Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | NY Rangers – Arizona 5:2 (kon.) | Boston – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.) | Florida – Anaheim 8:3 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.)
Edmonton – Dallas 5:4 (kon.) | Vancouver – Washington 6:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Carolina Hurricanes
Pátek 27.10.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (TOR) 0+0,1 střela, čas na ledě 15:14 (03:46:19)

1. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+2
    2. Josh Jooris (CAR) 2+0
    3. Auston Matthews (TOR) 1+1

Hostující celek vyhrává tento zápas poměrem 6:3. Carolina vedla 2:0, hosté dokázali později vyrovnat na 3:3. Pak už se ale jen prosazoval hostující celek. Josh Jooris vstřelil dva góly v tomto zápase.

59:50
    Už se nic nestane.

59:23
    Z výrazně lepší pozice nyní vypálil další domácí hráč, ale ani tento projektil brankovou čáru nepřešel.

59:10
    Od modré čáry to zkoušel Andreas Borgman, jeho střelu kryje brankář Scott Darling.

58:37
    Hrát se bude čtyři na čtyři. Toronto už na zdramatizování zápasu nemá čas.

58:37
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., hákování).

58:21
    Nyní si to domácí celek značně zkomplikoval. Hraje v oslabení.

58:21
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., podražení).

57:50
    Do nebezpečné pozice se dostal domácí Zach Hyman. Útočník hrající s číslem 11 ale nezakončil přesně.

57:07
    Necelé tři minuty před koncem zápasu končí kotouč mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:39
    Dobře zakončoval mladý Sebastian Aho. Jeho bekhendový pokus končí ve středu branky, kde byl připravený domácí brankář.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, více ze hry mají Maple Leafs, ale gól se jim vstřelit nedaří.

55:58
    Josh Jooris ze středního pásma nahazoval kotouč na branku, Frederik Andersen raději zastavuje hru. Komerční přestávka.

54:54
    William Nylander ani Andreas Borgman nedokázali své šance proměnit, a tak stále platí tříbrankové vedení Caroliny.

54:25
    Zach Hyman znovu zakončoval, tentokrát ale trefil obránce, tím byl Trevor van Riemsdyk.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Matthews (Marleau), 26. D. Moore (M. Martin, Rielly), 28. Hyman (Gardiner, Matthews) – 3. Jooris (T. van Riemsdyk, Nordström), 3. T. Teräväinen (V. Rask), 17. E. Lindholm (Aho, H. Fleury), 34. V. Rask (T. Teräväinen), 51. B. McGinn (H. Fleury, T. Teräväinen), 53. Jooris (Skinner)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Co. Brown – Marleau, Kadri, Komarov – M. Martin, D. Moore, Marner.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Hanifin, Faulk, Slavin, Pesce, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, E. Lindholm – B. McGinn, V. Rask, T. Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Williams – Nordström, Krüger, Jooris.

Rozhodčí: Watson, Pollock – Knorr, Berg

Diváci: 19 070