Sparta – Česká Lípa 10:4 (kon.) | Střešovice – Chodov 6:7 (po pr.)
10:4 (2:1, 4:2, 4:1)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Úterý 14.11.2017, 18:30 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný, dobrý den. Vítám Vás u sledování dvanáctého kola mužské Tipsport Superligy, kde se představí ACEMA Sparta Praha, proti které se postaví FBC 4CLEAN Česká Lípa. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:30, tak u toho buďte s námi.

Sparta Praha se nachází po jedenácti odehraných kolech na páté pozici se ziskem devatenácti bodů za pět výher a jednu výhru v prodloužení. Další dva body přidali Pražané po dvou prohrách v prodloužení. Pouze třikrát odcházeli hráči Sparty bez bodového zisku. Sparta si v posledním kole na domácí půdě poradila s Ústím poměrem 5:2 a v dnešním utkání tak bude chtít navázat na bodový zisk z předchozího kola.

Sparta se bude v utkání spoléhat na svého nejproduktivnějšího hráče Lukáše Ujhelyiho, který zaznamenal doposud devatenáct bodů za jedenáct branek a osm asistencí.

Česká Lípa je na tom v tabulce o něco hůře. Nyní jí patří devátá pozice. Českolipští zatím zaznamenali do tabulky dvanáct bodů. Jejich bilance jsou dvě výhry, dvě výhry v prodloužení, dvě prohry v prodloužení a pět proher. Také Česká Lípa v posledním kole uspěla. Na své půdě dokázala přetlačit Bulldogs vysoko 8:4 a pohodu z posledního zápasu si budou chtít přenést do utkání právě proti Spartě.

Hostující tým má hned tři hráče na prvním místě v týmové statistice nejlepších hráčů. Třináct bodů získali Marek Dzierža, Štěpán Slaný a také Jan Spilka.

00:01

00:36
    Svatoš chytře tečoval na svého spoluhráče, který se ocitl sám před gólmanem, ale ten první šanci utkání dokázal zlikvidovat.

01:11
    Sparta je zkraje utkání aktivnější a drží míček více na svých hokejkách.

01:49
    Ujhelyi se dostal do dobré pozice, ale nakonec byl zdvojen a jeho pokus byl tak pro hostujícího gólmana lahůdkou.

02:28
    Domácí mají míček na čepelích, ale jsou s ním u své vlastní branky. Sparta čeká, až dostřídají všichni hráči.

02:54
    Kalaš to zkusil z dálky, ovšem jeho ráně scházela především přesnost.

03:10
    Jansa se snažil z první poslat míček na branku, ale nakonec míček vůbec netrefil. U toho jsou následně opět domácí.

04:07
    Sparťané jsou před brankou Dvořáka, ten však zatím nemusel zasahovat.

04:41
    Česká Lípa šla do útoku, který skončil po útočném faulu jednoho z hostujících hráčů.

05:12
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Martin Beneš – 2 minuty, Bránění ve hře). Trest odpyká Ondřej Špalek.

05:45
    Jaroš vystihl rozehrávku hostí a podržel míček na hokejce. Sparta tak našetřila cenné vteřiny.

06:20
    Hosté se usadili před brankou, kde kombinují.

06:37
    Marvánek se dostal do dobré šance. Ani nadvakrát však nedokázal propálit Dvořáka v hostující brance.

07:12
    Domácí jsou kompletní.

07:28
    Slaný byl faulován, u míčku tak zůstanou hosté, kteří budou kombinovat na polovině svého soupeře.

08:06
    Z levé strany vypálil Ježek, jehož ránu vytěsnil Dvořák mimo tři tyče.

08:16
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Štěpán Slaný – 2 minuty, Hrubost).

08:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Netrvalo dlouho a je tu první branka. Z pravé strany přihrával Garčar, po jehož asistenci se dokázala z první prosadit ROBERT KOŠIR. Asistence: Milan Garčar.

08:59
    A Košir se mohl prosadit podruhé, ovšem tentokrát jeho ránu zastavila tyč hostující branky.

09:45
    Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Na levé straně se dostal k míčku LUKÁŠ UJHELYI, který z první poslal míček za záda přesouvajícího se Dvořáka. Asistence: Jan Marvánek.

10:30
    Domácí jsou i nadále aktivnější a jsou opět na míčku. S ním se snaží kombinovat na polovině svého soupeře.

11:04
    Střelec druhé branky se dostal opět do zakončení, ale tentokrát domácí hráč narazil na připraveného Dvořáka.

11:31
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hosté se nevzdávají a snižují na rozdíl jedné branky. Jirsa míček prostrčil na střed, kde byl JAROMÍR EKL, který do míčku praštil a ten skončil až v síti. Asistence: Jakub Jirsa.

11:53
    Dvořák zasahoval proti Zemanově střele. Sparta následně bude rozehrávat z levé strany.

12:47
    Hosté se zodpovědně brání a nepouští domácí do ničeho kloudného.

13:50
    Spartu zastavil útočný faul. Mlejnek bude rozehrávat na své vlastní polovině.

14:35
    Nyní je k vidění hlušší část třetiny. Míček je převážně na polovině, kde o něj svádějí souboj oba celky.

15:14
    Žižka to zkusil, ale jeho ráně chyběla razance a především přesnost.

16:20
    Hostující Kadlec se dostával do dobré pozice, ale v tísni zakončil bekhendem pouze do připraveného Beneše.

17:45
    Kněžour se dostal do slibné šance. Českolipský hráč nebyl přesný. Beneš tak nemusel ani zasahovat.

18:25
    Beneše a celou Spartu zachránila tyčka, kterou nastřelil jeden z hostujících hráčů.

18:47
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Milan Garčar – 2 minuty, Bránění ve hře).

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:51
    Slaný vyslal velmi tvrdou ránu na Beneše, který pokus hostujícího hráče vyrazil ramenem.

20:00

Je za námi první třetina. V té začali aktivněji domácí, které poslal do vedení v deváté minutě Košir. O chvíli později to bylo již o dvě branky, to se dokázal prosadit Ujhelyi. Česká Lípa se herně zvedla a zásluhou jim bylo snížení z hole Ekla. Další branka již v první periodě nepadla a tak se půjde do prostřední části za stavu 2:1 pro Spartu.

Střely po první třetině:

Sparta – Česká Lípa: 12 – 6

20:01

20:47
    Sparta se ubránila a hraje opět v plném počtu.

21:32
    Sparta je s míčkem u své branky a nemůže pořádně rozehrát.

21:55
    Je vyrovnáno.Z levé strany přišla přihrávka na pravou, kde byl DANIEL KNĚŽOUR, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec domácích – 2:2. Asistence:Vojtěch Legner.

23:40
    Domácí si berou záhy zpět své ztracené vedení. MAREK ZOUZAL dostal zpětnou přihrávku a ihned pálil do branky. Míček se zastavil až za zády Dvořáka, který neměl mnoho šancí zasáhnout. Asistence: Matěj Pruner.

24:30
    Domácím se podařilo vstřelit další branku, ale ta nemohla být uznána kvůli sekání jednoho z domácích hráčů.

24:49
    Ekl šikovně nahazoval na branku, ale jeho pokus si Beneš dokázal pohlídat. Sparta následně rychle rozehrála.

25:28
    Svatoš byl zablokován při střele a Sparta bude mít k dispozici trestné střílení.

25:28
    Nájezdu se zhostil MILAN GARČAR, který Dvořáka rozhýbal a poté zakončil bekhendem přesně pod horní tyč.

26:07
    Hosté se usadili před brankou Sparty. Beneš musí být neustále v pozoru.

26:42
    Krejča se dostal do velkého brankoviště, ale nic z toho nakonec nebylo. Hostující obrana si dokázala poradit.

26:51
    Beneš výborně zlikvidoval šanci hostujících, když se dokázal rychle přesunout k pravé tyči, kde zakončoval jeden z českolipských hráčů.

27:47

28:24
    Sparta se usadila před brankou, kde domácí kombinují.

28:32
    Za Dvořákem se ozvalo břevno! Velká šance domácích.

29:08
    Svatoš pálil z levé strany, ale branku České Lípy nedokázal trefit. Sparta pokračuje v tlaku.

29:47
    Hosté jsou v pěti.

30:13
    Je za námi polovina utkání a u míčku jsou opět aktivnější domácí hráči.

30:32
    Nyní však měli domácí štěstí. Beneš výborně zasáhl tváří v tvář proti jednomu z hostujících hráčů.

31:22
    Garčar pálil na branku, ale trefil pouze boční síťku.

31:43
    LUKÁŠ UJHELYI zůstal trestuhodně osamocen před brankou a domácí střelec se v těchto situacích nemýlí. Míček poslal ihned za záda Dvořáka. Asistence: Matěj Pruner.

32:49
    Sparta má míček na svých čepelích, ale nikam s ním nespěchá.

33:44
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Drahoslav Pastor – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

34:15
    Domácím se míček odráží od hokejek. Hosté se zatím brání celkem pohodově.

35:07
    Svatoš má míček za brankou České Lípy, ale nemá, komu by přihrál.

35:44
    Pastor je zpět ve hře. Sparta promrhala početní výhodu.

36:14
    Beneš si vyjel proti Kněžourovi, pro kterého bylo těžké zakončit.

37:43
    Míček létá ze strany na stranu, ale ani jedno z mužstev se do výraznějších šancí nedostává.

38:04
    MAREK KOŠČO si seběhl před branku, kam byl míček protečován. Domácí hráč na nic nečekal a míček ihned uklidil za záda Dvořáka. Asistence: Daniel Kalaš

38:25
    Hosté rychle reagují. ŠTĚPÁN SLANÝ se dostal k míčku a krásnou přízemní ranou se trefil přesně k levé tyči a snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Radovan Vnuk.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Lípě se ve druhé části podařilo vyrovnat, ovšem poté střílela góly Sparta, která se dostala do vedení až 6:2. Před koncem třetiny dokázal dostat do hry Českou Lípu Slaný, který krásnou střelou snížil na rozdíl tří branek.

Střely po první třetině (celkem):

Sparta – Česká Lípa: 16 – 5 (28 – 11)

40:01

41:11
    Začátek třetí třetiny nabízí rychlý florbal, ovšem bez nějakého zakončení.

41:24
    Na zemi zůstal ležet Jaroš, který si vyžádal ošetření.

42:05
    Ježek zachytil přihrávku hostů a Sparta šla do rychlého protiútoku.

42:48
    Domácí jsou s míčkem a za svou vlastní brankou. Sparta mezitím střídá.

43:13
    Spilka se dostal do slibné šance, ale nakonec se hostující florbalista nedostal k zakončení.

44:16
    Kněžour se dobře vyhl bránícímu hráči, ale nakonec mu míček utekl z hole a bylo po šanci.

45:17
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Jan Spilka – 2 minuty, Sekání).

45:40
    Domácí se usadili před brankou Dvořáka, kde hráči Sparty kombinují.

45:55
    Svatoš si počkal a následně poslal přihrávku skrze brankoviště na MILANA GARČARA, který míček zametl do sítě. Sparta tak využívá druhou přesilovou hru v utkání. Asistence: Ondřej Svatoš.

46:31
    Sparta hraje v naprosté pohodě. Nyní přichází v pořadí již osmá branka, o kterou se tentokrát postaral ROBERT KOŠIR. Asistence: Jan Krejča.

46:31
    Oddechový čas pro hosty.

46:31
    Dvořáka v hostující brance nahrazuje Ponomarev.

47:27
    Hosté to zkoušejí a kombinují na polovině svého soupeře.

47:59
    Jirsa našel krásným krosem Matějíčka, který v dobré šanci minul branku Sparty.

48:35
    Bylo nařízeno trestné střílení pro domácí.

48:35
    JAN KREJČA se ujmul míčku a vydal se na nájezd. Ten zakončil povedenou střelou k levé tyči – 9:3.

49:11
    Hosté tlačili svého soupeře, ale poté jeden z hostujících hráčů poslal míček za mantinel a tak ukončil snahu českolipských florbalistů.

50:01
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Dočkáme se nějakého zdramatizování ze strany hostujícího mužstva?

50:42
    Je to ovšem opět Sparta, kdo má míček a kombinuje na polovině svého soupeře.

51:10
    Kněžour dostal přihrávku od Slaného a následně nedokázal zamířit do poloprázdné branky.

51:31
    Tak to byla krásná rána. Na polovině hřiště napřáhl ke střele LUKÁŠ MLEJNEK, který propálil Beneše, jenž pravděpodobně míček vůbec neviděl. Asistence: Jaromír Ekl.

52:19
    Ekl se dostal před branku, odkud zakončoval. Jeho ránu dokázal Beneš vyrazit. Následně jsou u míčku domácí.

53:30
    Ježek chtěl vyslat táhlou střelou na branku, ale v poslední možnou chvíli mu kotouč sjel z čepele a střela mu tak vůbec nesedla.

54:33
    U míčku jsou hosté, kterým se čas neúprosně krátí.

55:15
    K odraženému míčku se dostal MATĚJ PRUNER, který ho ihned napálil do branky. Domácí hráč tak načepoval "desítku" do sítě České Lípy. Asistence: Marek Zouzal.

56:37
    Sparta, vědoma si svého vědomí, hraje v naprosté pohodě a pokouší se o další útočné akce.

57:21
    Spilka fauloval u své branky. Sparta bude rozehrávat z levého rohu.

57:41
    Ekl ztratil míček a Pruner toho málem využil. Nakonec mu však míček utekl z hokejky.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:04
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Jan Marvánek – 2 minuty, Nesportovní chování).

59:02
    Garčar šel se Svatošem dva na jednoho. Prvně jmenovaný volil přihrávku na spoluhráče, ale na toho byla Gajčarova přihrávka příliš prudká.

Je konec. Sparta zvládla třetí třetinu na výbornou a své vybudované vedení postupně ještě navyšovala. Diváci se nakonec dočkali deseti branek v hostující síti. Česká Lípa hrála velmi sympaticky, ovšem v dnešním utkání to na Spartu nestačilo. Utkání tak končí poměrem 10:4 pro Spartu Praha.

Sparta – Česká Lípa: 10 – 5 (38 – 16) (20:36:11)

Alan Šrámek

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 9. Košir (Garčar), 10. Ujhelyi (Garčar), 24. Zouzal (Pruner), 26. Garčar (TS), 32. Ujhelyi (Pruner), 39. Koščo (Kalaš), 46. Garčar (Svatoš), 47. Košir (Krejča), 49. Krejča (TS), 56. Pruner (Zouzal) – 12. Ekl (Jirsa), 22. Kněžour (Legner), 39. Slaný (Vnuk), 52. Mlejnek (Ekl)

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Zítka) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Koščo, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Kozdera – Košir, Jaroš, Svatoš – Kareš, Krejča, Pruner – Špalek.
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) – Vnuk, Bureš, Dzierža, Kadlec, Slaný, Legner – Mlejnek, Novák, Spilka – Hřebřina, Karel, Matějíček – Jansa, Pastor, Kněžour – Jirsa, Ekl, Břiška.

Rozhodčí: Jiří Müller, Matouš Novosad