu odčinil svůj přestupek přihrávkou na Aleše Heinricha, který vyrovnal na 1:1. Další branka už nepadla a stav je tedy po první třetině nerozhodný.

Další třetina začne přibližně v 12:59.

20:01

20:18
    Jihlava vlétla do druhé třetině obrovským náporem po pár vteřinách se hned dostala do zakončení a vhazuje se před Štěpánkem.

21:05
    Hrachovský od modré prověřil Šťastného.

21:28
    Oceláři se ale úvodu jihlavských hráčů nezalekli a řítí se také na branku Šťastného.

22:19
    Šťastný uklidňuje hru pokrytím puku lapačkou. Rozjetý Třinec musel někdo v tuto chvíli zastavit.

22:56
    Sean Norris osvobozuje Jihlavu od náporu Třince, ale škobtnul na červené čáře a puku se opět zmocňují Oceláři.

23:44
    Hra se odehrává momentálně nahoru dolů. Oba týmy jsou v tempu, až nakonec Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

24:15
    Patrik Rašín zkoušel najít osamoceného Adama Najmana, ale obránci Třince hru přečetli.

25:02
    Dan Przybyla si sklepl letící puk a svou střelou prověřil brankáře Šťastného.

25:28
    Na druhé straně Tomáš Mejzlík zkusil své štěstí, ale i Štěpánek je pozorný.

26:14
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Krtek – 2 min., faul kolenem).

26:20
    Třinec má tedy opět výhodu přesilové hry, ale jihlavská formace urputně brání a vyhazuje kotouče do bezpečí.

27:31
    Sražená střela Radzienciaka do ochrané sítě.

28:11
    Papaj měl na hokejce branku, ale lapačka Šťastného odražený puk přikryla dříve než se mohl útočník Třince puku dotknout.

28:48
    Střela Lukáše Mareše prověřila lapačku Štěpánka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

29:00
    A opět Lukáš Mareš vyslal střelu od modré čáry. Jeho střela však nenalezla cíl mezi tyče branky Štěpánka.

29:30
    Třinec raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

30:27
    Oba celky se spíše pohybují ve střední části kluziště a nikdo se nedostává do zakončení.

30:42
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mach – 2 min., hákování).

31:00
    David Čermák udělal velkou hrubku za svoji brankou při rozehrávce nevyslal puk správnou razancí a kotouč se ocitl před brankářem Šťastným, který vypozoroval puk jako zjevení. Naštěstí pro něj se chopil puku Aleš Krtek a vyvezl kotouč zpět do útočného pásma.

32:45

33:08
    Matěj Mach stál v brankovišti a hra se přesouvá do středního pásma, kde se bude i vhazovat.

33:28
    Aleš Heinrich si obhodil obránce a vybídl Davida Čermáka. Ten byl však přidržen hráčem Ocelářů, ale faul se nepíská.

34:10
    Dukla se teď usadila v obranném pásmu Třince, ale chybí ji důvtipná přihrávka. Hra se odehrává v rozích kluziště.

34:45
    Puk poskakuje jako horký brambor a je to taková osekávaná, kdo dá silnější ránu do puku.

35:35
    René Najsar se dostal do úniku po pravé straně, ale jihlavští beci mu poslali polibek plexisklo mantinelu.

36:19
    Zašlápnutý puk za brankou Štěpánka. Nehraje se pohledný hokej...

36:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rufer – 2 min., krosček).

37:14
    Nepřesná přihrávka Dukly osvobozuje Třinec, který spěchá rychle vystřídat svoji čtveřici.

37:56
    Pas Davida Čermáka našel Matěje Válu , ale přihrávka měla moc velkou razanci a nestačil ji druhý jmenovaný pořádně zpracovat.

38:49

39:00
    Poslední minuta druhé části.

39:27
    Oliver Havelka odhodil Filipa Rufera čistým zákrokem od puku a Třinec se nemohl dostat k poslednímu zakončení v téhle třetině.

40:00

V druhé části jsme branku neviděli. Jihlavská Dukla začala lépe a hned od svého úvodu tlačila na branku Štěpánka. Třinec se ale z prvního tlaku Dukly oklepal a byl to naopak on, kdo diktoval tempo několik minut druhé části. Jihlavským nepomohla ani přesilová hra v závěru druhé třetiny, a tak je stav po dvou třetinách stále nerozhodný 1:1.

Další třetina začne přibližně v 13:42.

40:01

40:20
    Tomáš Mejzlík se po úvodním vhazování dostal ke kotouči, ale nenalezl nikoho ze svých spoluhráčů a puku se ujal Třinec.

40:34
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Radzienciak – 2 min., podražení).

41:20
    Jihlava má opět výhodu přesilové hry, ale pohybuje se spíše na vlastní polovině ledové plochy.

42:11
    Tak ani rozehrávka nenašla nikoho z hráčů Dukly a je pískáno zakázané uvolnění.

42:36

42:53
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Mejzlík – 2 min., podražení).

43:00
    Tak teď pro změnu si zahraje přesilovou hru Třinec, ale nebezpečnější je ironicky Jihlava.

43:32
    Ani Třinci se nedaří založit pořádný útok. Hra postrádá na kráse.

44:24
    Střela Radzienciaka vyprášila hrudník brankáře Šťastného.

44:53

45:05
    Papaj zkoušel založit útok Třince, ale neúspěšně.

45:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Raška – 2 min., hákování).

45:40
    Lukáš Jindra nahodil puk před brankáře Štěpánka, ale nikdo z jihlavský útočníku nebyl včas u kotouče, aby nahozenou střelu dorazil.

46:40
    Puk obletuje mimo branku gólmana Třince. Zakončení je nyní slabinou Dukly.

47:26

Konec přesilovku sice uběhl, ale do svých rukou vzal situaci domácí kapitán RICHARD PESCHOUT, který překonal dorážkou brankáře Štěpánka. Bez asistence.

48:41
    Puk je mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

49:46

Jihlavu vedoucí branka probrala a dostává se střelou mezi kruhy JOSHUA WALLERA do dvoubrankového vedení. Asistence: Matěj Vála

51:05
    Třinecké mladíky to ale nezlomilo a snaží se na branku domácích útočit všemi prostředky.

52:00
    Jihlava je ale nyní více na puku. Ocelářům se nyní nedaří správně rozehrát.

52:30
    Aleš Heinrich krouží nad obranou Třince jako hladový sup na mrtvolou. Nikdo se však z jeho spoluhráčů nenabízí k zakončení.

53:03
    Oliver Štěpánek se také zapojil do hy svoji rozehrávkou. Třinečtí hráči, ale nemohou založit nový útok. Dukla je u hráčů Třince nalepená jak žvýkačka na svetru šestiletého dítěte.

54:45
    Jihlavská Dukla kombinuje, kombinuje až je z toho zakázané uvolnění.Vhazuje se před Šťastným.

55:11
    Zakázané uvolnění pro změnu na druhé straně. Hra se tedy přesune zpět před Štěpánka.

55:40
    Najman, Kadleček a Jindra nyní motají hlavy obráncům Třince. Jmenovaný útok vyslal i několik nebezpečných střel, ale brankář hostí Štěpánek vždy pohotově stačil zasáhnout.

56:15

Po dlouhé době chyba jihlavských obránců. Daniel Plitko vyslal na výlet JONÁŠE PETEREKA a ten neměl v samostatném nájezdu žádný problém umístit kotouč za záda Šťastného.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:18
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění a Štěpánek opouští kluziště. Třinec to zkusí v šesti.

58:44
    Hrachovský s Radzienciakem ostřelují branku domácích. Naštěstí pro Jihlavu mimo tyče branky Šťastného.

58:53
    Oddechový čas pro domácí. Trenér Nekvasil udělí pokyny udržet jednobrankový náskok.

59:09
    Jihlava se osvobozuje a Oceláři budou muset znovu založit nový útok.

59:46

Jihlavě se podařilo trefit prázdnou klec třinecké branky. ALEŠ HEINRICH poslal obloukem střelu od vlastní modré čáry a puk doskákal do branky hostí. Tím je zápas rozhodnutý.

Hráči Dukly tvoří kruh uprostřed kluziště a jdou si zaskandovat vítězný pokřik.

Poslední část nám přinesla nejvíc branek z celého zápasu. Po spíše ospalé hře probudil svoji brankou snad všechny na ledě i mimo hrací plochu Richard Peschout. Do dvoubrankového vedení poslal Duklu útočník Joshua Waller. Třinci se podařilo stáhnout výsledek na jednobrankový rozdíl, kdy snížil v 57. minutě Jonáš Peterek. Oceláři zkusili poslední vteřiny odehrát v šesti, ale v posledních sekundách se zmocnil puku Aleš Heinrich a ukončil tak svojí druhou trefou v zápase utkání výsledkem 4:2 pro jihlavskou Duklu.

To je ode mě vše a já se s Vámi loučím a někdy zase brzy načtenou. (14:23:49)

Pavel Křivan

Branky a nahrávky: 11. Heinrich (Mareš), 48. Peschout, 50. Waller (Vála), 60. Heinrich – 7. Plitko (Irgl), 57. Peterek (Plitko)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juda) – Mareš, Vála, Rašín, Krtek, Trávník, Hrabaň, Havelka – Mejzlík, Heinrich, Čermák, Najman, Kadleček, Jindra, Waller, Adam, Peschout (C), Donda, Norris, Slabý
    HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Ochman) – Radzienciak, Marguš, Adámek, Hrachovský, Rufer, Krzak – Raška, Peterek, Mach (C), Irgl, Przybyla, Plitko, Najsar, Papaj, Puzoň

Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Klouda