Švédsko – Dánsko 26:23 (kon.) | Francie – Č. Hora 25:22 (kon.)
Švédsko
26:23 (13:12)
Dánsko
Úterý 12.12.2017, 17:30 • Arena Lipsko, Lipsko (Německo) • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Švédska do semifinále vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (19:08:03)

Švédsko nastoupilo na své soupeřky ve druhém poločase velmi rázně. Už po čtyřech minutách druhé půle bylo ve vedení o tři branky a tlak Dánek na dlouhou chvíli utichl. Díky této skutečnosti vedly hráčky Švédska ve 46. minutě už o sedm branek! Po třetím oddechovém čase ale Dánky shromáždili všechny své síly a zdálo se, že je zaděláno na pořádné drama v posledních minutách. Zlepšená střelecká aktivita už ale vedla pouze na snížení manka na rozdíl dvou branek, aby v závěru zápasu zajistila Švédsku výhru o tři branky Mellegårdová. Švédsko je tedy prvním semifinalistou a svého soupeře se dozví po konci dnešního druhého čtvrtfinále, ve kterém se utká Francie s Černou Horou. I z tohoto zápasu Vám přineseme online přenos, ke kterému Vás srdečně zvu.

Švédsko – Dánsko 26:23 (13:12)

Nejvíce branek: Blomstrandová 7, Gulldénová 5/1, Hagmanová 4/2 – Tranborgová 7, S. Jørgensenová 6, Wollerová 2/2.
    Rozhodčí: Alpaidzeová, Berezkinaová (obě RUS).
    Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2.
    Vyloučení: 2:4.
    Diváci: 2387.
    Švédky se poprvé v historii dostaly mezi nejlepší čtyři národní celky na MS

Na hrací ploše tak propukla vítězná euforie Švédek, které se radují z postupu do semifinále letošního světového šampionátu. Naopak na straně Dánska převládá smutek. Dánský ženský národní tým tak skončí na MS v Německu nejhůře osmé.

Konec zápasu. (26:23)

60
    V samém závěru zápasu se neuchytila střela Tranborgové, která vzala v tu chvíli tíhu momentu na sebe a trefila pouze konstrukci brány. (26:23)
    60
    Dánky sice osobně bránily své soupeřky, přesto se zjevila na levém křídle osamocená Mellegårdová, která zřejmě rozhodla už o jistém vítězství Švédska. (26:23)

60
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu. (25:23)

59
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráčky Švédska. (25:23)

59
    Oddechový čas pro Švédsko. (25:23)
    59
    Dánky vědí, že nesmí své útočné akce příliš překombinovávat a tak se rozhodla Tranborgová po deseti sekundách v útoku ke střele ze střední vzdálenosti. Míč poslala o zem do brány Švédska. (25:23)
    59
    Gulldénová se po delší odmlce střelecky ozývá a pro Švédsko je to v hodně příhodnou chvíli. (25:22)

58
    Jenže z přílišné rychlosti přichází chyba v podání přihrávky soupeřkám. (24:22)

58
    Při útoku Švédska došlo na střelu v podání Robertsové, úspěšným zákrokem se ale prezentovala Toftová a Dánky tak spěchají co nejrychleji do útoku. (24:22)
    57
    Tranborgová si zapisuje v dnešním zápase další úspěšný zásah. Její střela z devíti metrů zaplula k pravé tyči soupeřovy brány. (24:22)
    57
    Gól vstřelil tým Švédsko (Hanna Blomstrandová). (24:21)
    56
    Heindahlová využila nacvičené nahazovačky v této fázi hry na skórování z levé spojky. Nádherná kombinace dánského národního celku. (23:21)

56
    Švédsko navíc přichází vinou technické chyby o míč. Dánky se mohou dostat na dostřel svým soupeřkám. Závěrečné minuty budou jistě ještě hodně napínavé! (23:20)