Toronto – St. Louis 1:2 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:1 (kon.)
Detroit – Dallas 2:4 (kon.) | Nashville – Vegas 1:0 (kon.) | Arizona – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
St. Louis Blues
Středa 17.01.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, zdravím všechny příznivce nejlepší hokejové ligy na světě! Dnes se společně podíváme na zápas mezi Toronto Maple Leafs – St. Louis Blues. Letos se bude jednat o druhé vzájemné utkání, když první vyhráli "Bluesmani" poměrem 6:4.

S domácím celkem je to v poslední době jako na houpačce. Po 2 výhrách přišly 2 prohry, nejprve v prodloužení proti Blue Jackets 2:3 a v minulém kole proti Senátorům 3:4. Maple Leafs tak z posledních 5ti domácích utkání vyhráli pouze 2x a dnes se pokusí svou reputaci před domácími fanoušky napravit. Toronto si letos nevede vůbec špatně, v tabulce ho najdeme na 4. místě se ziskem 53 bodů.
    Nejproduktivnější hráči
    Matthews – 19 + 14
    Nylander – 9 + 23
    Marner – 5 + 26

Ani hostující tým nepřijíždí do Toronto v dobrém rozpoložení. Blues prohráli poslední 3 zápasy, nejprve vysoko 3:6 Philadelphii,následně v prodloužení proti Capitals a v minulém kole zaznamenali vysokou porážku 4:7 před zraky vlastních fanoušků. St. Louis se tak pokusí přetrhnout nepříjemnou sérii proher a bodově se dotáhnout na Preds. V tabulce Západní konference najdeme Blues na 4. místě s 55 body.
    Tarasenko – 19 + 25
    Schenn – 17 + 27
    Schwartz – 14 + 21

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly, C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Komarov, Kadri, Marleau – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Co. Brown, F. Gauthier, M. Martin.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – Barbašev, Stastny, Tarasenko – Jaškin, B. Schenn, Steen – Sobotka, Berglund, T. Thompson – Pääjärvi, Brodziak, Thorburn.

Rozhodčí: Lee, Morton – Alphonso, Devorski.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:20
    Colton Parayko vyzkoušel pozornost Andersena, ten si v pohodě připsal první zákrok.

00:40
    Morgan Rielly špatně rozehrál a do šance se tak dostal Alexander Steen,
    ale jeho střela na první tyč neprošla za záda Andersena.

01:01
    V obrovské šanci se ocitl Auston Matthews, který se obtočil kolem branky zaskočil hostujícího brankáře, naštěstí pro Huttona se mu nepodařilo zvednout puk přes beton!

01:40
    Ke střele z dobré pozice se dostal Berglund, ale Andersen svůj tým podržel pěkným zákrokem lapačkou.

02:21
    Hru nám přerušuje bitka mezi Mattem Martinem a Chrisem Thorburnem. Oba hráče nakonec rozdělují rozhodčí. Bitka nemá vítěze.

02:21
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Chris Thorburn – 5 min., bitka).

02:50
    Nepřesná rozehrávka hostů končí icingem.

03:20
    Matthews vypálil z dobré pozice nad kruhem pro vhazování, Hyman tečoval jeho střelu těsně nad!

03:50
    Jaškin zavezl kotouč do třetiny a Blues kombinují ve třetině.

04:40
    Pěkná střela Schenna skončila v lapačce Andersena.

05:30
    Matthews se snažil protlačit kotouč před branku, ale jeho nahrávka byla nepřesná a Blues mají kotouč.

06:20
    Stastny se pokusil procpat s pukem na střed,ale jeden z domácích obránců dobře zasáhnul.

07:10
    Edmundson vypálil od modré, Andersen drží kotouč a následuje komerční přestávka.

07:56
    Auston Matthews vypálil z dobré pozice, ale jeho střela byla sražená a zamířila nad.

08:20
    Dunnova střela od modré skončila v lapačce Andersena.

09:12
    Tyler Bozak se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale Hutton si dobře povyjel.

10:30
    Robert Bortuzzo dostal skvělou nahrávku na střed hřiště a vypálil z jedničky, jeho pokus Andersen zlikvidoval skvělým zákrokem betonem!

11:20
    Tentokrát se ke střele ze středu hřiště dostal Kadri, jeho pokus z první skončil v lapačce Huttona.

11:42
    Další povedený pokus od modré likviduje Hutton.

12:30
    Toronto přidalo na aktivitě a zamklo Blues ve vlastní třetině.

13:11
    Dmitrij Jaškin se dostal do samostatného úniku, ale těsně před Andersenem mu poskočil puk! Velká škoda pro hosty!

13:40
    Komarov přejel do třetiny moc rychle a slibně rozjetý útok skončil offsidem.

14:34
    Toronto dobře brání vlastní modrou čáru a Blues mají velký problém s přechodem do třetiny.

15:20
    Slibný útok zastavuje offside a následuje komerční přestávka.

15:41
    Nepřesná rozehrávka Toronta skončila icingem.

16:10
    Nylander vypálil od modré, ale jeho pokus nebyl přesný.

16:40
    Steen vypálil dobře přes obránce, ale Andersen si i tak poradil a vyrazil kotouč do rohu.

17:10
    Hosté jsou v posledních momentech aktivnějším týmem, ale jejich střely jsou nepřesné.

17:53
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kyle Brodziak – 2 min., sekání).

18:02
    Hutton vyrazil kotouč před sebe, ale tam včas zareagoval Joel Edmundson a odpálil touš pryč.

18:45
    St. Louis se podařilo vyhodit kotouč a domácí mají již jen polovinu času.

19:20
    Morgan Rielly vypálil od modré, ale jeho střelu tečoval jeden z obránců a následně vyhodil kotouč.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme neviděli žádný gól. Vstup měli rozhodně lepší hosté, ale domácí následně zvýšili aktivitu a vytvořili si několik slibných šancí. Domácím se nepodařilo využít početní převahu v závěru třetiny a stav tak zůstal 0:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 7, Hosté – 14.
    Uvidíme co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 2:02.

20:01

20:01

20:40
    Nahození Hymana od mantinelu minulo branku Huttona.

21:20
    Ivan Barbašev vypálil od mantinelu, ale jeho pokus trefil jednoho z beků před brankou.

22:10
    Andersen si připsal pěkný zákrok betonem proti střele Alexe Pietrangela!

22:54
    Connor Carrick se obtočil s kotoučem před branku,ale nepodařilo se mu ho dostat za záda Huttona.

23:30
    Gunnarsson tvrdě, ale čistě narazil protihráče na mantinel.

24:10
    Kadri unikl svému obránci a dostal se ke střele z dobré pozice, ale Hutton si dobře povyjel a schoval kotouč v lapačce.

25:01
    Hraje se ve velkém tempu a prakticky bez přerušení.

25:10
    Nyní předvedl Andersen skvělý zákrok, když zasáhl vyrážečkou!

25:30
    Nahrávka na Nylandera byla příliš prudká a máme tu zakázané uvolnění.

26:10
    Connor Carrick předvedl dobrý obranný zákrok a přerušil tlak soupeře.

26:31
    Zach Hyman se řítil s pukem do třetiny soupeře, ale jeden z obránců ho dobruslil. Hyman se tak pokusil najít nahrávkou spoluhráče ve druhé vlně, ale tomu střela vůbec nesedla.

27:01
    Bozakovi střela od modré těsně minula branku Huttona!

27:30
    Domácí jsou nyní aktivnější, ale nedaří se jim vytvořit větší šance.

28:02
    Toronto se dostalo do přečíslení 3 na 2,ale Kadri puk přidržel a jeden z obránců mu ho vypíchl.

28:50
    Bluesmani teď zlepšili obranu a Toronto má větší problémy s přechodem do útočného pásma.

29:30
    Patrik Berglund vypálil od pravého mantinelu, Andersen ukryl kotouč v lapačce.

30:11
    Toronto zamklo Blues v jejich pásmu a kombinuje s pukem u mantinelu.

31:02
    Chris Thorburn se dostal do samostatného úniku a snažil se Andersena překonat backhandovým blafákem, domácí brankář předvedl skvělý zákrok a vyrazil kotouč do rohu!

32:10
    Robert Bortuzzo se dostal ke střele od modré, Andersen jeho pokus vyrazil před sebe, kde se kotouč pokusil dorazit Tarasenko, ten ale kotouč minul.

32:20
    Z protiútoku zahrozil Nylander, ale jeho zpětná nahrávka nenašla spoluhráče.

32:50
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, ale jeden z útočníků v bílém dresu vjel do třetiny moc rychle a útok přerušuje rozhodčí pro offside.

33:20
    Kadri ujel obraně a našel ve druhé vlně volného Zacha Hymana, který pálil z jedničky, ale nepodařilo se mu trefit branku.

34:02
    Andersen podržel kotouč, který vypálil jeden z hostujících obránců a následuje komerční přestávka.

35:01
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., hákování).

35:20
    Ron Hainsey okamžitě po buly vyhazuje kotouč pryč.

36:00
    Domácí dobře brání a daří se jim dařit puk ve středním pásmu.

36:40
    První střela Blues v přesilovce byla spíše propagační, Andersen s ní neměl problémy a vyrazil kotouč do rohu.

37:12
    Hyman se ihned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku,ale jeho střela nebyla přesná.

38:20
    Robert Bortuzzo zavezl kotouč do třetiny, ale za brankou o něj hned přišel.

39:01
    Alex Pietrangelo se vytočil s pukem do středu hřiště, ale těsně před střelou mu kotouč odklouzal z hokejky pryč.

39:40
    Prudká střela Barbaševa minula branku!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Máme za sebou i druhou třetinu. Ve druhém dějství jsme taky branku neviděli. Oba týmy předvádí útočný hokej, ale Hutton i Andersen jsou zatím bezchybní. Ve druhé třetině jsme viděli i přesilovku hostů, domácí dobře bránili a nedovolili Bluesmanům víc než jednu střelu. Do šaten se jde tak za stavu 0:0 a o všem se rozhodne ve třetí třetině.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 12, Hosté – 12.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:56.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro hosty.

40:20
    Edmundson ztratil kotouč za vlastní brankou a Torono hned útočí.

41:10
    Sobotka zavezl kotouč do třetiny, ale jeho přihrávka nebyla přesná a ihned o kotouč přišel.

41:40

42:01
    Connor Carrick vypálil dělovku od modré, Hutton kotouč vyrazil reflexivním zákrokem!

42:30
    Nylander ztratil kotouč ve vlastní třetině a Schenn se ihned cpal ke střele, Andersen jeho pokus vyrazil.

43:01
    Tarasenko se procpal ke střele od mantinelu, Morgan Rielly jeho střelu zablokoval.

43:40
    Joel Edmundson si udělal útočný výlet, který zakončil obtočením kolem tyče, Andersen si připsal skvělý zákrok!

44:20
    Domácí jsou na puku častěji, ale nedaří se jim dostat do třetiny Blues.

44:50
    James van Riemsdyk prosvištěl obranou Blues do jejich třetiny a dostal se k zakončení z dobré pozice, Hutton vyrazil kotouč vyrážečkou!

45:20
    Jaškin se dostal k dorážce před brankou, ale nedokázal nasměrovat kotouč do branky.

46:10
    Auston Matthews si pohrál se 3 protihráči a podržel kotouč v pásmu, následná střela Carricka netrefila branku.

46:40
    Ivan Barbašev ujížděl sám na branku, ale Morgan Rielly předvedl skvělý návrat do obrany kotouč mu těsně před střelou vypíchl.

46:40

47:20
    Mitchell Marner si nahodil kotouč do třetiny, ale v bruslařském souboji prohrál s Gunnarssonem a kotouč mají Bluesmani.

48:10
    Chris Thorburn podržel kotouč za brankou Andersena, ale následně o něj přišel.

48:55
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., podražení).

49:20
    Torontu se podařilo vyhodit kotouč ze třetiny.

49:50
    Schenn vypálil od modré, Andersen zasahuje levým betonem.

50:10
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A máme tu první gól zápasu a rovnou v oslabení! Alex Pietrangelo nezpracoval skákavý kotouč na modré čáře a toho perfektně využil CONNOR BROWN, který touš nabral v plné rychlosti a v samostatném úniku překonal Huttona střelou pod víko! Bez asistence. Opravdu krásný gól domácího týmu.
    50:10 Connor BROWN - 1:0

50:30
    Blues pokračují v přesilové hře, ale střela Tarasenka minula branku.

51:20
    Jedovatá střela Brodziaka z kruhu pro vhazování těsně minula branku Andersena.

51:50

52:10
    Kadriho střela od mantinelu minula branku Huttona.

53:20
    Blues se usadili ve třetině soupeře a kombinují. Nyní na branku vypálil Steen, ale Andersen kotouč vyrazil.

54:10
    Toronto teď není skoro vůbec na puku a pouze se brání útokům Blues.

55:12
    Domácí vytáhli napadání a Blues mají problém dostat se s pukem z vlastní třetiny.

56:12
    Auston Matthews získal kotouč za vlastní brankou a lehkým obloučkem ho posílá do středního pásma.

57:10
    Mitchell Marner vypálil od mantinelu, ale jeho pokus Hutton vyrazil skvělým zákrokem.

58:20
    Toronto dobře brání vlastní třetinu a Blues se nedaří vytvořit si souvislejší tlak.

58:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Leo Komarov tečoval střelu Stastneho nad!

58:50
    Andersen si povyjel proti další střele Stastneho od modré a drží svůj tým.

59:03
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues využili hru v 6ti a vyrovnávají! Komarov nejdříve nevyhodil kotouč, který na modré zpracoval. Stastny předal kotouč na modrou na volného Alexe Pietrangela, který si sjel ke kruhu pro vhazování a tvrdě vypálil, Andersen jeho kotouč vyrazil před sebe, kde stál volný ALEXANDER STEEN, který ho dorazil do branky! Asistence: Alex Pietrangelo, Paul Stastny.
    59:03 Alexander STEEN - 1:1
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali branky. Nejprve se radoval domácí tým, když Brown unikl v oslabení a vstřelil krásný gól! Blues inkasovaný gól nakopl a byli aktivnější. Hostům se nakonec podařilo vyrovnat necelou minutu před koncem třetí části, když Steen poslal svou dorážkou zápas do prodloužení.

60:01

60:01
    Úvodní buly vyhrál Stastny pro Blues.

60:20
    Pěkná střela Pietrangela, Andersen vyráží.

61:30
    Nyní se do dobré pozice dostal Nylander, ale s jeho pokusem si Hutton poradil!

61:42
    Tak to je obrat jako hrom! Ani ne po 2 minutách máme rozhodnuto! VINCE DUNN nabral kotouč za vlastní brankou, přejel s ním přes celé kluziště až před Andersena, nic nevymýšlel a prostřelil ho pokusem na druhou tyč! Asistene: Paul Stastny.
    61:42 Vince DUNN - 1:2

A je tu konec, v tomto zápase jsme neviděli mnoho gólů. Prvního gólu jsme se dočkali až ve třetí třetině, když v oslabení unikl Brown. Minutu před koncem se prosadil dorážkou Steen. V prodloužení přisoudil bonusový bod Blues Dunn, který překonal Andersena pěknou střelou na druhou tyč.

Polák (TOR) – 0 + 0, 0 střel, čas na ledě: 15:33

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů. (03:55:41)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 51. Co. Brown – 60. Steen (Pietrangelo, Stastny), 62. Dunn (Stastny)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Dunn – Barbašev, Stastny, Tarasenko – Jaškin, B. Schenn, Steen – Sobotka, Berglund, T. Thompson – Pääjärvi, Brodziak, Thorburn.

Rozhodčí: Lee, Morton – Alphonso, Devorski