New Jersey – Columbus 3:5 (kon.) | Washington – NY Rangers 4:2 (kon.) | Nashville – Vegas 3:4 (0:1 po s.n.)
Chicago – Buffalo 3:2 (po pr.) | Anaheim – Minnesota 2:3 (po pr.) | Detroit – St. Louis 1:6 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Buffalo Sabres
Sobota 09.12.2017, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

1. Gustav Forsling (CHI) 1+2
    2. Tommy Wingels (CHI) 0+0
    3. Robin Lehner (BUF) 48 zák., 3 góly, 94,1% (05:28:02)

Československá stopa v utkání:
    Jan Rutta (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:10
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:36

V tomto dramatickém zápase vyhrávají domácí hokejisté v prodloužení. Dvakrát museli dotahovat vedení soupeře, ale podařilo se jim to. Ve třetí třetině při vlastním oslabení vyrovnali na 2:2 a pět sekund před koncem prodloužení rozhodli o své výhře.

64:55 Gustav FORSLING - 3:2

64:55
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je to jasné, na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Domácí celek vyhrává v prodloužení, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje GUSTAV FORSLING. Asistence: Brandon Saad a Jonathan Toews.

64:32
    Rasmus Ristolainen zablokoval střelecký pokus soupeře.

64:07
    Jan Rutta střelou zápěstím neprostřelil brankáře soupeře.

63:47
    Robin Lehner drží své spoluhráče, nyní zastavuje ránu Patricka Kanea z velké blízkosti.

63:21
    Corey Crawford si připisuje zákrok proti střele Scandelly.

62:57
    Robin Lehner kryje střelu Gustava Forslinga a o malý moment později znovu stejný hráč neprostřelil brankáře soupeře.

62:40
    Mnoho šancí nyní prodloužení nenabízí, navíc se domácí dostali do postavení mimo hru.

62:17
    Kyle Okposo vypálil z předbrankového prostoru a puk kryje brankář Corey Crawford.

61:49
    Duncan Keith po přihrávce od spoluhráče branku minul. Domácí tak neproměnili přečíslení dva na jednoho.

61:31
    Jack Eichel neproměnil svůj nájezd. Jel hodně pomalu a před brankou nevymyslel vůbec nic.

61:31
    Oddechový čas pro hosty.

61:31
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Gustav Forsling – trestné střílení, držení protihráče).

61:31
    Corey Crawford kryje pokus hostujícího Eichela.

61:21
    Brandon Saad se znovu dostal do střelecké pozice, ale brankáře Buffala nepřekonal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. DeBrincat (Sharp, Forsling), 57. Wingels (Forsling, Rutta), 65. Forsling (Saad, J. Toews) – 20. Pominville (Eichel, E. Kane), 31. Okposo (S. Wilson, Rodrigues)

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Keith, Franson, C. Murphy, Seabrook, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews, DeBrincat – Schmaltz, Anisimov, P. Kane – Sharp, Hinostroza, Pánik – Bouma, Wingels, Hayden.
    Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Falk, Antipin – E. Kane, Eichel, Pominville – B. Pouliot, R. O'Reilly, Fasching – S. Wilson, Rodrigues, Okposo – Nolan, Jo. Larsson, S. Reinhart.

Rozhodčí: Nicholson, Pochmara – Daisy, Nowak

Diváci: 21 542