Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 7:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 5:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Piráti Chomutov
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Berani Zlín
Pátek 13.10.2017, 17:20 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 12. kolo

To je pro dnešek z SD ARÉNY všechno. díky za pozornost a u dalšího on-line přenosu se s vámi těším na shledanou. Mějte se rádi. (19:41:05)

Piráti sice vstoupili do utkání lépe, když otevřeli skóre, to bylo ale z jejich strany všechno. Ještě v první třetině otočili Berani skóre brankami Valenty a Robertse Bukartse. Ve druhé části přidal další branku hostů Rihards Bukarts a rozehrávkou trápící se Piráty dorazila šest sekund před koncem branka Veselého.

Zlínští pokračují ve své skvělé formě, vyhráli šestý zápas z posledních sedmi. Naopak Piráti prohráli doma počtvrté v řadě. Nejlepšími hráči utkání jsou Libor Kašík a Marek Tomica.

59:54 Jiří ONDRÁČEK - 1:4

59:54
    Zlín právě vstřelil branku!
    JIŘÍ ONDRÁČEK pečetí výsledek 4:1 pro Zlín gólem do prázdné brány. Bez asistence.

59:23
    Pirátům dochází čas a symbolicky ho marní špatnou rozehrávkou.

58:48
    Valachovu střelu z osy hřiště Kašík dobře viděl a bez problému chytil. Vladimír Růžička si bere oddechový čas.

58:18
    V ofsajdu Piráti hrát nemohou, Sklenář to přesto zkusil a jeho drzost je po zásluze posouzena jako úmyslný ofsajd. Hra se stěhuje před Laca, který musí zpátky do brankoviště.

58:02
    Kašík teď zákrokem udělal malou poctu divadlu Semafor.

57:47
    Berani drží kotouč u mantinelu.

57:09
    Laco je tři minuty před koncem třetiny venku z brány a Piráti to zkoušejí v šesti!

Roberts Bukarts po delší době otestoval také Laca, který je navzdory své nevytíženosti v pozoru.

55:44
    Flemmingovu střelu zblokoval Freibergs a přesilovka Pirátů je u konce.

54:55
    Šťastný vypíchl laxní přihrávku Růžičky.

53:56
    Okál bolestivě zblokoval Valachovu střelu a míří na střídačku. Chomutov ale váhá s rozehrávkou.

53:30
    Další přesilovka pro domácí. Dvě minuty pro hráčskou lavici Zlína za příliš mnoho hráčů. Trest odsedí Rihards Bukarts.

52:37
    Zlínští jsou kompletní.

52:02
    Další perfektní zákrok Kašíka, který se roztáhl ve svém brankovišti a zamezil zakončení Růžičky. Možná nejdůležitější zásah hostujícího gólmana v utkání.

51:27
    Mrázek si vylepšil střeleckou pozici a nechal projet bránící hráče, jenže jeho střelu opět lapil bezchybný Kašík.

50:35
    Další přesilovka pro domácí, dvě minuty za podražení pro Marcela Petrana (ZLN).

49:45
    Růžička z blízkosti měl dost času na rozhýbání Kašíka kličkou, hostující brankář ovšem chytá fantasticky a nenechal se takovou fintou zastrašit.

49:16
    Zásilka od Vondrky pro Flemminga svého příjemce nezastihla.

Martin Matějíček (ZLN) pod tlakem vyhodil puk z obranného pásma mimo hřiště a půjde si odsedět své dvě minuty.

48:02
    Další tyč Chomutova po střele Skokana.

46:45
    Vondrka chtěl skrýt svou střelu, ale napálil svou schovávačku ve formě bránícího hráče.

46:20
    Rychlá akce Beranů a Laco se před Gazdou pěkně protáhl.

45:47
    Slovák mohl střílet, ale špatně na modré zpracoval puk.

44:42
    Chomutovská rozehrávka je bezradná, Beranům stačí puky pouze odrážet ze svého pásma.

44:04
    Poletín se dostal ke střele, ale kotouč mu vůbec nesedl na čepeli a ani nejlepší střelec Pirátů tak skóre nemění.

42:12
    Piráti opět v problémech při rozehrávce, Laco naštěstí pro domácí v sedě proti nepřesné střele Grmana zasahovat nemusel.

41:14
    Zblokovaná střela Tomici končí mimo hřiště.

40:33
    Hráči obou týmů teď u zadního mantinelu Zlína padají jako zralé hrušky, i to svědčí o důrazu, s jakým oba týmy zahájily třetí třetinu.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku a opět to byli Berani, kdo odešel šťastnější. Do střelecké listiny se připsal ve 27 minutě brankou Rihards Bukarts poté, co našel odražený puk a zametl ho do prázdné brány. Zlín vede před třetím dějstvím 3:1 a Piráti se budou muset hodně snažit, aby prolomili domácí smůlu, která čítá už tři zápasy v řadě.
    Třetí třetina začne v 19:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:24
    Kašík vyhodil puk o tvrzené sklo, chvilkové pochybnosti rozhodčích o vyloučení jsou pryč.

38:37
    Typický Kašíkův široký rozklek po Valachově ráně. Hostující gólman zasáhl lapačkou.

38:33
    Kašík neviděl nikoho ze spoluhráčů a radši nechal kotouč u sebe.

38:04
    Lauko se vymotal před Kašíka, ale vystřelit nedokázal.

36:24
    Piráti dostali hosty do tlaku, obranná dvojice byla dlouho bez střídání. Nakonec se ale hra přerušuje a vhazovat se bude před Kašíkem.

35:45
    Šikovná teč Vladimíra Růžičky udělal šmouhu na pravé tyči Kašíkovy brány.

35:23
    Piráti se snaží, ale usadit v pásmu se jim nedaří.

33:25
    Tomeček zkusil vystřelit zápěstím. Ránu přizvedl obránce Beranů do ochranné sítě.

32:29
    Lauko ve střelecké pozici volil úplně zbytečnou přihrávku na obsazeného spoluhráče.

30:29
    O střelu se pokusil Flemming, ale to byl jen výkřik do chomutovské přesilovkové tmy.

29:30
    Nešťastnou přesilovku domácích teď potvrdil Skokan, který po průniku do pásma podklouzl.

28:28
    Matrin Matějíček (ZLN) si dvě minuty odpočine na trestné lavici za faul vysokou holí.

27:12
    Vondrka se po přechodu do útočné třetiny nerozmýšlel a rovnou vypálil, odražený kotouč málem našel Sklenář, ale nakonec žádné nebezpečí pro hostující bránu.
    26:20 Rihards BUKARTS - 1:3

26:20
    V posledních sekundách přesilovky vypálil od modré Matějíček a Laco si myslel, že dokázal zakročit, jenže kotouč mu vypadl a dorážku našel RIHARDS BUKARTS. Asistence: Ondřej Veselý, Martin Matějíček.

25:51
    Freibergsovu rychlou střelu od levé tyče Laco perfektně pokryl rukavicí.

24:35
    Vjačeslav Bulanov poslal na trestnou lavici Ondřeje Dlapu (CHM), a to na dvě minuty za hákování.

24:08
    Okál napřáhl tak vysoko, že k němu stačil dojet Valach, aby jeho následnou střelu přizvedl do ochranné sítě.

23:16
    Piráti mají značný problém s napadáním Beranů. Už kvůli němu dnes jednu branku inkasovali a teď se málem znovu dostali do potíží.

22:35
    Freibergs hrál v ofsajdu, vhazuje se před modrou čarou Chomutova.

22:00
    Koblasobu kličku pře Kašíka přečetl Valenta.

21:23
    Valachova střela spadla Kašíkovi do klína.

20:50
    Šťastný se u zadního mantinelu zbavil Flemminga a dostal se k zakončení, na místě byl ale připravený Laco.

20:01

Pokud prahnete po nejdůležitějších číslech z dosavadního průběhu utkání, neváhejte zabrousit do záložky zápasových statistik.

Piráti šli v 9. minutě do vedení zásluhou Marka Tomici, jenže v závěru první části se Zlínští dokázali pochlapit a stav utkání otočili. Nejprve se trefil tvrdou ranou Valenta a třetinu uzavřel druhým gólem hostů Roberts Bukarts po rychlé akci po vhazování. Druhá třetina začne zhruba v 18:12.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    18:12 Roberts BUKARTS - 1:2

17:35
    Rychlá akce po vhazování. Honejsek vyhrál Buly, Šťastný přikopl kotouč ROBERTSOVI BUKARTSOVI a ten bleskově vypálil kolem Lacovy vyrážečky. Berani jdou do vedení. Asistence: David Šťastný, Antonín Honejsek.

17:31
    Valentova střela z pravé strany, žádný problém pro Lacovu lapačku.

17:09
    První zakázané uvolnění na straně Chomutova.

16:33
    Koblasa před bránou hledal puk k dorážce, ale Kašík měl puk pevně ve svém majetku.
    15:12 Tomáš VALENTA - 1:1

15:19
    Roberts Bukarts skvěle vybojoval puk na zadním mantinelu a ke střele se posléze dostal TOMÁŠ VALENTA, který prostřelil dva hráče v poli a Laco neměl šanci zasáhnout. Asistence: Martin Matějíček, Roberts Bukarts.

14:23
    Šťastný prohrál rychlostní souboj a píská se zakázané uvolnění.

14:04
    Divákům se to nezdá, ale Koblasa hrál v ofsajdu.

13:47
    Kašík raději schoval kotouč před dojíždějícím Laukem.

13:03
    Konec nebezpečné přesilovky Zlína.

12:45
    Okál tvrdě pálil do Lacova pohybu. Domácí gólman se stihl přemístit.

12:00
    Roberts Bukarts hledal přihrávkou své spoluhráče v brankovišti. Nenašel.

11:30
    Dvě nahození Freibergse od modré se nevešla mezi tři tyče.

11:02
    Vojtěch Tomeček (CHM) si půjde odpykat dvouminutový trest za hrubost.

09:50
    Koblasa si našel prostor podél pravého mantinelu a dostal se až ke Kašíkovi, ten dobrým vyjetím znemožnil chomutovskému útočníkovi zakončit.
    08:32 Marek TOMICA - 1:0

08:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    Vondrka obkroužil bránu hostů a nahrával do brankoviště Humlovi, jenže puk prošel až na MARKA TOMICU, který propálil Kašíka. Asistence: Michal Vondrka.

06:58
    Dva na jednoho z pohledu hostujícího týmu, Okál volil tvrdou, leč nepřesnou střelu. Tedy ne, že by zvolil nepřesnou střelu, prostě se mu jen nepovedla.

06:05
    Klhůfek nejdříve nebezpečně vystřelil a o pár sekund později ještě nebezpečněji tečoval. Velká smůla pro Berany.

Rychlá střela Robertse Bukartse od mantinelu a Laco vůbec nevěděl, kde má kotouč. Naštěstí pro domácí ho měl pod betony.

04:14
    Dvě střely Chomutova v přesilovce, ani jedna z nich nenašla cestu do sítě.

03:10
    Ján Laco se blýskl proti samostatnému úniku Ondráčka po hrubé chybě obranné dvojice Pirátů. Na zákroky proti samostatným nájezdům je to 1:1.

02:45
    Růžička svou přihrávkou vyhnal vlastní tým z útočného pásma.

02:10
    Fryšara (ZLN) podrazil u mantinelu Vondrku a odsedí si dvouminutový trest.

01:50
    Rychlá střela Zlínských po buly skončila v ochranné síti.

01:10
    Sklenář se po nepřesnosti Beranů na modré čáře řítil sám na Kašíka. Hostující gólman skvěle zasáhl betonem.

00:50
    Utkání začalo několika testovacími přihrávkami na modrou čáru, žádná z nich nebyla přesná.

00:01

Domácí Piráti už projíždějí nafukovací pirátskou hlavou, duel se Zlínem začne za pár desítek sekund.

Piráti Chomutov: Laco (Dvořák) – Flemming, Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka (C), Huml, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Chlouba, Tomeček, Chrpa.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – Okál, Popelka, O. Veselý – Klhůfek, Fryšara. Rihards Bukarts.

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Brankářská jednička hostů Libor Kašík.

Libor Kašík si užívá vítězné oslavy!???????? ???? #CCMGoalie #EFlex3 #SlideWithSpeed

Zlín – Chomutov 5:2

Na ledě se bude prohánět hned trojice hráčů z TOP 5 podle průměrného icetimu na jedno utkání. Této statistice vládne s časem 23:19 na zápas chomutovský Brett Flemming, který zároveň odehrál nejvíc minut ze všech extraligových hráčů v oslabení. Na třetím místě figuruje s průměrem 22 minut a 59 vteřin Pirát Juraj Valach, zlínský Ralfs Freibergs okupuje pátou příčku s časem 22:34 na jedno střetnutí.

Utkání bude mimo jiné soubojem dvou šestigólových střelců, kteří jsou nejlepšímu kanonýry svých mužstev. Na chomutovské straně má šest zářezů na pažbě Michal Poletín, který se čtyřikrát prosadil v přesilové hře. Šest přesných zásahů má mezi zlínskými hráči Roberts Bukarts, na něhož si Severočeši budou muset dávat pozor, protože v novodobé extraligové historii jim ve vzájemných zápasech základní části vstřelil nejvíc gólů ze všech Beranů – rovněž šest. Na druhé straně se v posledních dvou letech daří devítibodovému Vladimíru Růžičkovi (5+4).

Chomutovská SD ARÉNA uvidí souboj čtvrtých Pirátů s osmými Berany, kteří mají nejlepší oslabení v Tipsport extralize. Domácí výběr bude chtít stopnout sérii tří porážek před vlastními fanoušky a navázat na výsledky z venkovních duelů, v nichž Piráti pokaždé bodovali a pětkrát ze šesti pokusů zvítězili.

Stejnou bilanci mají také Valaši, ale u nich se jedná o pět výher v posledních šesti kolech, kdy padli pouze v Mladé Boleslavi. Tým trenérů Roberta Svobody s Martinem Hamrlíkem naposledy doma zdolal Spartu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Vondrka) – 16. Valenta (Matějíček, Roberts Bukarts), 18. Roberts Bukarts (Šťastný, Honejsek), 27. Rihards Bukarts (O. Veselý, Matějíček), 60. J. Ondráček

Piráti Chomutov: J. Laco – Flemming, Valach, Grman, Mrázek, Slovák, Dlapa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Lauko, Poletín, Koblasa – Chlouba, V. Tomeček, Chrpa.
    Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Honejsek – Šťastný, Popelka, O. Veselý – Okál, Klhůfek, Fryšara.

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka