West Brom – Manchester Utd. 1:2 (kon.) | Bournemouth – Liverpool 0:4 (kon.)
AFC Bournemouth
0:4 (0:3)
Liverpool FC
Neděle 17.12.2017, 17:30 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 18. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (19:25:45)

Dnešní utkání je u konce a Liverpool se vrací na čtvrtou pozici Premier League. Bournemouth dnes neměl nárok, když již od 20. minuty prohrával po trefě Phillipea Coutinha. O šest minut později se navíc prosadil Dejan Lovren a do konce poločasu skóroval i Mohamed Salah. Jako jediný z útočného tria Liverpoolu se tak neprosadil Roberto Firmino, avšak ten si spravil chuť v 66. minutě. Svoje šance měli také domácí, avšak Defoe trefil tyč a v další šanci ho vychytal Mignolet.

90+3

90+3
    Ještě jeden zákrok pro Begoviće. Nízkou střelou ho prověřil Solanke, jenž natáhl k zakončení z nějakých dvaceti metrů.

90+2
    Hosté v klidu kombinují na své obranné polovině. Pochopitelně již Liverpool nikam nespěchá.

90+1
    Tak trochu zbytečně hlavní rozhodčí protahuje utkání třemi minutami nastavení. Prvních šedesát vteřin se odehrálo jen u poloviny hřiště.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

88
    Střídající Danny Ings se hned zapojil do útoku, který vyústil v jedovatou střelu z levé strany šestnáctky. Střídající hráč pálil jen do boční sítě.

87
    Předchozí počin byl pro Phillipea Coutinha tím posledním. Nyní jde totiž na plac Danny Ings.

86
    Dobré zakončení zpoza šestnáctky obstaral Coutinho, který se odhodlal ke skákavé střele. Míč jen o decimetry minul Begovićovu bránu.

85
    Utkání už se dohrává jen z povinnosti. Domácí se ani příliš nesnaží o zisk míče, který se drží na kopačkách liverpoolských obránců.

83
    Tvrdou střelu z pravé strany šestnáctky v podání Oxlade-Chamberlaina teď Begović kontroloval pouze pohledem.

81
    Dopředu se vydal Robertson, nicméně Simon Francis ho výrazně zbrzdil. Hostující obránce se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, ale sudí zůstal v klidu.

81
    Klavan si na straně výborně pohlídal soupeře, který se snažil prokličkovat do pokutového území. Míč následně zakopl do autu.

80
    Po dlouhé době se míč dostal zpět k Simonu Mignoletovi, avšak do kombinace svého gólmana zapojili obránci The Reds. Mezitím byla zahájena poslední desetiminutovka řádné hrací doby.

79
    Dominic Solanke se příliš snažil o zisk míče a u postranní čáry se provinil nedovoleným zákrokem. Bournemouth však rozehrává zpět k Begovićovi.

78
    Bournemouth zřejmě rezignoval na jakékoliv zdramatizování zápasu. Hraje se na obranné polovině domácích, kde míč v pohodě drží fotbalisté Liverpoolu.

76
    Druhé střídání Liverpoolu. Roberto Firmino je nahrazen Dominicem Solankem.

74
    Volný kop domácích nebyl povedený a Liverpool tak mohl rozjet bleskovou akci. Prudká přihrávka zprava však před Begovićem o centimetry minula nataženou nohu Roberta Firmina.

Lukáš Podleśny

Branky: 20. Coutinho (Robertson), 26. Lovren (Firmino), 44. M. Salah (Oxlade-Chamberlain), 66. Firmino (Coutinho)

Karty:   10. Aké (BTH) – 73. Lallana (LIV)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 5:10.
    AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels (56. S. Cook) – Ibe, L. Cook, Surman, Pugh (46. Fraser) – J. King (31. Stanislas) – Defoe.
    Náhradníci: Boruc – S. Cook, Arter, Fraser, Gosling, Stanislas, Afobe.

Liverpool FC: Mignolet – Joe. Gomez, Lovren, Klavan, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (71. Lallana), Firmino (76. Solanke), Coutinho (87. Ings).
    Náhradníci: Karius – Alexander-Arnold, Milner, Mané, Lallana, Solanke, Ings.

Rozhodčí: Marriner – Beck, Ledger