Boston – Arizona 6:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Tampa – Colorado 5:2 (kon.)
Montreal – Calgary 2:3 (po pr.) | Florida – Winnipeg 6:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 1:4 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 4:3 (po pr.) | San Jose – Carolina 5:4 (po pr.)
Boston Bruins
6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Arizona Coyotes
Pátek 08.12.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Boston Bruins a Arizona Coyotes.

Arizona Coyotes odehrála 30 zápasů s bilancí 3-4-5-18 a vybojovala 19 bodů. V tabulce Západní konference je na patnácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Poradila si s New Jersey Devils 5:0. Nestačila na Vegas Golden Knights 2:4 a 2:3 v prodloužení, v prodloužení na Edmonton Oilers 2:3, Calgary Flames 0:3.

Boston Bruins odehrál 25 zápasů, v tabulce Východní konference je na desáté pozici (11-1-4-9; 28 bodů). Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Pittsburghem Penguins 4:3, Tampou Bay 3:2 a Philadelphií Flyers 3:0. Tým nestačil na Edmonton Oilers 2:4 a na Nashville Predators 3:5.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Bjork – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari.

Arizona Coyotes: Wedgewood (Raanta) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, L. Schenn, Capobianco – Keller, Stepan, Rieder – Domi, Dvorak, Fischer – Perlini, D. Strome, Duclair – Martinook, Richardson, Rinaldo..

00:01

00:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí hokejisté vstupují do zápasu velmi dobře, hned po 15 sekundách se prosazuje z kruhu pozorný BRAD MARCHAND. Hostující brankář se nedokázal dostatečně rychle přesunout k tyčce. Asistence: David Pastrňák a Patrice Bergeron.
    00:15 Brad MARCHAND - 1:0

01:09
    Jake DeBrusk se propracoval do zajímavé střelecké pozice, branku však trefit nedokázal.

02:00
    Brendan Perlini nejprve minul bránu, a pak byl pokus Dylana Stromea zablokovaný domácím hráčem.

02:59
    Brad Richardson vypálil z mezikruží, jeho pokus byl zablokovaný.

03:03
    Jordan Martinook vyzkoušel pozornost brankáře Bruins, Tuukka Rask přerušuje hru, vhazovat se bude před ním.

03:55
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku.

03:59
    Hostující celek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

05:15
    David Pastrňák se dostal do brejku, s jeho pokusem a nepříliš dobře provedeným blafákem si poradil hostující gólman. Scott Wedgewood své spoluhráče podržel.

05:36
    Střelou zápěstím to nyní zkoušel hostující Max Domi. Jeho pokus byl ovšem snadnou prací pro domácího gólmana.

05:46
    Christian Fischer obkroužil branku a rychle se pokoušel zakončovat. S jeho střelou si hravě poradil brankář Bruins.

06:48
    Riley Nash tečoval kotouč před brankou, a tak musel své umění předvést Scott Wedgewood. Hra je přerušena, bude se vhazovat.

07:52
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

08:19
    Anthony Duclair to zkoušel z pravého kruhu, jeho pokus byl zablokovaný.

08:47
    Patrice Bergeron dostal přihrávku do předbrankového prostoru, ale nedokázal si poradit se zakončením.

09:20
    Jordan Martinook rozehrává od své branky, následně kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Arizony.

09:27
    David Backes vyhrál buly, na modré čáře ale Matt Grzelcyk nedokázal zpracovat poskakující kotouč.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek vede o gól.

10:25
    Arizona Coyotes odehrála na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před její brankou.

10:46
    Tuukka Rask kryje střelecký pokus, který vyslal Christian Dvorak z mezikruží. Domácí brankář si dokázal poradit poměrně snadno.

10:50
    Sledujeme rychlý hokej, na výraznější šance kromě té gólové střely čekáme.

11:14
    Boston se pokouší přidat další branku, ale hostující obrana hraje nyní zodpovědně.

11:53
    Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Bostonu.

12:27
    Kyle Capobianco zablokoval střelecký pokus domácího hráče, gólman tak zasahovat nemusel.

12:36
    Bostonská elitní formace rozehrává od své branky, David Pastrňák nahodil kotouč do útočného pásma, ale domácí o něj rychle přišli.

13:09
    Brad Richardson nedokázal přesně vypálit.

13:31
    Christian Fischer vystřelil a jeho pokus kryje Tuukka Rask.

13:35
    Jakob Chychrun od modré čáry minul branku, gólman domácího týmu zasahovat nemusel.

14:28
    Hostující celek se propracoval do zajímavé střelecké pozice, Tobias Rieder vypálil a jeho pokus zablokoval jeden z domácích beků.

14:44
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí celek má optickou převahu.

15:22
    Do brejku se dostal domácí Riley Nash, ten ovšem branku trefit nedokázal.

15:33
    Boston se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:57
    Tuukka Rask si dokázal poradit se střeleckým pokusem Jakoba Chychruna.

16:27
    Sledujeme klidnou pasáž hry, mnoho šancí k vidění není, oba týmy se pokouší hrát hodně takticky.

16:41
    Torey Krug od modré čáry minul branku, jeho nahození nebylo nejpovedenější.

17:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno, Brandon Carlo přišel o kotouč, získal ho CHRISTIAN DVORAK. Ten se probojoval do střelecké pozice, poslal kotouč pod horní tyčku. Tuukka Rask nedokázal zasáhnout.
    17:07 Christian DVORAK - 1:1

18:05
    Danton Heinen ani David Backes nedokázali z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře Arizony.

18:27
    Matt Grzelcyk z pravého kruhu vyslal zápěstím střelu na branku, pozorný byl Scott Wedgewood.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:16
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině platí vyrovnaný stav. Hned po 15 sekundách hry se prosadil Brad Marchand. Následně dokázal vyrovnat po chybě Carla Christian Dvorak.

20:01

21:11
    Anthony Duclair se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje domácí gólman Tuukka Rask.

21:27
    Alex Goligoski z pravého kruhu zakončoval, jeho rána nebyla vůbec špatná, kotouč se odrazil od tyče zpět do hry.

22:17
    Domácí celek se nyní propracoval ke střele od modré čáry, Kevan Miller minul branku Arizony.

22:45
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:11
    Mnoho šancí ve druhé třetině zatím k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

23:25
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Coyotes, vypálil Torey Krug, který ovšem bránu minul.

23:59
    Tuukka Rask kryje střelecký pokus z kruhu, který vyslal Jakob Chychrun.

24:28
    Brendan Perlini vypálil z prostoru nad kruhem, jeho ránu zablokoval domácí zkušený a urostlý Zdeno Chára.

26:00
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice. Mnoho šancí k vidění není.

26:40
    8:9, střelecky aktivnější je sice hostující celek, ale ve druhé třetině jsme zatím výraznou šanci neviděli.

27:01
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Arizony.

27:10
    Od modré čáry Brandon Carlo vypálil, ale jeho pokus byl nepřesný.

27:25
    Tuukka Rask rozehrává od své branky, pomáhá svým spoluhráčům.

28:17
    Další zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Bruins.

28:31
    Brendan Perlini výborně vypálil po vhazování, jeho ránu kryje domácí maskovaný muž.

29:04
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná, další zakázané uvolnění, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočné třetiny.

29:07
    Jakob Chychrun rychle po buly vypálil, jeho ránu kryje gólman Tuukka Rask.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, skóre je vyrovnané.

30:50
    Z pravého kruhu vypálil Matt Grzelcyk a jeho pokus kryje poměrně snadno hostující Scott Wedgewood.

30:55
    Domácí celek hraje aktivněji, pokouší se vstřelit rozdílovou branku, zatím ale marně.

31:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se o střední pásmo.

32:01
    A právě při jednom ze soubojů vypadl kotouč z hrací plochy, vhazovat se bude v neutrální zóně.

32:24
    Torey Krug mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, a tak musel zasahovat Scott Wedgewood.

32:45
    Nyní se do útočného pásma dostala Arizona, která se pokoušela něco vymyslet před brankou soupeře. Matt Grzelcyk výborně zablokoval střelu soupeře.

33:31
    Zdeno Chára vypálil od modré čáry, jeho projektil našel hostující gólman v rukavici.

33:54
    Domácí celek se dostává do vedení, ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje DAVID BACKES. Jeho střela se vyhnula všem nástrahám. Asistence: Riley Nash a Matt Grzelcyk.
    33:54 David BACKES - 2:1

34:29
    Oliver Ekman-Larsson se propracoval do zakončení, jeho rychlou střelu zablokoval Noel Acciari.

34:51
    Kotouč přejel všechny čáry, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Bosotnu. Následně vypálil Jakob Chychrun, ale minul bránu.

35:23
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

36:08
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Zac Rinaldo – 2 min., nedovolené bránění).

36:18
    Coyotes vyhazují kotouč přes všechny čáry, ze své branky musel Tuukka Rask.

36:51
    Scott Wedgewood kryje puk po dobré střele Davida Krejčího.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:40
    Domácí celek hraje přesilovou hru, ale nemůže se dostat do střelecké pozice. Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Arizony.

38:17
    Hosté hrají v plném počtu. Scott Wedgewood kryje kotouč po výborné střele Davida Pastrňáka.

39:06
    Alex Goligoski naprosto nesmyslně přihrával do míst, kde byl DAVID BACKES. Ten se dostal k puku a rychle překonal brankáře Arizony. Druhý gól v tomto zápase pro Backese.
    39:06 David BACKES - 3:1

39:29
    Brendan Perlini aní Oliver Ekman-Larsson nedokázali prostřelit domácího gólmana. Tuukka Rask své spoluhráče podržel.

39:56
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Dva góly vstřelil domácí celek ve druhé třetině, díky tomu vede po čtyřiceti minutách 3:1 a má namířeno k výhře v tomto utkání.

40:01

40:30
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Luke Schenn – 2 min., hákování).

40:45
    Domácí celek navyšuje své vedení, dává gól v přesilovce pět na tři. Po rychlé kombinaci zůstal před brankou volný DAVID KREJČÍ. Puk se k němu dostal, a tak mohl český hráč poměrně snadno zakončovat. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron
    40:45 David KREJČÍ - 4:1

41:06
    Z pravého kruhu zakončoval Danton Heinen. Jeho pokus končí na tyčce, gólman zasahovat nemusel!

41:22
    Z mezikruží zakončoval David Backes, jehož pokus kryje gólman Scott Wedgewood.

42:30

42:46
    Danton Heinen se znovu dostal do střelecké pozice. Z podobného pásma tentokrát ale branku minul.

43:02
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře a pokouší se své vedení ještě navýšit.

43:45
    Scott Wedgewood kryje další střelecký pokus, tentokrát si poradil s pokusem Bergerona.

44:30
    Mezi kruhy si vybruslil Anders Bjork, dostal přihrávku a rychle zakončoval. Kotouč ale končí mimo branku, jeho rána nebyla přesná.

45:15
    Kyle Capobianco nahazovat od modré čáry na branku, nahození postrádalo přesnost, Tuukka Rask ani zasahovat nemusel.

45:34
    Scott Wedgewood drží puk po střele Brandona Carla.

46:11
    Tuukka Rask viděl na projektil, který vyslal Oliver Ekman-Larsson, a tak mohl snadno zasáhnout.

46:33
    Tobias Rieder se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus kryje domácí maskovaný muž.

47:08
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

48:16
    Znovu musel zasahovat domácí brankář, tentokrát jeho pozornost vyzkoušel Max Domi.

48:31
    Scott Wedgewood si poradil s pokusem od modré čáry, který vyslal Riley Nash.

48:59
    Jordan Martinook se po pěkné samostatné akci dostal do střelecké pozice, ale bránu vůbec netrefil.

49:53
    Scott Wedgewood kryje další střelu soupeře, tentokrát zakončoval Sean Kuraly.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

50:16
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Luke Schenn – 2 min., nedovolené bránění).

50:26
    Brad Marchand rychle po vyhraném vhazování zakončoval. Minul ale branku.

50:47
    Špatně domácí celek rozehrál, je t toho zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Raska.

51:13
    Clayton Keller se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Torey Krug.

52:17
    Jake DeBrusk ani Matt Grzelcyk nedokázali z předbrankového prostoru přesněji trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

52:52
    Od modré čáry zakončoval Sean Kuraly. Jeho zajímavý pokus ale kryje brankář Coyotes.

53:19
    Alex Goligoski zablokoval střelecký pokus Cháry, pak Miller zakončoval a Scott Wedgewood byl pozorný.

53:26
    Zdeno Chára znovu vypálil a tentokrát jeho projektil hostující brankář drží. Šest a půl minuty před koncem třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

54:23
    Dvakrát se do zakončení dostal Riley Nash. První jeho pokus vyrazil brankáře před sebe a dorážka končí mimo branku. Následně je hra přerušena a probíhá komerční přestávka.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí hráči stále vedou o tři góly a míří za výhrou.

55:47
    Oliver Ekman-Larsson měl nyní obrovskou smůlu. Dva jeho střelecké pokusy z dobrých pozic skončily na tyčce. Snad během šesti sekund dvakrát při domácím brankáři stálo štěstí!

56:38
    Luke Schenn vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval Tim Schaller.

57:09
    Christian Fischer výborně tečoval kotouč před branku, ale i tak dokázal domácí Tuukka Rask zasáhnout.

57:33
    Clayton Keller je autorem další střely, jeho ránu drží brankář Bostonu.

57:56
    Domácí celek se dostal do přečíslení dva na jednoho. Puk měl Nash, který vypálil. Jeho pokus brankář Scott Wedgewood vyrazil před sebe a na dorážku DANTONA HEINENA byl už krátký. Asistence: Riley Nash, Kevan Miller.
    57:56 Danton HEINEN - 5:1

58:51
    Po krásné kombinaci dávají domácí další branku. Na konci pohlední kombinace stál ANDERS BJORK, který zakončuje do odkryté klece. Asistence: David Krejčí a Zdeno Chára.
    58:51 Anders BJORK - 6:1

59:30
    Už se nic nestane.

Domácí celek vyhrává tento zápas naprosto zaslouženě. Scott Wedgewood ze 32 střel inkasoval šest branek, naopak gólman Bruins Tuukka Rask kryl 20 z 21 střel.

Československá stopa v utkání:
    David Krejčí (BOS) 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:40
    David Pastrňák (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:38

1. David Backes (BOS) 2+0
    2. Brad Marchand (BOS) 1+1
    3. Patrice Bergeron (BOS) 0+2 (03:45:22)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 34. Backes (Riley Nash, Grzelcyk), 40. Backes, 41. Krejčí (Marchand, Bergeron), 58. Heinen (Riley Nash, K. Miller), 59. Bjork (Krejčí, Chára) – 18. Dvorak

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Halloran – Mills, Devorski

Diváci: 17 565