Pardubice – Sparta 4:3 (po pr.) | Otrokovice – Bohemians 6:4 (kon.) | Chodov – Česká Lípa 10:3 (kon.)
Liberec – Ostrava 6:7 (po pr.)
FAT PIPE Florbal Chodov
10:3 (1:1, 3:2, 6:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Neděle 22.10.2017, 18:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga • 9. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (20:20:45)

Je dobojováno! Nováček z České Lípy na hřišti Chodova dvě třetiny srdnatě odolával. V poslední dvacetiminutovce ale inkasoval šest branek a Pražané tak bez větších starostí dokráčeli za vítězstvím 10:3. Hned tři hráče dělila jediná branka od hattricku, na který však nedosáhli Maxa, Matejčík ani Ondrůšek.

59:44
    Několik lacinějších ztrát na obou stranách už nic neřeší. Domácí si v pohodě dokráčí pro tři body!

59:10
    Barák dával pozor a skočil pod nohy sprintujícího Dzierži, který se tak nedostal do nadějného úniku.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:05
    Utkání se už jenom dohrává. Chodovští tráví většinu času s míčkem na hokejkách jen na vlastní polovině.

57:18
    Ondřej Mikeš po přihrávce přes celé hřiště stál úplně sám před Ponomarevem, který jeho bekhendové zakončení vyrazil mimo branku.

56:17
    Marek Dzierža natáhl ke střele, kterou dlouho avizoval a obránci Chodova ji také úspěšně srazili do strany.

55:29
    Pražané se už nikam neženou a bez donucení se vrátili z útočné na obrannou polovinu.

54:38
    Snad první šanci ve třetí třetině hosté nevyužili a opět se vrátili před vlastního brankáře.

53:56
    Po dlouhé době si Ponomarev může připsat čárku za dobrý zákrok, když chytil netečovaný míček vystřelený z hokejky Ondrůška.

52:55
    Ani hostující oddechový čas nezastavil domácí příval střel. Znovu se hraje v těsné blízkosti českolipské branky.

52:22
    Chodov právě vstřelil branku!
    Uběhlo jen pár sekund a urodila se i desátá trefa Chodova! Ten se tentokrát prosadil po rychlém brejku – Řezáč sklepl míček pro MARKA MATEJČÍKA a Ponomarev byl znovu bezmocný. Asistence: Martin Řezáč.

52:01
    Kdo by to byl po dvou vyrovnaných dvou třetinách čekal, že Pražané závěrečnou část jasně ovládnou?! Domácí své soupeře znovu zcela vyšachovali, Mikeš celou akci vyšperkoval přihrávkou na MARKA VÁVRU a ten neomylně zvýšil na 9:3. Asistence: Ondřej Mikeš.

51:53
    Přečíslení tři na dva nezakončili domácí hráči přesnou střelou. Za aktuálního stavu je to však mrzet nemusí.

51:10
    Kašovského vysoký pas před brankoviště jeho dva spoluhráči nezužitkovali. Po tvrdém zákroku u mantinelu rozehrávají Českolipští.

50:07
    Krátce po polovině třetí třetiny je tady další zásah Chodova! Opět to byla rychlá souhra, na jejímž konci Marek Vávra přihrál ze svého pohledu k levé tyči. Tam číhal TOM ONDRŮŠEK a další střelou z první pokořil marně se natahujícího Ponomareva. Asistence: Marek Vávra.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Strachota (Matejčík), 23. Pražan (Mikeš), 35. Maxa (Žák), 39. Maxa (Vacenovský), 43. Vacenovský (Maxa), 45. Matejčík (Podhráský), 49. Ondrůšek (Podhráský), 51. Ondrůšek (Vávra), 53. Vávra (Mikeš), 53. Matejčík (Řezáč) – 17. Novák (Kněžour), 30. Slaný (Břiška), 32. Jansa (Štěrba)

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Podhráský, Strnad, Kotlas – Maxa, Žák, Mikeš – Vávra, Ondrůšek, Řezáč – Vacenovský, Matejčík, Strachota – Plíhal.
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Vnuk, Dzierža, Kadlec, Slaný, Legner – Mlejnek, Spilka, Vondráček – Hřebřina, Karel, Jansa – Pastor, Kněžour, Jirsa – Štěrba, Ekl, Břiška – Novák.

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl