Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Ruhpodling Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) | Závod s hromadným startem žen, 12,5 km, Ruhpolding Vítěz: K. Mäkärainenová (FIN) (kon.)
konec
SP - závod s hromadným startem mužů, 15 km, Ruhpolding

Vítěz: J. T. Bø (NOR)

Neděle 14.01.2018, 12:15 • Ruhpolding (Německo) • Biatlon
     
    To je ode mě pro dnešek vše, u dalších onlajnů se těším na počtenou. (13:48:09)
     
    V běhu byl nejrychlejší Martin Fourcade, zaostáli bratří Johannes Thingnes Bø a Tarjei Bø (15 a 19 vteřin). Šlesingr měl jedenáctý běžecký čas, Krčmář čtrnáctý a Moravec až předposlední.
     
    Jedinými čistými střelci v dnešním závodu jsou třetí Antonin Guigonnat, osmý Michal Šlesingr a desátý Jakov Fak.
    Nejrychlejším střelcem byl Simon Eder (1:32), Šlesingr měl až 26. střelecký čas (1:57), Krčmář 22. (1:53) a Moravec 14. (1:46).
     
    Dnešní klání je u konce, vítězí Johannes Thingnes Bø! Ten dnes chyboval pouze jednou a v kombinaci s rychlým během i střelbou byl nejrychlejší. Výborný závod zajel Michal Šlesingr, který běžel rychle a střílel přesně a skončil osmý, lepší výsledek ho stála pomalejší střelba. Michal Krčmář dobře běžel, ale tři chyby ho odsoudily na 16. místo. Ondřej Moravec chyboval třikrát hned na první střelbě, přišel o kontakt a dojel až na 28. místě.
     
    Konečné pořadí:
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 37:11,2 (1)
    2. Martin Fourcade (FRA) +4,5 (2)
    3. Antonin Guigonnat (FRA) +8,4 (0)
    4. Quentin Fillon Maillet (FRA) +12,6 (1)
    5. Tarjei Bø (NOR) +14,2 (1)
    6. Simon Schempp (GER) +14,6 (1)
    7. Arnd Peiffer (GER) +15,0 (1)
    8. Michal Šlesingr (CZE) +15,3 (0)
    9. Benedikt Doll (GER) +15,3 (1)
    10. Jakov Fak (SLO) +29,7 (0)
    11. Simon Desthieux (FRA) +34,5 (2)
    12. Simon Eder (AUT) +46,0 (2)
    13. Roman Rees (GER) +56,8 (1)
    14. Lukas Hofer (ITA) +1:02,7 (2)
    15. Anton Šipulin (RUS) +1:02,9 (4)
    16. Michal Krčmář (CZE) +1:19,8 (3)
    17. Julian Eberhard (AUT) +1:23,3 (3)
    18. Erik Lesser (GER) +1:23,9 (2)
    19. Fredrik Lindström (SWE) +1:26,1 (3)
    20. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:27,7 (4)
    21. Tim Burke (USA) +1:30,2 (3)
    22. Krasimir Anev (BUL) +1:30,6 (2)
    23. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:38,2 (3)
    24. Emil Hegle Svendsen (NOR) +1:58,7 (4)
    25. Johannes Kühn (GER) +2:04,4 (3)
    26. Dominik Landertinger (AUT) +2:04,9 (3)
    27. Alexandr Loginov (RUS) +2:23,2 (5)
    28. Ondřej Moravec (CZE) +2:36,9 (3)
    29. Dominik Windisch (ITA) +3:21,4 (7)
    30. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +3:53,9 (6)
     
    Závod končí.
     
    Cíl
    A jako poslední dojíždí do cíle Henrik L'Abee-Lund.
     
    Cíl
    A poslední český závodník Ondřej Moravec dojíždí na 28. místě, závod si bohužel „odpálil“ hned na první položce. Poté už sice nechyboval, ale pozici si nevylepšil mnoho.
     
    Cíl
    Michal Krčmář dojíždí na šestnáctém místě, odolal nátlaku Juliana Eberharda.
     
    Cíl
    Michal Šlesingr nakonec dosprintoval na osmém místě!
    Dojezd vítěze
     
    Cíl
    Johannes Thingnes Bø oplatil Fourcadovi závod v Annecy a vítězí! Fourcade druhý, Guigonnat třetí!
     
    Johannes Thingnes Bø už náskok udrží a vyhraje dnešní závod s hromadným startem!
     
    14,4km
    Fourcade ztrácí na první místo devět vteřin, to už nestihne! Michal Šlesingr je devátý, ale ve skupině o páté místo stále figuruje!
     
    Forucade za to bere, už se utrhl od Guigonnata, ještě zkusí dohnat Johannees Thingnese Bø, ten však běží rovněž skvěle!
     
    13,6km
    Martin Fourcade běží skvěle, už se dostal na druhé místo před Guigonnata!
     
    Pořadí po čtvrté střelbě
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    2. Antonin Guigonnat (FRA) +8,8
    3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +16,5
    4. Martin Fourcade (FRA) +17,6
    5. Simon Schempp (GER) +21,5
    6. Jakov Fak (SLO) +22,7
    7. Michal Šlesingr (CZE) +23,3
    ...
    16. Michal Krčmář (CZE) +1:13,9
    28. Ondřej Moravec (CZE) +2:13,3
     
    4. stř
    Krčmář jedna chyba a odjíždí šestnáctý. Ondřej Moravec sice znovu nechyboval, ale je stále 28.
    Čtvrtá střelecká položka
     
    4. stř
    Fourcade bude bojovat o bronz s Fillonem Mailletem. Šlesingr odjíždí na sedmé místo, na páté místo Schemppa ztrácí pouze dvě vteřiny, ale na desáté místo má náskok pouze čtyři vteřiny, rozhodne poslední běžecké kolo.

    Matěj Vybíral

    Konečné pořadí
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 37:11,2 (1)
    2. Martin Fourcade (FRA) +4,5 (2)
    3. Antonin Guigonnat (FRA) +8,4 (0)
    4. Quentin Fillon Maillet (FRA) +12,6 (1)
    5. Tarjei Bø (NOR) +14,2 (1)
    6. Simon Schempp (GER) +14,6 (1)
    7. Arnd Peiffer (GER) +15,0 (1)
    8. Michal Šlesingr (CZE) +15,3 (0)
    9. Benedikt Doll (GER) +15,3 (1)
    10. Jakov Fak (SLO) +29,7 (0)
    11. Simon Desthieux (FRA) +34,5 (2)
    12. Simon Eder (AUT) +46,0 (2)
    13. Roman Rees (GER) +56,8 (1)
    14. Lukas Hofer (ITA) +1:02,7 (2)
    15. Anton Šipulin (RUS) +1:02,9 (4)
    16. Michal Krčmář (CZE) +1:19,8 (3)
    17. Julian Eberhard (AUT) +1:23,3 (3)
    18. Erik Lesser (GER) +1:23,9 (2)
    19. Fredrik Lindström (SWE) +1:26,1 (3)
    20. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:27,7 (4)
    21. Tim Burke (USA) +1:30,2 (3)
    22. Krasimir Anev (BUL) +1:30,6 (2)
    23. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:38,2 (3)
    24. Emil Hegle Svendsen (NOR) +1:58,7 (4)
    25. Johannes Kühn (GER) +2:04,4 (3)
    26. Dominik Landertinger (AUT) +2:04,9 (3)
    27. Alexandr Loginov (RUS) +2:23,2 (5)
    28. Ondřej Moravec (CZE) +2:36,9 (3)
    29. Dominik Windisch (ITA) +3:21,4 (7)
    30. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +3:53,9 (6)

    Pořadí po čtvrté střelbě
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    2. Antonin Guigonnat (FRA) +8,8
    3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +16,5
    4. Martin Fourcade (FRA) +17,6
    5. Simon Schempp (GER) +21,5
    6. Jakov Fak (SLO) +22,7
    7. Michal Šlesingr (CZE) +23,3
    ...
    16. Michal Krčmář (CZE) +1:13,9
    28. Ondřej Moravec (CZE) +2:13,3


    Pořadí po třetí střelbě
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    2. Simon Schempp (GER) +6,0
    3. Tarjei Bø (NOR) +9,1
    4. Antonin Guigonnat (FRA) +10,8
    5. Simon Eder (AUT) +11,6
    6. Jakov Fak (SLO) +16,2
    7. Erik Lesser (GER) +16,8
    8. Michal Šlesingr (CZE) +23,4
    ...
    15. Martin Fourcade (FRA) +42,5
    17. Michal Krčmář (CZE) +48,1
    28. Ondřej Moravec (CZE) +2:04,7

    Pořadí po druhé střelbě:
    1. Martin Fourcade (FRA)
    2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +1,2
    3. Simon Eder (AUT) +1,8
    4. Fredrik Lindström (SWE) +2,3
    5. Steffen Bartscher (GER) +2,7
    6. Erik Lesser (GER) +3,3
    ...
    12. Michal Šlesingr (CZE) +8,1
    15. Michal Krčmář (CZE) +14,3
    30. Ondřej Moravec (CZE) +1:30,0

    Pořadí po první střelbě
    1. Simon Desthieux (FRA)
    2. Martin Fourcade (FRA) +0,7
    3. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1,7
    4. Tarjei Bø (NOR) +2,4
    5. Simon Schempp (GER) +2,8
    6. Benedikt Doll (GER) +3,4
    ...
    16. Michal Šlesingr (CZE) +12,0
    23. Michal Krčmář (CZE) +25,0
    30. Ondřej Moravec (CZE) +1:10,2

    Startovní listina
    1. Martin Fourcade (FRA)
    2. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    3. Jakov Fak (SLO)
    4. Lukas Hofer (ITA)
    5. Anton Šipulin (RUS)
    6. Tarjei Bø (NOR)
    7. Simon Schempp (GER)
    8. Arnd Peiffer (GER)
    9. Simon Desthieux (FRA)
    10. Lars Helge Birkeland (NOR)
    11. Emil Hegle Svendsen (NOR)
    12. Erik Lesser (GER)
    13. Benedikt Doll (GER)
    14. Quentin Fillon Maillet (FRA)
    15. Simon Eder (AUT)
    16. Alexandr Loginov (RUS)
    17. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
    18. Julian Eberhard (AUT)
    19. Fredrik Lindström (SWE)
    20. Michal Krčmář (CZE)
    21. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
    22. Ondřej Moravec (CZE)
    23. Antonin Guigonnat (FRA)
    24. Tim Burke (USA)
    25. Dominik Windisch (ITA)
    26. Roman Rees (GER)
    27. Dominik Landertinger (AUT)
    28. Michal Šlesingr (CZE)
    29. Krasimir Anev (BUL)
    30. Johannes Kühn (GER)

    Hodnocení SP
    1. Martin Fourcade (FRA) - 612 bodů
    2. Johannes Thingnes Bø (NOR) - 562
    3. Jakov Fak (SLO) - 399
    4. Lukas Hofer (ITA) - 319
    5. Anton Šipulin (RUS) - 311
    6. Tarjei Bø (NOR) - 309
    ...
    22. Michal Krčmář (CZE) - 165
    24. Ondřej Moravec (CZE) - 153
    47. Michal Šlesingr (CZE) - 57
    65. Matej Kazár (SVK) - 23
    69. Jaroslav Soukup (CZE) - 16
    71. Martin Otčenáš (SVK) - 13
    74. Tomáš Krupčík (CZE) - 9