Philadelphia – NY Islanders 4:5 (po pr.) | Minnesota – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | Anaheim – Winnipeg 1:4 (kon.)
Washington – Tampa 3:1 (kon.) | Vegas – San Jose 5:4 (po pr.) | Buffalo – Edmonton 3:1 (kon.)
New Jersey – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:1 (po pr.) | Columbus – Ottawa 5:2 (kon.)
Carolina – Toronto 4:5 (kon.) | St. Louis – Nashville 0:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)

Tomáš Tatar (DET) 1+0, 5 střel, TOI 19:03
    Petr Mrázek (DET) Náhradní brankář (04:09:24)

Hvězdy utkání

1. Henrik Lundqvist (NYR) 40 zák., 1 gól, 97,6%
    2. Jimmy Howard (DET) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. Mats Zuccarello (NYR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 31-41; Zablokované střely: 15-23; Vhazování: 55%-45%; Hity: 17-16; Přesilové hry: 0/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.

Tomáš Tatar v úvodu třetí třetiny využil přesilovou hru a prolomil ledy, jenže Chris Kreider na opačné straně dokázal vyrovnat a v prodloužení dokonal obrat po pouhých 37 sekundách Mats Zuccarello. Brady Skjei se podílel na výhře domácích hokejistů dvěmi asistencemi. Rangers vyhráli v Madison Square Garden sedmé utkání v řadě. Konečný výsledek. New York Rangers 2 Detroit Red Wings 1 po prodloužení.

60:37 Mats ZUCCARELLO - 2:1

60:37
    Rangers právě vstřelili branku!
    Mike Green rychle objel bránu a brankář Henrik Lundqvist přišel o hůl. Obránce Red Wings poté obkroužil rychle celé útočného pásmo a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která byla sražena vedle levé tyče, a na opačné straně udeřili Rangers! Brady Skjei na pravém křídle předvedl nádhernou otočku a zpětnou diagonální přihrávkou našel v mezikruží MATSE ZUCCARELLA, který střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Je rozhodnuto! Asistence: Brady Skjei a J. T. Miller.

60:01

Tomáš Tatar v úvodu závěrečné třetí části využil přesilovou hru a prolomil bezbrankové skóre. Rangers se ovšem podařilo vyrovnat, když se bekhendovou střelou prosadil z blízkosti Chris Kreider. V Madison Square Garden nás čeká přídavek v podobě 5 minut prodloužení, případně samostatných nájezdů. Po třetí třetině. New York Rangers 1 Detroit Red Wings 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:00
    Red Wings vyhodili puk na zakázané uvolnění přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny.

56:13
    Niklas Kronwall na levém křídle napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která nad ledem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

55:22
    Steven Kampfer na pravém křídle dobře vypálil od hrazení a Jimmy Howard puk pravým betonem vykopl.

54:50
    Dylan Larkin se dostal po skvělém forčekingu spoluhráčů v pravém rohu útočného pásma v mezikruží ke střele, která mu nesedla, a Henrik Lundqvist si připsal snadný zákrok.

54:13
    Rangers se ocitli v postavení mimo hru a prostor nyní dostává v New Yorku komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 51. Kreider (Bučněvič, Skjei), 61. Zuccarello (Skjei, J. T. Miller) – 45. Tatar (Kronwall, Zetterberg)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A), Kampfer, Br. Smith, Holden – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Grabner, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Rick Nash (A), K. Hayes, Fast – Vesey, Nieves, Carey. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, DeKeyser, Green, Kronwall (A), Jensen, Ouellet – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Tatar, D. Larkin, Abdelkader (A) – Helm, Nielsen, Glendening – Athanasiou, S. Wilson. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Brad Watson, Dan O'Rourke. Čároví: Kory Nagy, Mark Shewchyk

Diváci: 18006