Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 4:3 (1:0 po s.n.) | Nové Zámky – Košice 1:2 (po pr.) | Poprad – Nitra 3:4 (kon.)
Detva – Žilina 4:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 07.01.2018, 16:00 • Titan Aréna - ZŠ Liptovský Mikuláš • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Hokejisti Liptovského Mikuláša pretrhli nepriaznivú sériu jedenátich prehier rade. Podarilo sa im to práve proti Banskej Bystrici, ktorá v posledných zápasoch dominovala celej súťaži, čím sa dostala aj na líderskú pozícu. Barani však nezvládi záver tretej tretiny, v ktorom inkasovali až dva góly. V predĺžení mohol rozhodnúť Mezovský, no napokon dva body pre domáci tím zaistil v samostatnáych nájazdoch Števuliak. (18:50:56)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHK 32 Liptovský Mikuláš.
    Domáci hokejisti zmazali nelichotivú sériu jedenástich prehier v rade. V samostatných nájazdoch rozhodol PATRIK ŠTEVULIAK, ktorý svojim typickým blafákom na backhand vyškolil Lassilu.