Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | NY Rangers – Arizona 5:2 (kon.) | Boston – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.) | Florida – Anaheim 8:3 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.)
Edmonton – Dallas 5:4 (kon.) | Vancouver – Washington 6:2 (kon.)

2. Phil Kessel (PIT) 1+0
    3. Connor Hellebuyck (WPG) 35 zákroků, 2 góly, 94,4% (03:52:30)

Pittsburgh tak opět vítězí, stejně jako s Edmontonem 2:1 po prodloužení. Vyšel mu vstup do zápasu, když se prosadil po nahrávce z levého křídla Sheary. Winnipeg srovnal, když střelu Morrisseyho z levé strany srazil do pravého horního rohu domácí branky Letang. Další gól již v normální hrací době nepadl. Hostující mužstvo mělo celkem hodně šancí na výhru po šedesáti minutách, ale ani Myers, ani Connor tak neučinili. Tím pádem se šlo do prodloužení, které ukončil Kessel přesným brejkem po ztrátě Laineho.

Phil KESSEL - 2:1

61:07
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Laine udělal obrovskou chybu na levém kruhu v útočném pásmu Jets. PHIL KESSEL mu sebral puk, nabral obrovskou rychlost, Fin už jej nechytil a Američan rozhodl mezi betony krajana Hellebuycka o dvou bodech pro Pens! Bez asistence.

60:47
    Domácí hráči vystřídali. Wheeler vymyslel zajímavý centr z pravé strany do ohně.

60:23
    Pens rozpohybovali obranu soupeře a už se dostali do pásma, jenže Letang nezakončil.

60:04
    Crosby přetlačil Scheifeleho na prvním vhazování a útočit bude domácí celek.

60:01

Čeká nás prodloužení. Ve třetí třetině hrozil domácí celek především Crosbym po levém křídle. Ten byl asi z hráčů Pens největším nebezpečím pro hosty. Winnipeg měl zajímavou šanci hned v 41. minutě, ale po střele Laineho z levého kruhu neuspěl dorážkou v podobě bekhendového blafáku Connor. Víceméně třetí třetina nějak nenadchla. O vítězi rozhodne pětiminutové prodloužení, popř. samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Winnipeg šel dva na jednoho, ale vše zkazila bekhendová nahrávka Scheifeleho na spoluhráče na pravé straně.

59:05
    Sheary ukázal na střídačce bolestivou grimasu, zatímco začíná jedna z posledních akcí Pens od Murrayho.

59:03
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

58:41
    Tanev sebral puk za vlastní brankou. Poté jeden z hostujících hráčů neprocpal kotouč před Murrayho po levém křídle.

58:15
    Ehlers ujel na pravém křídle Ruhwedelovi. Poté mu pomohl Laine, načež střela Kulikova střela z levé strany do soupeře.

57:49
    Po vyhraném vhazování hostů ve středním pásmu čekal marně na nahrávku Ehlers na levém křídle.

57:49
    Ofsajd hostů.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 2. Sheary (Guentzel, Crosby), 62. Kessel – 10. Morrissey (Little)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, Trotman – Guentzel (C), Crosby, Sheary – Rust (A), Malkin, Kessel – Hagelin, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Little, Laine – B. Tanev, Copp, Matthias – Lemieux, Hendricks, Armia.