Omsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 5:6 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:5 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 7:2 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:4 (kon.)
Dinamo Riga
3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 18.01.2018, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (20:54:23)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Michal Jordán (CHA): 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:44
    Jan Kolář (CHA): 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:15
    Tomáš Zohorna (CHA): 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:32

Odvolání Kalninše už ale bylo spíše symbolické, v šesti hráčích si domácí na ledě spíše překáželi a vůbec se nedostali do útočného pásma. O vítězství Amuru tak definitivně rozhodl začátek třetí třetiny, kdy hosté utekli na tříbrankový rozdíl a ačkoliv se Dinamu podařilo snížit zpět na jednogólové manko, vyrovnat už domácí nestihli.

59:37
    Kalninš přeci jen odjíždí na střídačku a domácí to zkoušejí v šesti!

59:04
    Miks Indrašis neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočného pásma, hosté ho ale okamžitě poté vyhodili do bezpečí.

58:11
    Janis Kalninš stále nemůže opustit svou svatyni, hosté se totiž velmi urputně brání a vůbec nepouští hokejisty Dinama do své třetiny.

57:26
    Právě Darzinš teď na konci dlouhého střídání ztratil rovnováhu a přišel o puk ještě ve středním pásmu.

56:45
    Hosté šikovně vyhodili kotouč do útočného pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění a aby Lauris Darzinš musel hrát.

55:53
    Anssi Salmela vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, na žádný závěrečný tlak Rižanů to zatím nevypadá.

55:02
    Chabarovští hokejisté už se jen brání a vyhazují puky z pásmy, což se jim ale daří činit s železnou pravidelností.

54:05
    Domácím se čas na vyrovnání začíná pomalu krátit, v posledních minutách se navíc do žádných větších šancí nedostávají.

53:03
    Danny Kristo přenechal puk rozjetému McMillanovi, který se poté prokousal až ke střele z mezikruží, ta ale Metsolu vůbec neohrozila.

52:06
    Karl Stollery na vlastní modré udělil parádní čistý hit Litovčenkovi a rižští hokejisté už zakládají další protiakci.

51:15
    Zkušený Frolov zavezl puk do útočné třetiny, ale bez podpory spoluhráčů se do zakončení nakonec neprokousal.

50:02
    Dnešní utkání sleduje 4330 diváků.

49:11
    Nepovedená rozehrávka Amuru skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Rigy.

48:28
    Oleg Li z rohu kluziště poslal puk do předbrankového prostoru, tam se ale žádný z hráčů v bílém dresu včetně Tomáše Zohorny k touši nedostal.
    47:39 Anssi SALMELA - 3:4

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 19. M. Redlihs (Indrašis), 46. M. Redlihs (Salmela), 48. Salmela (McMillan, Kristo) – 10. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Gorškov), 15. Byvalcev (Aťušov, O. Li), 43. Frolov (Litovčenko), 44. Picard (T. Zohorna)

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Zile, Galvinš, Ališauskas, Balinskis, Stollery, Salmela, Jerofejevs, Batna – Kristo, Razgals, McMillan – Skvorcovs, Indrašis, Jevpalovs – Darzinš, M. Redlihs, Bičevskis – Meija, Berzinš, E. Kulda.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kondratěv, J. Kolář, Averin, Jordán, Chabarov, Aťušov, Karmaškov – O. Li, Byvalcev, Potěchin – Litovčenko, Rasskazov, T. Zohorna – Vl. Ušenin, Gorškov, Vj. Ušenin – Frolov, Klopov, Picard – Beljakov.

Rozhodčí: Cyplakov, Sojn – Kučava, Sivov