Sparta – Florbal Ústí 5:2 (kon.) | Znojmo – Vítkovice 4:6 (kon.) | Česká Lípa – Bulldogs 8:4 (kon.)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
4:6 (0:1, 2:1, 2:4)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 11.11.2017, 18:00 • SH TJ Znojmo • Livesport Superliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký sobotní podvečer všem fanouškům českého florbalu! Reprezentační přestávka je u konce a česká Tipsport Superliga pokračuje dalším kolem! V tomto utkání se společně podíváme na souboj mezi TJ Znojmo LAUFEN CZ a 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Domácí florbalisté se nachází na dvanácté pozici se ziskem devíti bodů a skóre 41:64. Znojmu se úvod sezóny příliš nepovedl, ale v posledních utkáních začínají bodovat. Domácí florbalisté za minulých pět zápasů získali celkem šest bodů. Nejprve získali bod za prohru v prodloužení s Ústím nad Labem, poté si Znojmo doma poradilo s Brnem 3:2 a poslední výhru získalo Znojmo s Českou Lípou po výhře 7:6 po prodloužení. Dnes je ovšem čeká velmi tvrdý oříšek v podobě vítkovického celku, který je na tom podstatně lépe než předchozí soupeři, které domácí porazili.
    Kanadské bodování
    Petr Číhal 9+3
    Milan Fridrich 6+6
    Jiří Salava 4+4

Hosté se nachází na druhém místě se ziskem dvaceti čtyř bodů po deseti utkáních. Na třetí Chodov mají Vítkovice náskok jednoho bodu, ale mají o dva zápasy více. Vítkovičtí se mohou pyšnit druhým nejlepším útokem celé ligy, který dává přes sedm branek na zápas. Vítkovice v letošní sezóně padli pouze jednou a to na půdě Chodova (6:4). Tahle statistika by se dnes neměla změnit a vítkovičtí by si měli ze Znojma odvézt tři body.

00:41
    Hosté vybojovali míček a zakládají postupný útok.

01:09
    Vítkovičtí se pokoušeli o kombinaci až do prázdné branky, ale finální nahrávka byla zablokována. Pěkná akce hostů.

01:42
    Vítkovice drží míček a kombinují.

01:52
    Útočný faul Vítkovic v rohu hřiště daroval míček do držení domácích florbalistů.

02:10
    Domácí hráči se pokusili nadvakrát vystřelit na branku, ale ani jeden pokus se nevešel mezi tři tyče.

02:21
    Josef Rýpar se probil do šance z levé strany strany hřiště, ale ke střele se nedostal, protože s emu míček zapletl pod nohy.

02:54
    Hosté kombinují na polovině Znojma.

03:06
    Lukáš Hájek z bezprostřední blízkosti přestřelil domácí branku.

03:42
    Hosté stále kontrolují míček a kombinují.

04:11
    Adam Delong se pokusil o střelu z otočky, ale jeho pokus letěl mimo branku.

04:33
    Hosté střídají a drží míček za svou brankou.

05:05
    Petr Číhal se dostal do brejku, ale jeho bekhendový pokus neměl nárok na úspěch.

05:36
    Hosté jsou aktivnější a mají míček ve svém držení. Znojmo dobře brání a nepouští svého soupeře do žádné gólové šance.

06:03
    Domácí se dostali do rychlého brejku, ale ke střele je hostující obrana nepustila.

06:29
    Domácí fanoušci velmi hlasitě podporují svůj tým!

07:18
    Vítkovice napadají hodně vysoko a dělají tak velké problémy v domácí rozehrávce.

07:43
    Znojmo drží delší dobu míček, ale pouze na své polovině.

08:08
    Hostující florbalisté drží míček na své polovině a trpělivě kombinují.

08:25
    Pavel Palát vybojoval míček a mohl se dostat do samostatného úniku, ale míček mu poskakoval po čepeli, a tak z velké šance nic nebylo.

09:18
    Domácí hráči začínají hrozit z rychlých brejků a hra má vysoké tempo!

09:43
    Střela od jednoho z domácích útočníků skončila hodně mimo.

10:05
    Domácí florbalisté kombinují za brankou soupeře.

10:28
    Tomáš Sladký byl sám před brankou a dostal přihrávku, ale bohužel pro něj promáchl!

11:03
    Domácí se dostali k míčku a kombinují. Vítkovice vysoko napadají a pokoušejí se rychle vybojovat míček na své florbalky.

11:50
    Znojmo je v posledních minutách aktivnější a hraje se především na polovině Vítkovic.

12:19
    Jan Novák pálil z první z levé strany hřiště, ale jeho pokus byl přizvednutý nad branku Vítkovic.

13:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    ADAM DELONG získal míček na obranné polovině hřiště, proběhl okolo znojemských hráčů jako okolo kuželek a z velkého brankoviště poslal míček do levé šibenice. Bez asistence.

14:12
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Jakub Procházka – 2 minuty, Bránění ve hře).

14:48
    Vítkovičtí drží míček a kombinují okolo bránící čtveřice.

15:18
    Domácí zatím dobře brání a nepouští Vítkovice do žádné střely.

15:45
    Vítkovičtí stále drží míček, ale ke střele se nemohou protlačit.

16:00
    Lukáš Hájek byl seknut a Vítkovice budou mít rozehru z rohu hřiště.

16:12

16:34
    Hosté kombinují i při hře pět na pět a pokoušejí se navýšit vedení.

17:07
    Což se jim málem povedlo! Marek Bräuer dorážel z bezprostřední blízkosti, ale jeho pokus chytil domácí brankář ramenem!

17:40
    Vítkovičtí jsou stále u míčku. Znojmo po většinu první třetiny pouze brání.

18:15
    Až nyní se dostali domácí hráči k míčku a mohou se pokusit zaútočit.

18:57
    Jan Novák běžel po pravé straně a jeho střela jen těsně minula hostující branku.

19:21
    Pavel Palát se pokusil vypálit, ale trefil pouze bránícího Neheru.

19:50
    Petr Sláma se ke konci třetiny dostal do dobré možnosti, ale míček ze vzduchu netrefil!

20:00

První třetina je u konce. Aktivnější v ní byli hosté, kteří dokázali vstřelit jednu branku a do šaten jdou spokojenější. Domácí florbalisté nehrají vůbec špatně a občas se dostávají i do dobrých šancí. Vítkovičtí hrají kombinační florbal a drží často míček na svých florbalkách, za to Znojmo spoléhá na rychlé brejky.

20:01

20:14
    Vítkovice vyhráli vhazování a drží míček na svých florbalkách.

20:35
    Faul v rohu hřiště dává možnost vítkovickým hráčům něco vymyslet.

20:56
    hra se v úvodu druhé třetiny hodně kouskuje a míček je častěji za mantinelem než ve hře.

21:21
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    TOMÁŠ KUCHANIČ běžel u levého mantinelu, narazil si se Salavou, který byl v rohu a ten mu adresoval přihrávku před branku, kde TOMÁŠ KUCHANIČ nadvakrát propálil hostujícího brankáře a srovnal tak stav utkání! Asistence: Jiří Salava.

22:32
    Vítkovice okamžitě zvýšili tempo a snaží se dostat zpět do vedení.

22:56
    Josef Rýpar měl před sebou naprosto odkrytou branku a pálil bez přípravy! Jenže domácí brankář se stihl zvednout a ještě skočil do této střely a rukou zabránil míčku v cestě do branky!

23:38
    Na druhé straně byl v podobné pozici jeden z domácích útočníků, ale vítkovický brankář mu jeho pokus chytil nohou!

24:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu a sledujeme zápas, který se hraje ve vysokém tempu s mnoha šancemi na obou stranách!

25:19
    Znojemští jsou u míčku a kombinují na polovině soupeře!

25:48
    Hosté pomalu přebírají aktivitu a snaží se vstřelit vedoucí branku.

26:13
    Střela jednoho z hostujících obránců skončila těsně nad brankou domácích.

26:38
    Hosté kontrolují míček a trpělivě kombinují.

27:18
    Znojemští nakonec ubránili tlak Vítkovice a nyní mohou sami zaútočit.

27:42
    Střela z levé strany nenadělala hostujícímu brankáři žádný problém.

28:15
    Hra se pomalu uklidnila a Vítkovice drží míček.

28:47
    Oba týmy střídají a míček držejí hosté za svou brankou.

29:20
    Vítkovice jsou stále na polovině Znojma a snaží se něco vymyslet.

29:50
    Znojmo se pokusilo o rychlý brejk, který byl nakonec i zakončen pěknou střelou, ale ta za brankářem Vítkovic neskončila.

30:23
    Vítkovičtí kontrolují míček a Znojmo čeká na rychlé brejky.

30:47
    Hosté stále trpělivě kombinují na své polovině.

31:10
    Martin Nehera se pokusil o střelu z poloviny hřiště, ale jeho pokus končil daleko od branky domácího celku.

32:02
    Hosté jsou stále u míčku a pokoušejí se najít recept na domácí obranu.

32:26
    Krosová přihrávka hostujících hráčů byla zablokována a oba týmy mohou v klidu vystřídat.

32:40
    Po delší době mají pod svou kontrolou míček domácí hráči, kteří se ihned hrnou dopředu.

33:12
    Z kombinace Znojma nic nebylo a dopředu můžou Vítkovice.

33:41
    Znojemští střídají a drží míček za svou brankou.

34:05
    Domácí se dostali na útočnou polovinu a kombinují.

34:21
    Faul zastavil domácí hráče a Vítkovice mají volný úder z poloviny hřiště.

34:48
    Pavel Palát vystřelil z otočky a hostující brankář musel zasahovat ramenem! Velmi nebezpečná střela!

35:28
    Domácí hráči pálí na vítkovickou branku ze všech pozic a Petr Gurkovský se rozhodně nenudí.

36:26
    Vítkovice uzamkli domácí hráče na jejich polovině a kombinují nebezpečně blízko znojemské branky.

36:51
    Adam Delong prověřil pozornost domácího brankáře.

37:13
    Jeden z domácích byl sražen k zemi za brankou Vítkovic a Znojmo bude mít volný úder z rohu.

37:23
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Jozef Kriš – 2 minuty, Hrubost).

37:30
    Vítkovice jdou do vedení! Využitá přesilová hra za 7 sekund! Tři krosové přihrávky z první naprosto rozebrali domácí obranu a JOSEF RÝPAR zakončoval do odkryté branky. Asistence: Adam Delong.

38:22
    A máme opět vyrovnáno! Jan Novák se nechal obrat o míček a JIŘÍ SALAVA střelou pod víko vyrovnává! Bez asistence.

39:12
    Vítkovice mají míček pod svou kontrolou a snaží se do konce třetiny něco vymyslet.

39:57
    Faul Vítkovic na polovině hřiště naposledy přerušuje hru ve druhé třetině.

40:00

Máme za sebou nádhernou druhou třetinu, která nabídla tři branky! Úvod druhé třetiny byl bláznivý a akce střídala akci. Poté se hra uklidnila a domácí se dokázali prosadit. Ke konci třetiny hráli Vítkovice přesilovou hru, kterou dokázali využít po sedmi vteřinách! Na tuto branku stihlo Znojmo odpovědět za necelou minutu, když dokázalo využít chybu v hostující obraně. Do třetí třetiny se půjde za stavu 2:2 a čeká nás velmi dramatický závěr dnešního utkání!

40:01

40:17
    Hosté jsou na polovině Znojma a kombinují.

40:59
    Znojmo faulovalo na polovině hřiště a Vítkovice mají volný úder.

41:18
    Domácí florbalisté získali míček a pokoušejí se trpělivou kombinaci.

41:39
    To se jim příliš nedaří a Vítkovice získávají míček!

42:00
    Hosté jsou u míčku a pokoušejí se rozjet útočnou akci.

42:12
    Domácí jsou na polovině soupeře a kombinují.

42:31
    Znojmo se nikam nežene a trpělivě kombinuje.

42:47
    Jenže nepřesná rozehrávka domácích dává možnost na útok pro Vítkovice.

43:01
    Zápas má opět velké tempo stejně jako v úvodu druhé třetiny.

43:22
    Petr Sláma vypálil z otočky mimo tři tyče.

43:46
    Vítkovičtí opět rozebrali domácí obranu třemi rychlými nahrávkami, ale ta poslední byla lehce tečována a Jan Jastřembský nedokázal přesně zakončit.

44:25
    Znojmo opět kombinuje, ale zatím na své polovině.

45:05
    Domácí se pokusili o rychlý brejk, který jim příliš nevyšel a Vítkovice tak mohou založit protiakci.

45:28
    Ale vítkovická obrana vytvořila fatální chybu, kterou se pokusil samostatným únikem využít Jan Novák, ale hostující brankář ho skvěle vychytal!

46:23
    Hra má obrovské tempo a útoky se valí ze strany na stranu. Kdo dokáže jako první skórovat a jít do trháku?

46:34
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Šebesta – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

46:54
    Domácí kontrolují míček a pokoušejí se postupně unavit bránící čtveřici.

47:29
    Znojmo je stále u míčku, ale ke střele se zatím nedostalo.

47:50
    Domácí si nahrávají, ale chybí tomu střelba!

48:18
    Znojmo se ujímá poprvé v dnešním utkání vedení a využívá přesilovou hru! Pánek našel před velkým brankovištěm PETRA ČÍHALA, který natáhl ke střele a jeho pokus zapadl k zadní tyči! Asistence: Martin Pánek.

48:31
    Ve sportovní hale se nějakým způsobem rozbilo osvětlení, a tak se zřejmě chvíli nebude hrát.

48:41
    Světlo už je snad v pořádku a může se pokračovat ve hře.

49:14
    Sladký byl faulován na polovině hřiště a hosté mají volný úder.

49:39
    Vítkovice jsou na polovině Znojma a pokoušejí se dorovnat stav utkání.

50:00
    Domácí hráči se dostali do brejku, který zakončili střelou, ale tu lapil vítkovický brankář.

50:32
    Krásná vyrovnávací branka Vítkovic! Jan Jastřembský poslal krosovou nahrávku na zadní tyč, kde stál MAREK BRÄUER, který zakončoval do prázdné branky! Tahle přihrávka měla oči! Asistence: Jan Jastřembský.

51:10
    Hostující hráči mají míček pod svou kontrolou a snaží se otočit stav utkání na svou stranu. Znojmo dobře brání.

51:41
    Jeden z domácích hráčů zůstal po střetu na polovině hřiště ležet a pravděpodobně si něco udělal s rukou. Po chvilce opouští hrací plochu za potlesku diváků.

52:08
    Zápas se pomalu blíží ke svému konci a napětí stoupá. Znojmo je blízko cenných bodů proti jednoznačnému favoritovi dnešního utkání!

52:40
    Adam Delong se pokusil strhnout vedení na stranu Vítkovic, ale jeho střelu chytil domácí brankář do ruky.

53:02
    Domácí jdou do vedení! TOMÁŠ KUCHANIČ zakončoval přečíslení tři na dva a trefil se přesně! Asistence: Jiří Salava.

53:33
    Nájezd pro Vítkovice!

53:33
    Lukáš Hájek nedává gól a Vítkovice budou mít přesilovou hru!

53:33
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Daniel Krejčíř – 2 minuty, Zdržování hry).

54:35
    Další rozborka domácí obrany v přesilové hře na jejímž konci stál LUKÁŠ HÁJEK, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Josef Rýpar.

55:00
    Znojmo je na útočné polovině a pokouší se dostat zpět do vedení.

55:26
    Znojemští drží míček na své polovině a nemohou se dostat na polovinu soupeře.

55:58
    Vítkovice získali míček a mohou se pokusit o založení útočné akce.

56:29
    Na to, že je stav vyrovnaný tak se hraje velmi otevřený florbal, který je ozdoben spoustou dobrých šancí!

57:28
    A Vítkovice jdou do vedení! LUKÁŠ HÁJEK vystřelil od pravého mantinelu k bližší tyčce a domácí brankář tenhle pokus propustil! Asistence: Ondřej Firda.

57:41
    Oddechový čas pro domácí.

57:44
    Domácí to zkoušejí v šesti!

58:07
    Znojmo kontroluje míček, ale ke střele se zatím nedostalo.

58:30
    Vítkovice vyhazují.

58:48
    Znojemští stále kombinují, ale daleko od branky hostů.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:12
    Je rozhodnuto. JOSEF RÝPAR vyhodil míček vysokým lobem a trefil prázdnou branku. Bez asistence.

59:42
    Lukáš Hájek střílel ze středu hřiště a jen těsně minul domácí branku.

Vítkovice ještě vstřelili branku, ale už po uplynutí hrací doby, a tak stav utkání zůstává 4:6.

Dnešní utkání nabídlo krásný ofenzivní florbal plný šancí! Znojemští hráči byli blízko velkému překvapení a vedli nad Vítkovicemi 4:3 šest minut před koncem. Jenže za zbytečné zdržování hry šel v 55. minutě sedět Daniel Krejčíř a Vítkovice dokázali vyrovnat! O pár minut později se dokonce dostali do vedení a minutu před koncem jejich vítězství pečetil Josef Rýpar gólem do prázdné branky. Velká škoda pro domácí florbalisty, kteří vycházejí bodově na prázdno, ale za svůj výkon se určitě stydět nemusí.

To je ode mě vše. Hezký zbytek sobotního večera a u zítřejšího šlágru kola mezi Mladou Boleslaví a Chodovem na shledanou. (20:05:01)

Vojtěch Görög

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 22. Kuchanič (Salava), 39. Salava, 49. Číhal (Pánek), 54. Kuchanič (Salava) – 14. Delong, 38. Rýpar (Delong), 51. Bräuer (Jastřembský), 55. Hájek (Rýpar), 58. Hájek (Firda), 60. Rýpar

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Hándl (Veselý) – Procházka – Salava, Rada, Palát – Číhal, Horák, Sláma – Procházka, Novák, Pánek – Kučera, Virgl, Martínek – Šindelář, Kuchanič, Daberger – Kriš, Krejčíř.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský (Souček) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sova – Jan Šebesta, Vilím, Rýpar – Gál, Děček, Hájek – Bräuer, Hubálek, Delong – Besta, Sladký.

Rozhodčí: Both Martin, Černín Vladimír