Německo – Dánsko 25:26 (kon.) | Severní Makedonie – Španělsko 20:31 (kon.)
Severní Makedonie
20:31 (6:15)
Španělsko
Neděle 21.01.2018, 20:30 • Varaždin Arena (Varaždin) • Mistrovství Evropy mužů • Skupina 2

Španělé dominovali od první minuty a deklasovali Makedonii. Ta nekladla větší odpor. Zejména ve druhém poločase začal tento souboj aspirovat na nejnudnější utkání evropského šampionátu. Duel se pouze dohrával, v hale bylo naprosté ticho. Makedonci už ani nepostavili Manaskova, Kirila Lazarova či Ristovskiho. Tenhle zápas si zcela podmanilo Španělsko. (21:54:03)

Makedonie – Španělsko 20:31 (6:15)
    Nejvíce branek: Manaskov 5/3, Stoilov 4, Taleski 3 – Gurbindo 6, Solé 5/1, Figueras 4/1. Rozhodčí: Gouško, Repkin (oba Bělorusko). Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 1:3.

Konec zápasu. (20:31)

60
    Nahrávka Velkovskiho na pivota Stoilova ze spojky byla zablokovaná. (20:31)
    60
    Mitrevski zasáhl proti spojce nohou, ale Figueras přispěchal s dorážkou z pivota. (20:31)
    59
    Stoilov se hlásil na pivotu o balon, ale z pravé spojky zakončil na přední tyč do protipohybu brankáře Pribak. (20:30)

59
    Španělsko má postupný útok s Canellasem a Sarmientem na spojce, v obraně je Stoilov. (19:30)

58
    Canellas dohrával ze středu do pivota, ale Figueras nezpracoval balon. (19:30)

58
    Navíc Gurbindo fauloval Stoilova a dostane dvojku. (19:30)
    58
    Stoilov se prosadil z levé části brankoviště přes dva hráče a poslal míč pravačkou do sítě. (19:30)
    57
    Canellas zakončil tvrdou střelou z levé spojky z výskoku. (18:30)

57
    Mitrevski se nenechal přelobovat z pravého křídla, ale Makedonie netrefila prázdnou branku. (18:29)

56
    Třináct branek Španělska padlo v tomto zápase z trháku. (18:29)
    56
    Velkovski dává branku z pravé spojky z šesti metrů z úhlu levačkou na delší tyč. (18:29)
    56
    Arino vyhodil míč na Gurbinda, který trefil prázdnou branku. (17:29)
    55
    Velkovski nenahrával z levé spojky na pivota Stoilova, takže z úniku udeřil k pravé tyči Gurbindo. (17:28)

55
    Makedonci kombinovali na spojce až byl faulovaný Velkovski na ose hřiště D. Dujshebaevem, který dostane dvojku. (17:27)

54
    Kuzmanovski začal akci, posléze byla hra zpomalena Pribakem na středu. (17:27)
    54
    Taleski se protáhl na levou spojku na šest metrů a poslal míč na delší tyč. (17:27)