Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 8:6 (kon.) | Opava – Nový Jičín 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Kopřivnice 7:5 (kon.)
Šumperk – Poruba 2011 7:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Kolín 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Nymburk 6:5 (kon.)
Písek – Pelhřimov 2:3 (kon.) | Sokolov – Most 7:2 (kon.) | Bílina – Kobra 5:7 (kon.)
David Servis – Klatovy 5:4 (po pr.) | Tábor – Žďár n/S 2:6 (kon.) | Děčín – Trutnov 3:4 (1:3 po s.n.)
HK Opava
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
HK Nový Jičín
Sobota 25.11.2017, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 23. kolo

Opavská série porážek trvá i nadále. Slezan nehrál proti Novému Jičínu vůbec špatně, bodovat si rozhodně zasloužil. Hosté však třemi góly v poslední třetině otočili výsledek a vezou si domů vítězství. (19:07:50)

59:57
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Opavští to v samém závěru zkusili v šesti bez brankáře, místo vyrovnání se však tři vteřiny před koncem prosadili opět hosté. Trefu do prázdné branky obstaral MICHAEL CHVOSTEK.

58:00
    Do konce třetí periody zbývají poslední dvě minuty!

57:29
    Opava početní výhodu nevyužila, Chvostek je zpět na ledě.

55:29
    Možnost pro Slezan. Za podražení míří na trestnou lavici Michael Chvostek a Opava tak bude hrát v závěru třetiny přesilovku.

52:40
    Hosté otáčejí zásluhou gólu JIŘÍHO SLOVÁKA skóre. Asistence: Ivo Kocián.

51:12
    Ďáblové hrají v plném počtu.

51:04
    Hosté jej ale neproměňují, trvá nerozhodný stav!

51:04
    Běhal se dostal do úniku ve vlastním oslabení a byl nedovoleně zastaven. Sudí nařizuje za sekání trestné střílení pro Nový Jičín!

49:12
    Teď se ale budou hosté bránit. Menší trest za vysokou hůl obdržel Jaroslav Tomeček.

48:57
    Ďáblové výhodu muže v poli skutečně využívají, v Opavě je srovnáno. JIŘÍ BĚHAL se po nahrávce Hrušky trefil přesně do šibenice. Asistence: Jakub Hruška.

48:26
    Nový Jičín má šanci vyrovnat, neboť si zahraje přesilovku. Svůj tým oslabil Bohumil Herman, odpyká si podražení.

Opavu drží svými skvělými zákroky Michal Wanecki, který dnes dostal mezi tyčemi přednost před Dušanem Šafránkem.

40:01

Slezan se dostal ve druhé třetině do vedení, když zatím jedinou branku utkání vsítil Petr Chalupa. Vydrží domácím hubený náskok i po šedesáti minutách?

40:00

39:00
    Rozběhla se poslední minuta druhé části.

38:14
    Také tuto početní nevýhodu domácí přečkali bez újmy na skóre.

36:14
    Ne však na dlouho. Dalším vyloučeným hráčem je Šindelář, jenž se provinil podražením.

34:39
    Slezan je zpátky v pěti.

33:54
    Nový Jičín je v plném počtu a začíná další jeho zkrácená přesilovka.

32:39
    Nepříjemnost pro domácí, kteří špatně vystřídali. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vítek.

31:54
    Současné vyloučení na obou stranách. Za hrubost jde ven hostující Motloch, opavský Wolf zase schytal trest za krosček.

25:32
    Také Opava je už v plném počtu.

24:18
    Nový Jičín už je v pěti a začíná tak jeho zkrácená přesilovka.

23:32
    Početní výhoda Opavských je u konce, hrát se bude poté, co zahrál vysokou holí Rousek, ve čtyřech na obou stranách.

22:18
    Domácí dostávají možnost přesilové hry. Za hákování vyfasoval menší trest novojičínský Tomeček.

20:49
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan jde krátce po začátku druhého dějství do vedení! Z pravé strany kluziště se přesně pod vyrážečku trefil PETR CHALUPA. Asistence: Tomáš Rousek.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Opavou a Novým Jičínem branku nepřinesla. Uvidíme, zda bude ta druhá zajímavější.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

15:13
    Oba týmy hrají v plném počtu.

13:13
    Současné vyloučení na obou stranách. Na té opavské jde ze hry za nafilmovaný pád Petr Wolf. Na novojičínské se pak podražením provinil Pavel Zedník.

04:18
    Opava hraje v plném počtu.

02:18
    Hosté si zahrají první přesilovou hru. Za hákování putuje na trestnou lavici Lukáš Černý.

00:01

HK Opava: Wanecki (Šafránek) – Pokorný, Šindelář, Kiss, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Mar, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Sonnek, Slovák.

Z dnešního utkání budeme přinášet pouze průběžné informace o změnách stavů a vyloučeních. Děkujeme za pochopení.

Oba sobotní soupeři se spolu letos utkali už třikrát, přičemž se pokaždé radoval Nový Jičín. Nejprve doma rozmetal Opavu 7:0, o necelý měsíc později vyhrál venku 3:1. Poslední vzájemné měření sil bylo v první listopadový den nejvyrovnanější a Opavští v něm zkraje poslední třetiny vedli 2:1, Jičín ale dvěma góly v posledních osmi minutách nakonec výsledek otočil.

Pouhých deset bodů nasbírala v 19 zápasech Opava. Na šesté místo zaručující vyřazovací boje aktuálně ztrácí už 14 bodů, na svého sobotního soupeře pak další dva. Jak už bylo zmíněno, Slezan prohrál už osmkrát v řadě. Naposledy padl ve středu ve Valašském Meziříčí, a to 5:0. Pískat si nemůže ani Nový Jičín, i on táhne sérii proher, byť zatím "jen" třízápasovou. Naposledy doma Ďáblové padli doma s favorizovaným Hodonínem 2:5.

Příjemné sobotní odpoledne. Opavští hokejisté dnes v rámci 23. kola druholigové skupiny Východ přivítají na svém ledě Nový Jičín. Domácí, kterým patří v tabulce poslední místo, se proti pátému týmu soutěže pokusí ukončit osmizápasovou sérii bez vítězství. Vůbec poprvé u toho bude na střídačce nové trenérské duo Zdeněk Pavelek – Dalibor Římský.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Pelc

Branky a nahrávky: 21. Chalupa (Rousek) – 49. Běhal (Hruška), 53. Slovák (Kocián), 60. Chvostek