Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (kon.)
Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (3:0 po s.n.) | Čerepovec – Viťaz 3:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:2 (kon.) | Minsk – Riga 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 8:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Dynamo Moskva
Sobota 09.12.2017, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

09:13
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Alexej Sopin – 2 min., krosček).

09:22
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Autorem branky je EMIL GALIMOV. Asistence: Erik Gustafsson a Dan Sexton.
    09:22 Emil GALIMOV - 1:0

09:39
    Domácí hokejisté jsou i nadále aktivnějším celkem, což může být pro leckoho překvapením.

10:20
    Dynamo nabírá na obrátkách a začíná svého soupeře přehrávat.

11:03
    Ježov si připsal zákrok proti střele od modré čáry.

12:07
    Další zákrok pro domácího brankáře, tentokrát po střele z mezikruží.

13:51
    Zakázané uvolnění je pískáno domácímu celku.

14:41
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté vyrovnávají zásluhou ALEKSANDRA PETUNINA. Asistence: Dmitrij Markovin.
    14:41 Alexander PETUNIN - 1:1

15:42
    Domácí teď musí i nadále čelit narůstajícímu tlaku Dynama.

16:46
    Za podražení je vyloučen hostující Anisin.

17:42
    Domácím se hra v přesilovce nedaří. Nejsou vůbec schopni usadit se v pásmu.

18:46

19:26
    Oba týmy se již soustředí především na to, aby v poslední minutě druhé třetiny neinkasovaly.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:01

20:20
    Domácí hokejisté ohrozili hostující bránu střelou od modré.

21:06
    Akce domácího týmu končí hvizdem sudího. Je pískán ofsajd.

22:26
    Ježov si připisuje zákrok po střele od mantinelu.

23:15
    Střela Boyda se mezi tři tyče nevešla.

24:19
    Volgin zakročil na modré za pět minut dvanáct a výrazně pomohl svému týmu v defenzívě.

25:41
    Domácí brankář neudržel nervy na uzdě a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

26:19
    Hostující hokejisté jsou sice v pásmu, ale žádnou větší šanci si vytvořit nedokázali.

27:41

28:19
    Ježov si připisuje rutinní zákrok po střele od modré čáry.

29:09
    Za hákování je vyloučen hostující Hietanen.

29:21
    Markovin dostal nabito, ale jeho pokus byl zablokován.

30:19
    Hostující hokejisté jsou pod tlakem, ale prozatím si vědí rady.

31:26
    Do jednoho takového mohli vyrazit, ale zastavil je hvizd sudího pro ofsajd.

32:19
    Ježov skryl nahozený puk ve výstroji. Následovat bude buly.

33:53
    Šiksatdarov dostal nabito, ale z prostoru mezi kruhy nedokázal zacílit přesně.

34:02
    Jermojenko vyrazil pravým betonem střelu od modré.

35:16
    Papírový favorit utkání se zcela po zásluze ujímá vedení. Šťastným střelcem je DANIL TARASOV. Asistence: Juso Hietanen, Igor Ignatuškin.
    35:16 Daniil TARASOV - 1:2

36:45
    Hostující hráči diktují tempo hry a jsou jednoznačně lepší.

37:05
    Ježov vytáhl povedený zákrok proti střele Sopina.

38:13
    Hra je přerušena po zakázaném uvolnění Dynama.

39:18
    Ježov si předvedl rutinní zákrok proti střele z mezikruží.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je u konce a spokojenější po ní mohou být hokejisté Dynama, kteří se zásluhou Tarasova ujali vedení.

40:01

40:53
    Do závěrečné periody vstoupili domácí velkým tlakem a svírají Dynamo před Jermojenkem.

41:23
    Ze snahy Neftěchimiku však žádná šance nerezonovala.

42:19
    Nahození Raua nedobruslil žádný z jeho spoluhráčů.

Dnešní utkání sleduje 4 100 diváků.

43:43
    Za nedovolenou hru vysokou holí je na dvě minuty vyloučen Fazylzjanov.

44:12
    Domácí se prozatím brání bez větších potíží.

45:43

46:23
    Kulikov si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale na poslední chvíli o kotouč přeci jen přišel.

47:03
    Ježov zasáhl proti střele od mantinelu levým betonem.

48:19
    Na poslední chvíli dokázal Sexton uhnout před atakem soupeře. Tohle mohl být pro Sextona hodně nepříjemný střet.

49:11
    Střela domácího hráče byla sražena do ochranné sítě soupeřem. Vhazovat se tedy bude před Jermojenkem.

50:10
    Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu a přibylo nám také osobních soubojů.

51:20
    Galimov nabral rychlost, ale nahozený kotouč přeci jen dobruslit nestihl.

52:38
    Za sevření puku rukou je vyloučen hostující Brjukvin.

53:01
    Domácí mají při přesilové hře velkou šanci vyrovnat, ale prozatím naráží na výborně bránící tým z hlavního města.

54:23
    Během buly dojde k časové prodlevě, neboť na řadu přijde reklamní přestávka.

55:02
    Zdá se, že o hokejisté Nižněkamsku mají ještě sil dostatek. Momentálně svírají svého soupeře a tlačí se za vyrovnáním.

56:31
    A mohlo být vyrovnáno, avšak to by v brance Dynama nesměl stát Jermojenko, který si bravurně poradil se střelou od mantinelu.

57:02
    Za sekání si dvě minuty odsedí hostující Arťuchin.

57:02
    Oddechový čas pro domácí.

58:06
    Domácí svírají svého soupeře v pásmu, ale do lepší střelecké pozice se prozatím nedokázali propracovat.

58:59
    Ježov je na střídačce a na pár vteřin to domácí zkouší v 6 proti 4.

59:02
    Arťuchin je již na ledové ploše a domácí, kteří i nadále hrají power-play, mají tedy výhodu jednoho muže v poli navíc.

Je dobojováno a z vítězství se zcela po zásluze radují hokejisté Dynama. Ti byli po celé utkání aktivnějším celkem, a tak si body zaslouží. Domácí hokejisté mohou děkovat svému brankáři, který je až do samotného závěru držel svými výbornými zákroky ve hře, ale nakonec ani to nestačilo.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z KHL na počtenou. (17:28:01)

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 10. E. Galimov (Gustafsson, Sexton) – 15. Petunin (Markovin), 36. Tarasov (Hietanen, Ignatuškin)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič, Gustafsson, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzjanov – E. Galimov, Nestrašil, Sexton – Rau, Jeglič, Chajrullin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Porjadin, P. Kulikov, Arkalov – Šafigullin.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Rylov, D. Višněvskij, I. Nikulin, Hietanen, Volkov, Kutějkin, Korjagin – Anisin, Boyd, Brjukvin – Sidljarov, Ignatuškin, Tarasov – Alexejev, Petunin, Markovin – Arťuchin, Dm. Kazionov, Sopin – Jefremov.